rama-manjani-e14767921966421_0

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ashpër ndaj krahasimeve të të eksponentëve të PS dhe të vetë kryeministrit Edi Rama me heroin kombëtar Gjergj Kastriori Skënderbeu.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Manjani shkruan se këto diskutime janë idiotësi për të bërë propagandë, që imponon Skëndërbeu (Rama) i ditës.

Sipas Manjanit, Skëndërbeu nuk do të shkatërronte Kushtetutën e vendit sikurse po bëjnë “këto të sotmit”.