Capturefff_3

Edi Rama ishte100% i bindur në intervistën në Top Story se LSI do ta ndiqte pas në një koalicion të ri për zgjedhjet e ardhshme. Pyetjes së Sokol Ballës se sa i sigurtë ishte nga 1 te 10, Rama iu përgjigj duke ngritur të 10 gishtat lart.Situata politike po ndryshon aq shpejt, saqë sot duket se kryeministri nuk e ka as idenë më të vogël se çfarë do të ndodhë. Në një intervistë për Vizion Plus me gazetarin Ergys Gjençaj, Rama sërish ngriti lart duart, por kësaj radhe për të treguar se nuk parashikon dot asgjë.

“Unë kam ngritur duart, pastaj në 10 gishta secili numëron aq sa ka dëshirë të numërojë, kështu që, unë kam qenë dhe mbetem i bindur, se ky nuk është koalicion i Edi Ramës me Ilir Metën, nuk është koalicion i një grupi me një grup tjetër, ky është një koalicion strategjik për të bërë reformat që e bëjnë Shqipërinë shtet dhe si I tille ka qenë i suksesshëm.

Nuk shoh arsye pse nuk duhet të vazhdojë.

Sa I përket Partisë Socialiste, ne jemi forca që udhëheq koalicionin dhe nuk kemi parë kurrë mbrapa për të shkëputur ndonjë pjesë të koalicionit dhe aq më tepër për t’u shkëputur nga ndonjë partner strategjik si LSI”

Comments

Dikurb ka qene nje liber Nje neger ne oborin embretit ARTUR.Ne kohen e Enverit ka qen nje shprehje nga gjeneralet duke filura nga ai qe mbante pseduonimin HALLVAXHIU qe PPSH e denoj Nje lolo ne oborin e ENVER HOXHES e behej fjal per nje qe kish mbaru vetem shkollen tregtare ne Vlore e asnje shkoll tjter.Sot shtrohet pyetja kush eshte ai qe deformon fjslet dhe Nje lolo ne oborin e njerzeve qe ju peshtyhet ne ushqim dhe bejn te diturin.Kush eshte ??

Mister, o toci i lales, nuk eshte “nje neger” por; “Nje Amarikan ne oborin e mbretit Artur”. Dhe ka qene dikur autori Mark Twain, por libri nuk ka vdekur, vazhdon te jete.

Po mire LSI por e [pate si e degjeneroi gazetarin e shkrete duke e ulur ne nje karrike te lodhur kurse ky vete gjithe pordhe ne tavolinen e madhe?!

Add new comment

Të tjera

11 orë 39 min më parë 5

Basha u përgjigjet kritikave të Brukselit: Rama shkeli akordin për reformën në drejtësi

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u është përgjigjur deklaratave të shefes së Politikës së Jashtme në BE, Federica…

11 orë 49 min më parë 1

(VIDEO) Vrasja në Durrës, autorët zbresin nga Porsche dhe masakrojnë Agim Arapin

Një ditë pas vrasjes së Agim Arapit, publikohet video nga momenti kur vrasësit e të ndjerit Agim Arapi futen në dyqanin e tij dhe…

12 orë 1 min më parë 0

Kujdes! 253 faqe interneti ju mashtrojnë me çmimin e udhëtimeve

Një studim i nxjerrë nga Komisioni Europian tregon që 253 faqe interneti nga 352 të marra si kampion studimi në analizën që…

12 orë 10 min më parë 0

Milano/ Kush është shqiptari që qarkulloi 600 mijë euro drogë, çmimet dhe detaje të tregtisë

Mediat italiane kanë publikuar detaje të reja mbi arrestimin e trafikantit shqiptar në Itali vitin e kaluar, i cili ka qarkulluar…

12 orë 21 min më parë 0

Vrasja e Artan Cukut / Tri pistat ku po heton Prokuroria, nga kromi e deri te…

E ndërsa kanë kaluar pesë ditë nga ekzekutimin i komisar Artan Cuku, akoma nuk janë vënë përpara përgjegjësisë autorët e këtij…

12 orë 46 min më parë 3

Skandali/ Mjekut popullor i vdesin 2 pacientë me kancer, u mori mijëra euro

Shpresa për shërimin e njerëzve më të dashur nga sëmundje të pashërueshme, të detyron të besosh ekstremisht e t’i drejtohesh të…

13 orë 23 min më parë 1

Kriza politike/ Rama takim kokë më kokë me Ilir Metën

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me kreun e LSI-së Ilir Meta. Takimi mes tyre po mbahet tek “Vila 30”. Ky takim vjen…

13 orë 25 min më parë 2

Vetëm 45 parti janë regjistruar për zgjedhjet e qershorit, opozita mbetet jashtë

45 parti janë regjistruar për zgjedhjet e 18 Qershorit. Ky ishte dhe numri zyrtar i partive në raportin e KQZ-së së mbledhjes së…

13 orë 31 min më parë 26

BE thirrje opozitës: Kthehuni në Kuvend, merrni pjesë në zgjedhje. Të nisë vettingu!

Shefja e Politikës së Jashtme në BE, Federica Mogherini dhe komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn kanë reaguar përmes një…

13 orë 39 min më parë 0

Transparenca e munguar e milionave të Rrugës së Abrit

Qeveria shqiptare miratoi sot bonusin me 10 % të pikëve për kompaninë shqiptare “Gjoka Konstruksion”, e cila ka paraqitur një…