Ka nisur takimi i përjavshëm i kryeministrit Rama me ministrat dhe kryesinë e grupit parlamentar të PS-së. Takimi mbahet në Kryesinë e Kuvendit dhe do të drejtohet nga vetë Kryeministri Rama.

Të pranishëm në takim janë të gjithë ministrat e kabinetit. Në orën 09:00 Rama do të ketë një tjetër takim, ku do të mblidhet grupi parlamentar i PS-së.