Cadra

Ashtu si para zgjidhjes së krizës, edhe pas marrëveshjes Edi Rama ka ironizuar me çadrën e opozitës, që e la atë vetëm me 3 ministra në qeverinë e tij.

Në profilin zyrtar në Facebook, Rama shkruan:

“MIRËMËNGJES

dhe me këtë kartolinë ekskluzive ju uroj gjithë qytetarëve e vizitorëve të Tiranës sot, hapjen e bulevardit ku rikthehet jeta normale.

Tanimë është hapur edhe rruga e Vetingut për të cilin luftuam aq fort së bashku dhe duke uruar një ditë të mbarë për të gjithë, ju siguroj se siç luftuam e fituam për Vetingun, do të luftojmë e fitojmë për rritjen e mëtejshme të ekonomisë e punësimit. Për #ShqipërinëQëDuam me #Shtet  #Punë #Mirëqenie