ilir-meta
Kreu i LSI-së, Ilir Meta është takuar sot në mbrëmje me juristë të partisë së tij, me të cilët pritet të përcaktojnë qëndrimin e partisë së tij në komisionin parlamentar për reformën në drejtësi.

Të pranishëm në takim ishin ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, kreu i grupit, Petrit Vasili, Spartak Braho dhe ish-ministri Nasip Naço.

Ditën e sotme Meta është takuar gjithashtu edhe me kryeministrin Rama si dhe me ambasadoren e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin.