1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Parashikimi i motit për javën, çfarë do ti bezdisë pushuesit

  Parashikimi i motit për javën, çfarë do ti bezdisë pushuesit

  Për pushuesit në bregdet përgjatë kësaj jave do të jetë problematike era. Shërbimi meteorologjik ushtarak parashikon se kjo javë do të nisë me vranësira dhe kushte jo të qëndrueshme meteorologjike, por duke filluar nga dita e martë do të nis...

 • 71 raste të reja me koronavirus në vend

  71 raste të reja me koronavirus në vend

  Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 71 raste të reja me COVID-19. 24 ne Tirane, 8 ne elbasan, 6 ne Durres, 5 ne Kruje, Kukes e Lezhe, nga 2 ne Korce, Shkoder...

 • 3 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

  3 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

  3 persona kanë humbur jetën nga koronavirirus në vendin tonë. Përveç mjekut Hysni Shkajut, kanë humbur jetën dhe 2 persona të tjerë. Ndërkohë janë identifikuar 71 raste pozitive. Në një komunikim për mediat, specialistja e ISHP-së, Eugena Tomini pohoi se...

 • Presidenti Nacional Media Z Flamur Bucpapaj

  Presidenti Nacional Media Z Flamur Bucpapaj

  Presidenti Nacional Media Z Flamur Bucpapaj uron 244 vjetorin e shpalljes pavaresise Usa. Mirenjohes perher dhe falenderojm Shba per cfare ka bere per Kosove dhe Shqiperine.

 • Kryeministri i Kosovës sot për vizitë zyrtare në Tiranë, zbardhet axhenda

  Kryeministri i Kosovës sot për vizitë zyrtare në Tiranë, zbardhet axhenda

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë sot zyrtarisht për herë të parë Shqipërinë, që pas marrjes së detyrës së tij, ku do të zhvillojë disa takime, mes tyre homologun e tij, Edi Rama. Gjatë vizitës zyrtare në Shqipëri,...

 • Shënohet rasti i parë me Covid në Ersekë

  Shënohet rasti i parë me Covid në Ersekë

  Rezulton pozitive me Covid-19 një 60-vjeçare në Ersekë. Ajo është banuese në Tiranë dhe kishte shkuar në Ersekë tek shtëpia e saj e pushimit. Ky është rasti i parë me koronavirus ne qytetin juglindor të Ersekës. Nga komunikimi me bashkinë...

 • 73 raste të reja me Covid në Kosovë

  73 raste të reja me Covid në Kosovë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 225 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 73 raste pozitive. Sipas institutit, numri total...

 • Kërcejnë shifrat, 90 raste të reja me Covid në Shqipëri, 3 viktima

  Kërcejnë shifrat, 90 raste të reja me Covid në Shqipëri, 3 viktima

  Shënohen 3 viktima të tjera nga COVID-19. Gjatë orëve të fundit janë konfirmuar edhe 90 raste të reja me koronavirus. Mes të infektuarve është një foshnjë 2-muajshe. Njoftimi i ministrisë: COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 90 raste të reja, 3 humbje...

 • OBSH: Pandemia është duke u zgjeruar më shpejt se çdoherë

  OBSH: Pandemia është duke u zgjeruar më shpejt se çdoherë

  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka nisur një tjetër paralajmërim, duke thënë se pandemia me koronavirus është duke u zgjeruar më shpejt se secilën herë tjetër prej kur ka shpërthyer virusi. Vetëm Shtetet e Bashkuara më 1 korrik, kanë raportuar...

 • 82 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në vend

  82 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në vend

  Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se edhe 3 persona të tjerë të prekur me koronavirus kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit. Ndërkohë, janë konfirmuar edhe 82 raste të reja me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë ka bërë...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al