Radio Nacional Live

 • Paloka: Jam thuthuq, e pastaj? Më ndihmoi Zoti që i hodha Ramës në gojë

  Paloka: Jam thuthuq, e pastaj? Më ndihmoi Zoti që i hodha Ramës në gojë

  Nënkryetari i Parlamentit, njëherësh deputeti i PD-së, Edi Paloka që i hodhi bojë kryeministrit Edi Rama gjatë seancës parlamentare tha se ai e kishte menduar mirë këtë veprim dhe e quajti të drejtë. “Nuk fyhem nga Rama. Ai bën arrogantin,...

 • Ambasada amerikane thirrje shtetasve të saj: Shmangni turmat me protestues

  Ambasada amerikane thirrje shtetasve të saj: Shmangni turmat me protestues

  Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit amerikanë të jenë vigjilentë dhe të shmangin praninë e tyre në zonat e grumbullimit të turmave gjatë protestës së 16 shkurtit. Në njoftimin e saj, Ambasada paralajmëron shtetasit amerikanë, e jo vetëm, të...

 • Basha: Vangjush Dako duhet të ishte në burg

  Basha: Vangjush Dako duhet të ishte në burg

  Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një diskutim me studentë dhe pedagogë në Vlorë tha se integrimi i Shqipërisë në Europë nuk mund të bëhet me mashtrime, por vetëm kur sundimi i ligjit të zbatohet njësoj për të gjithë. Duke...

 • Studentët e Juridikut letër me 6 pika dekanit: Shtyni sezonin…

  Studentët e Juridikut letër me 6 pika dekanit: Shtyni sezonin…

  Studentët e Fakultetit të Drejtësisë i kanë drejtuar një kërkesë dekanit Artan Hoxha, ku parashtrojnë 6 pika, ku e para vjen kërkesa për shtyrjen e sezonit akademik në përputhje me orët e humbur, si dhe zëvendësimin e këtyr orëve. Studentët...

 • Parashikimi i motit për javën: Temperatura -10 gradë dhe reshje shiu

  Parashikimi i motit për javën: Temperatura -10 gradë dhe reshje shiu

  Në vendin tonë ka mbizotëruar kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrmje, ndërsa e marta do sjellë ulje të temperaturave...

 • Minatorët protestë te kryeministria, kërcënojnë me grevë urie

  Minatorët protestë te kryeministria, kërcënojnë me grevë urie

  Minatorët po protestojnë sot para Kryeministrisë. Ata kërkojnë miratimin e statutit të minatorit, përndryshe kërcënojnë të futen në grevë urie. Afati që minatorët dhe sindikatat mbrojtëse i kanë lënë qeverisë është 22 shkurti. Minatorët dhe sindikatat mbrojtëse i kanë lënë...

 • Fleckenstein: Nuk mund të ketë zgjedhje lokale pa…

  Fleckenstein: Nuk mund të ketë zgjedhje lokale pa…

  Raportuesi i Shqipërisë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein, kërkon që reforma elektorale të zbatohet përpara zgjedhjeve lokale. “Presim që shumica në parlament dhe opozita të tregojnë vullnet të mirë dhe ne shpresojmë seriozisht se do të miratohet puna e mirë...

 • Shënohet viktima e katërt nga gripi në vend

  Shënohet viktima e katërt nga gripi në vend

  Janë konfirmuar 4 vdekje në spitalin universitar Shefqet Ndroqi për shkak të virusit AH1N1, brenda një jave. Viktima e fundit ka qenë një grua 75-vjeçare nga Lushnja. Gruaja ka humbur jetën ditën e djeshme në spitalin Shefqet Ndroqi. Ajo ka...

 • Studimi: 1 në 3 adoleshentë kanë kryer marrëdhënie, 1 në 4 vajza është dhunuar

  Studimi: 1 në 3 adoleshentë kanë kryer marrëdhënie, 1 në 4 vajza është dhunuar

  ‘Rrjeti i fuqizimit të gruas në Shqipëri’ (AWEN) ka kryer një studim në disa gjimnaze të vendit për marrëdhëniet intime në adoleshencë. Sipas të dhënave, 1 në 3 adoleshentë kanë kryer marrëdhënie intime dhe 1 në 4 vajza kanë përjetuar...

 • Rritja e tarifave dentare, Urdhri i Stomatologut anulon vendimin

  Rritja e tarifave dentare, Urdhri i Stomatologut anulon vendimin

  Urdhri i Stomatologut është tërhequr dhe ka anuluar vendimin për rritjen e tarifave dentare. Në vendimin e firmosur nga Presidenti i Urdhrit të Stomatologut, Nikollë Deda thuhet se vendimi i anulimit është votuar me 34 vota pro dhe asnjë kundër....

RadioNacional.Al by powered by WordPress