1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Përgatituni Për Këngë Të Tjera Nga Kida

  Përgatituni Për Këngë Të Tjera Nga Kida

  Këngëtarja e re, por shumë e talentuar shqiptare, Kida, ka paralajmëruar lansimin së shpejti të albumit të saj debutues. Këngëtarja e re ka paralamëruar pas hyrjes së fuqishme në treg se nuk do të ndalet. Ajo në një prononcim për...

 • Dafina Vizatohet Nga Fansat

  Dafina Vizatohet Nga Fansat

  Dafina Zeqiri ka frymëzuar githmonë fansat e saj, sidomos ata që kanë talent në vizatim. Dje paraqitëm disa nga vizatimet e fansave të Tunës, por shkaktuam pakënaqësi tek fansat e Dafinës, të cilët me të dretjtë na thonë se dhe...

 • Projekti I Ri Do E Sjellë Gentën Krejtsisht Ndryshe

  Projekti I Ri Do E Sjellë Gentën Krejtsisht Ndryshe

  Ajo është cilësuar si uragan i skenës shqiptare, e qetë, e hareshme gjithmonë. E përfolur për shumë gjëra, por e pasuksesshme në jetën private. Ka vite që është single pas ndarjes nga lidhja e dashurisë, që përjetoi për disa vite...

 • Rezarta Dhe Hera…

  Rezarta Dhe Hera…

  Këngëtarja Rrezarta Shkurta, e cila është bërë nënë para disa muajsh ka postuar në Facebook një foto me vogëlushen e saj Hera, realizuar në studion e saj fotografike. Hera veshur më një fustan rozë të ëmbël dhe Rezarta duke e...

 • Festina Mejzini, Le Të Fillojë “Festa”

  Festina Mejzini, Le Të Fillojë “Festa”

  Ishte pjesë e spektaklit “X Factor” por si duket dëshiron të vazhdojë karierën e saj si këngëtare profesioniste. Festina Mejzini vjen në një rrëfim duke treguar mbi fëmijërinë e saj si dhe planet për lancimin e klipit të ri dhe...

 • Evi Reçi: “Ndryshimi Për Mua është Ushqim Artistik”

  Evi Reçi: “Ndryshimi Për Mua është Ushqim Artistik”

  Edhe pse larg nga Shqipëria, zëri dhe daljet e saj gjithmonë tërheqin vëmendje. Bëhet fjalë për bukuroshen Evi Reçi e cila së fundmi solli remixin e këngës “Jeton tek ti”, këngë kjo që i çeli dyert e suksesit në muzikë....

 • Flaka Krelani “Djeg” Plazhin

  Flaka Krelani “Djeg” Plazhin

  Këngëtarja e njohur kosovare, Flaka Krelani që njihet për zërin potent, ka edhe “assete” të tjera. Flaka po qendron këto kohë afër fansave të saj jo me ndonjë këngë të re, por me fotot e pushimeve që publikon nëpër rrjetet...

 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Bone Vet” Nga Fjolla

  2 Fjalë Për Klipin E Ri “Bone Vet” Nga Fjolla

  Ashtu siç është paralajmëruar, këngëtarja Fjolla Morina ka publikuar këngën dhe klipin “Bone Vet (Mos Imagjino”. Fjolla veç tjerash, në këtë këngë këndon: “afrohu, kapum, shlirohu, deshëm, mos imagjino, bonë vetë”. Kur bëhet fjalë për Fjolla Morinën, gjithmonë duhet të...

 • Verë E Nxehtë Për Sheilën Dhe Fansat E Saj

  Verë E Nxehtë Për Sheilën Dhe Fansat E Saj

  Fituesja e edicionit të parë të ‘X Factor Albania’, Sheila Haxhiraj ka çmendur Facebookun e saj me disa foto të nxehta që ka postuar këto ditë. Ajo ka pozuar me rroba banjoje duke treguar trupin e saj të bukur. Bukuroshja...

 • Ergi: “Do Sjell Diçka Shumë Ndryshe Për Tregun Shqiptar”

  Ergi: “Do Sjell Diçka Shumë Ndryshe Për Tregun Shqiptar”

  Askush nuk e besoi që do jetë fituesi edhe pse ishte kandidati potencial me një vokal të mahnitshëm dhe me një paraqitje të jashtëzakonshme. Nxënësi i Tunës vjen në një rrëfim ndryshe mbi veten disa muaj pasi u shpall fitues...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al