1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Genta Ismajli, Në “Kënga Magjike 2014”

  Genta Ismajli, Në “Kënga Magjike 2014”

  Po përflitet se këngëtarja Genta Ismajli do të paraqitet në festivalin Kënga Magjike 2014. Duket se këngëtarja ka vendosur të rikthehet pas 9 vitesh në këtë festival, ku edhe kishte marrë triumfin herën e fundit në Kënga Magjike 2005 me...

 • Roli i fundit i Luiza Xhuvanit nga Andi Bushati

  Roli i fundit i Luiza Xhuvanit nga Andi Bushati

  Edi Rama ka rezultuar sot regjizori më i pashpirt dhe më mizor që Luiza Xhuvani ka pasur në jetë. Në ditën më të keqe të saj, ai e nxorri deputeten aktore, me lot në sy e me zë që i...

 • Xhaxhai i Arbër Demirajt: I tha të atit në telefon “po vij”

  Xhaxhai i Arbër Demirajt: I tha të atit në telefon “po vij”

  TIRANE-Na morën dritën e syve. Bashkë me të, na kanë vrarë të gjithëve”. Ky është rrëfimi për “GSH” i xhaxhait të 19-vjeçarit Arbër Demiraj, i cili u vra mëngjesin e djeshëm pas një konflikti çasti te një klub nate pranë...

 • Nora Nuk është E Kënaqur Me…

  Nora Nuk është E Kënaqur Me…

  Nora Istrefi po merr pjesë në “Dance with me”, një show televiziv ku yjet garojnë për të treguar aftësitë e veta në vallëzim. Kushdo që ka marrë pjesë në këtë spektakël, ka humbur disa kilogram. Edhe me Nora Istrefin po...

 • Argjentina I Kthehet Fakultetit

  Argjentina I Kthehet Fakultetit

  Argjentina Ramosaj më herët kishte në plan të rrinte në Holandë dhe të shkonte në një shkolle arti, por tani ka vendosur që të qëndrojë në Kosovë, pasi këtu e ka të dashurin dhe të ëmën. ndeksonline zbulon se këngëtarja...

 • Aferdita Dreshaj Më Mungon Gjysma E Vetës Sime

  Aferdita Dreshaj Më Mungon Gjysma E Vetës Sime

  Këngëtarja Afërdita Dresha e dimë se prej kohësh është në lidhje me hokeisitin e njohur çek, Jakub Kindl. Pasi së fundmi ata nuk kanë qenë bashk, për shkak të një udhëtimi të Jakubit jasht vendit. Afërdita duket s emenjëherë e...

 • Elton Deda, Pjesë E “Dancing With The Stars”

  Elton Deda, Pjesë E “Dancing With The Stars”

  Këngëtari i njohur Elton Deda ka vendosur që së fundmi të sprovojë vetën edhe në vallëzim. Ai do të jetë pjesë e spektakli “Dancing with the Stars” i cili pritet të fillojë shumë shpejt në vizion Plus. Këngëtari i cili...

 • Getoar Selimi, Në Itali Me Flamurin Kuq E Zi

  Getoar Selimi, Në Itali Me Flamurin Kuq E Zi

  Reperi i njohur Getoar Selimi ka vizituar Italin këto ditë. Ai ka vendosur që ti jap pak kohë vetës për pushime pasi ka qenë tejet i angazhuar në studion e tij duke u bërë gati për pordhimet muzikore të viti...

 • Tuna Dhe Cozman Ikin Nga Prishtina

  Tuna Dhe Cozman Ikin Nga Prishtina

  Rep këngëtari Cozman dhe e dashura e tij këngëtarja Tuna janë larguar nga kryeqyteti i Prishtinës. Pas publikimit të këngës nga Cozman “Shumë i smut”, cifti duket ta ketë zgjedhur një kohë për pauzë, për ta vizituar Londrën, vendi ku...

 • Ja Cilët Janë 28 Emrat E Festivalit Të 53-Të Të Rtsh-Së

  Ja Cilët Janë 28 Emrat E Festivalit Të 53-Të Të Rtsh-Së

  Është zbuluar së fundmi lista e pjesmarrësve të Festivalit të 53-të të Rtsh-së. Emra nga më të ndryshën, këngëtarë të njohur e deri tek aktorët më profesionist të tatrit do të konkurojnë sivjet për në Eurovision. Një ndër konkurentët që...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al