1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Festina Mejzini, Le Të Fillojë “Festa”

  Festina Mejzini, Le Të Fillojë “Festa”

  Ishte pjesë e spektaklit “X Factor” por si duket dëshiron të vazhdojë karierën e saj si këngëtare profesioniste. Festina Mejzini vjen në një rrëfim duke treguar mbi fëmijërinë e saj si dhe planet për lancimin e klipit të ri dhe...

 • Evi Reçi: “Ndryshimi Për Mua është Ushqim Artistik”

  Evi Reçi: “Ndryshimi Për Mua është Ushqim Artistik”

  Edhe pse larg nga Shqipëria, zëri dhe daljet e saj gjithmonë tërheqin vëmendje. Bëhet fjalë për bukuroshen Evi Reçi e cila së fundmi solli remixin e këngës “Jeton tek ti”, këngë kjo që i çeli dyert e suksesit në muzikë....

 • Flaka Krelani “Djeg” Plazhin

  Flaka Krelani “Djeg” Plazhin

  Këngëtarja e njohur kosovare, Flaka Krelani që njihet për zërin potent, ka edhe “assete” të tjera. Flaka po qendron këto kohë afër fansave të saj jo me ndonjë këngë të re, por me fotot e pushimeve që publikon nëpër rrjetet...

 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Bone Vet” Nga Fjolla

  2 Fjalë Për Klipin E Ri “Bone Vet” Nga Fjolla

  Ashtu siç është paralajmëruar, këngëtarja Fjolla Morina ka publikuar këngën dhe klipin “Bone Vet (Mos Imagjino”. Fjolla veç tjerash, në këtë këngë këndon: “afrohu, kapum, shlirohu, deshëm, mos imagjino, bonë vetë”. Kur bëhet fjalë për Fjolla Morinën, gjithmonë duhet të...

 • Verë E Nxehtë Për Sheilën Dhe Fansat E Saj

  Verë E Nxehtë Për Sheilën Dhe Fansat E Saj

  Fituesja e edicionit të parë të ‘X Factor Albania’, Sheila Haxhiraj ka çmendur Facebookun e saj me disa foto të nxehta që ka postuar këto ditë. Ajo ka pozuar me rroba banjoje duke treguar trupin e saj të bukur. Bukuroshja...

 • Ergi: “Do Sjell Diçka Shumë Ndryshe Për Tregun Shqiptar”

  Ergi: “Do Sjell Diçka Shumë Ndryshe Për Tregun Shqiptar”

  Askush nuk e besoi që do jetë fituesi edhe pse ishte kandidati potencial me një vokal të mahnitshëm dhe me një paraqitje të jashtëzakonshme. Nxënësi i Tunës vjen në një rrëfim ndryshe mbi veten disa muaj pasi u shpall fitues...

 • Ledri Pajtohet Me Noizy-N, Por Inatosen Babastars

  Ledri Pajtohet Me Noizy-N, Por Inatosen Babastars

  Noizy ka publikuar një foto në Facebook ku tregon se do performojnë në një club nate në Ulqin. Kjo nuk është aspak çudi. Ajo që ka habitur fansat është për herë të parë dy reperat që janë në një konflikt,...

 • Elvana Gjata, Selfie Me Fansat Nga Peja

  Elvana Gjata, Selfie Me Fansat Nga Peja

  Ndezi atmosferën me këngët dhe vallëzimin që vetëm ajo di të bëjë. Prej këngës së fundit ‘Puthe’ e deri te balada ‘Si unë’ ajo mbajti në disponim publikun, që ishin mbledhur në njërën nga klubet e qytetit. Nuk la pa...

 • Flori: “Nuk Janë Të Rëndësishme Klikimet Në Youtube“

  Flori: “Nuk Janë Të Rëndësishme Klikimet Në Youtube“

  Prandaj nuk janë kaq të rëndësishme klikimet në YouTube… E fshinë kanalin tim në YouTube me forcë, u munduan ta bllokonin këngën dhe në fakt nuk ia dolën! Normal nuk ka asgjë më të fortë, sesa forca e muzikës…”, ky...

 • Vesa Luma: “Dukem E Qetë, Por Skena Dhe Sporti Më Tjetërson”

  Vesa Luma: “Dukem E Qetë, Por Skena Dhe Sporti Më Tjetërson”

  Nuk ka fjalë për ta përshkruar, vlen sa një mijë fjalë një foto e saj, magjia që ajo sjell. Mjafton të thuash sy jeshilë, si smerald dhe fytyra mermer. Por padyshim, nuk ka sesi të jetë ndryshe, sepse përpos bukurisë,...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al