1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Greqi, shqiptarët dhe arabët sulmojnë pakistanezët në burg, 2 të vdekur, 18 të plagosur

  Greqi, shqiptarët dhe arabët sulmojnë pakistanezët në burg, 2 të vdekur, 18 të plagosur

  Greqi-Dy grupe të burgosurish shqiptarë dhe arabë kanë sulmuar një grup pakistanezësh dhe si pasojë 2 persona kanë humbur jetën dhe 18 të tjerë janë plagosur. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës 3 maj, rreth orës 21:00 në burgun...

 • Mediat franceze: Blini Shkëlzen Gashin!

  Mediat franceze: Blini Shkëlzen Gashin!

  Portali i njohur francez, Footmercato.net, ka bërë një “zoom” të katër sulmuesve pak të njohur, por që mund të jenë goditje të mira në verën e vitit 2015 dhe shumë të vlefshëm për Ligue 1 në Francë. Ata janë Shkëlzen...

 • Kandidati i larguar nga PD-ja, Rama: Hasan, se mos na ikën prapë

  Kandidati i larguar nga PD-ja, Rama: Hasan, se mos na ikën prapë

  Kryeministri Rama gjatë vizitës së tij në Kukës ka shkëmbyer edhe disa batuta me kandidatin për kryetar bashkie, Hasan Halili. Ky i fundit u zgjodh si kryebashkiak i Kukësit nën siglën e PD-së, ndërsa më pas u largua për t’u...

 • Shqiptarët punojnë më shumë dhe paguhen më keq

  Shqiptarët punojnë më shumë dhe paguhen më keq

  Me mbi 2100 orë pune në vit, punëtori shqiptar rezulton se punon 20 për qind më shumë orë në vit se sa mesatarja e OECD për paga që janë 60 për qind më të ulëta se sa Maqedonia fqinje. Një...

 • Ben Blushi nis me takime elektorale në Kukës?

  Ben Blushi nis me takime elektorale në Kukës?

  Deputeti socialist, Ben Blushi, me sa duket do të ndahet së shpejti me Partinë Socialiste të kryeministrit Edi Rama, shkruan sot Koha Ditore. Ai mësohet se do të zbresë në bazë për të zhvilluar takime me elektoratin e majtë dhe...

 • Erdogan viziton Tiranë në 13 maj

  Erdogan viziton Tiranë në 13 maj

  Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, do të vizitojë Tiranën. Lajmi u dh nga gazeta DITA e cila i referohet burimeve pranë Qeverisë shqiptare. Vizita zyrtare pritet të zhvillohet në 13 maj. Kreu i shtetit turk do të zhvillojë takime...

 • Shkrihet grupi PR: Fatmiri mbetet me një deputet / Ylli Shehu kalon me LSI

  Shkrihet grupi PR: Fatmiri mbetet me një deputet / Ylli Shehu kalon me LSI

  Lëvizja Socialiste për Integrim shton numrin e deputetëve në Kuvend duke i marrë edhe një tjetër deputet opozitës. Bëhet fjalë për Ylli Shehun, deputet i Partisë Republikane, i cili ka njoftuar kalimin në grupin parlamentar të partisë që drejtohet nga...

 • Tom Doshi paraqitet në prokurori për të mësuar me akuzën

  Tom Doshi paraqitet në prokurori për të mësuar me akuzën

  Deputeti Tom Doshi u paraqit në Prokurorinë e Përgjithshme rreth orës 10:00, ku do ti komunikohen akuzat që rëndojnë mbi të. Doshi u lirua të martën nga Gjykata e Lartë e cila ndryshoi masën e sigurisë nga arrest shtëpie në...

 • Energjia, Basha-deputetëve PD: Kujdes, qeveria e ka zakon pabesinë

  Energjia, Basha-deputetëve PD: Kujdes, qeveria e ka zakon pabesinë

  Kryetari i PD-së mblodhi grupin parlamentar demokrat pak para seancës parlamentare për ti kërkuar të vijojnë betejën në mbrojtje pa kompromis të interesave publike të cilat sipas PD-së po cënohen nga qeveria Rama-Meta. Një nga këto është dhe pr/ligji për...

 • Adelina Tahiri Po E Lyp Fejesën

  Adelina Tahiri Po E Lyp Fejesën

  Adelina Tahiri mesa duket ka filluar ta kërkojë fejesën, edhe pse thotë se ende nuk e ka gjetur “princin e ëndërrave”, Adelina tregon se është ende në kërkim. Të gjithë e dimë se Milot Nuraj nga emisioni “Dicka po Zihet”...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al