RADIO NACIONAL 93.6 mHz
MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Mimoza: Vip-Ve Tek Ne U Bëjnë Shumë Padrejtësi

  Mimoza: Vip-Ve Tek Ne U Bëjnë Shumë Padrejtësi

  Viti në të cilin ndodhemi tani ka qenë ndër vitet më të suksesshëm në karrierën e saj muzikore. E fundin e këtij viti këngëtarja Mimoza Shkodra do ta përmbyllë me një potpuri. Së paku kështu ka konfirmuar ajo për një...

 • Shkendije Mujaj, “Nuk Kam Konkurrencë”

  Shkendije Mujaj, “Nuk Kam Konkurrencë”

  Këngëtarja Shkëndije Mujaj e cila njihet për format e saj trupore, ka shpërthyer me një postim në rrjetin social Facebook. Ajo ka bërë publike një fotografi, në të cilën duket super seksi e veshur në rroba nate, e veçanta e...

 • Teuta Kurtit I Hyn Vetja Në Qejf

  Teuta Kurtit I Hyn Vetja Në Qejf

  Është artiste e vërtet, nga ato që nuk janë në skenë sa për famë. Teuta, ka potencë vokale, është e shkolluar dhe padyshim e meriton statusin e personit të njohur. Kurti asnjëherë nuk ka synuar të jetë “këngëtare bukuroshe”, por...

 • Ledri Vula Dhe Beyonce Dallojnë Në Vetëm Një Problem

  Ledri Vula Dhe Beyonce Dallojnë Në Vetëm Një Problem

  Është bërë tashmë një hit kënga e njohur “100 Probleme”. Këtë këngë e lasnoi reperi i njohur Ledri Vula këtë vit dhe kishte sukses mjaft të madh. Por çfarë lidhje mund të ketë ai me këngëtaren e famshme Beyonce? Në...

 • Sheila E Pandalshme

  Sheila E Pandalshme

  Sheila Haxhiraj nuk po ndalet! Përveq projekteve të reja muzikore të cilat ajo është duke i realizuar së fundmi po realizon edhe një fotoesion të ri. Sheila Haxhiraj në një intervistë për Express ka treguarse ajo nuk do të ndalet...

 • Revoltohet Gjyste Vulaj!

  Revoltohet Gjyste Vulaj!

  Këngëtarja Gjyste Vulaj ka shprehur pa kënaqësitë e saj sa i përket disa mediave dhe gazetave të cilat kanë publikuar foto të vajzës së saj e cila sot mbushi 17 vjeç. Këngëtarja është ndjerë aq e revoltuar nga disa persona,...

 • Çiljeta Xhilaga: Kam Familje Të Shëndoshë, Në Plan Dhe Lindja E Një Vajze

  Çiljeta Xhilaga: Kam Familje Të Shëndoshë, Në Plan Dhe Lindja E Një Vajze

  Kjo ka qenë padyshim java e saj. Çiljeta Xhilaga ka vendosur të rikthehet më fuqishëm së kurrë në skenën muzikore. Ka zgjedhur kompeticionin ‘Kënga Magjike’, kjo sepse sipas saj është i vetmi festival dinjitoz në këtë vend. Brenda pak ditëve...

 • Soni Malaj, Paralajmëron Këngë Të Re

  Soni Malaj, Paralajmëron Këngë Të Re

  Pas këngës “Me të jeton” si duket e ka rradhën një tjetër projekt i ri nga këngëtarja, fjala është për Soni Malaj e cila pritet që shumë shpejt të lansojë një këngë të re të cilën do ta shoqërojë edhe...

 • Kujt Po I Zhvishet Beatrix Ramosaj?

  Kujt Po I Zhvishet Beatrix Ramosaj?

  Beatrix Ramosajt po i vije nxehtë, ajo në një postim në rrjetin social Instagram ka shfaqur një fotografi vetëm në sutjena. Këngëtarja në mbishkrimin e fotografisë ka thënë, “Hear the screaming silence..”, “A po e dëgjon britmën e qetësisë”, raporton...

 • Me Big Mamën Më Tepër Se Miq !

  Me Big Mamën Më Tepër Se Miq !

  Këngëtari I muzikës popullore, Endrit Duraku, kohët e fundit ka qenë mjaft I shoqëruar me këngëtaren tetovare, Big Mama, si nëpër mbrëmje, por edhe në përditshmëri. I pyetur nga portali jonë lidhur me shoqërimin e tyre, Endriti na u përgigj...

RadioNacional.Al by powered by WordPress