Radio Nacional Live

 • Arta Bajrami: “Do Konkuroj Për Në Eurovision”

  Arta Bajrami: “Do Konkuroj Për Në Eurovision”

  Është një ndër këngëtaret më të dashura në mbarë trojet shqiptare. E filloi me Rnb, pastaj vazhdoi me Hip Hop, Folk e së fundmi po e shohim edhe me popullore. Është kjo këngëtarja Arta Bajrami e cila po shënon suksese...

 • Nora Dhe Roberti, Nostalgji Për Palestrën Në Plazh

  Nora Dhe Roberti, Nostalgji Për Palestrën Në Plazh

  Nora Istrefi dhe i dashuri i saj Roberti siç duket po kalojnë një kohë të bukur së bashku. Këngëtarja ka postuar në Instagramin e saj një foto në breg të detit ku tregon gjimnastikën që po bën me të dashurin...

 • Jonida Maliqi Vs. Olta Gixhari

  Jonida Maliqi Vs. Olta Gixhari

  Këtë verë kanë hyrë në modë rroba banjot “Triangl” dhe sigurisht që personazhet e njohur janë të parat që i ekspozojnë. Të na rrojë Instagrami për këtë punë. Jonida Maliqi dhe Olta Gixhari veç modelit “in” të momentit kanë zgjedhur...

 • Përgatituni Për Këngë Të Tjera Nga Kida

  Përgatituni Për Këngë Të Tjera Nga Kida

  Këngëtarja e re, por shumë e talentuar shqiptare, Kida, ka paralajmëruar lansimin së shpejti të albumit të saj debutues. Këngëtarja e re ka paralamëruar pas hyrjes së fuqishme në treg se nuk do të ndalet. Ajo në një prononcim për...

 • Dafina Vizatohet Nga Fansat

  Dafina Vizatohet Nga Fansat

  Dafina Zeqiri ka frymëzuar githmonë fansat e saj, sidomos ata që kanë talent në vizatim. Dje paraqitëm disa nga vizatimet e fansave të Tunës, por shkaktuam pakënaqësi tek fansat e Dafinës, të cilët me të dretjtë na thonë se dhe...

 • Projekti I Ri Do E Sjellë Gentën Krejtsisht Ndryshe

  Projekti I Ri Do E Sjellë Gentën Krejtsisht Ndryshe

  Ajo është cilësuar si uragan i skenës shqiptare, e qetë, e hareshme gjithmonë. E përfolur për shumë gjëra, por e pasuksesshme në jetën private. Ka vite që është single pas ndarjes nga lidhja e dashurisë, që përjetoi për disa vite...

 • Rezarta Dhe Hera…

  Rezarta Dhe Hera…

  Këngëtarja Rrezarta Shkurta, e cila është bërë nënë para disa muajsh ka postuar në Facebook një foto me vogëlushen e saj Hera, realizuar në studion e saj fotografike. Hera veshur më një fustan rozë të ëmbël dhe Rezarta duke e...

 • Festina Mejzini, Le Të Fillojë “Festa”

  Festina Mejzini, Le Të Fillojë “Festa”

  Ishte pjesë e spektaklit “X Factor” por si duket dëshiron të vazhdojë karierën e saj si këngëtare profesioniste. Festina Mejzini vjen në një rrëfim duke treguar mbi fëmijërinë e saj si dhe planet për lancimin e klipit të ri dhe...

 • Evi Reçi: “Ndryshimi Për Mua është Ushqim Artistik”

  Evi Reçi: “Ndryshimi Për Mua është Ushqim Artistik”

  Edhe pse larg nga Shqipëria, zëri dhe daljet e saj gjithmonë tërheqin vëmendje. Bëhet fjalë për bukuroshen Evi Reçi e cila së fundmi solli remixin e këngës “Jeton tek ti”, këngë kjo që i çeli dyert e suksesit në muzikë....

 • Flaka Krelani “Djeg” Plazhin

  Flaka Krelani “Djeg” Plazhin

  Këngëtarja e njohur kosovare, Flaka Krelani që njihet për zërin potent, ka edhe “assete” të tjera. Flaka po qendron këto kohë afër fansave të saj jo me ndonjë këngë të re, por me fotot e pushimeve që publikon nëpër rrjetet...

RadioNacional.Al by powered by WordPress