Radio Nacional Live

 • Has, shpëton fëmijët, babait i shpërthen granata në dorë

  Has, shpëton fëmijët, babait i shpërthen granata në dorë

  Has- Ka arritur të shpëtojë nga vdekja fëmijët por jo veten. Musa Gjeca nga zona e Krumës e Hasit, ka qenë në banesë paraditen e sotme kur dy fëmijët e tij i kanë sjellë në shtëpi një granatë të cilën...

 • Durrës, dhunohen për vdekje 2 kunatat e moshuara, policia: Po hetojmë në dy pista

  Durrës, dhunohen për vdekje 2 kunatat e moshuara, policia: Po hetojmë në dy pista

  DURRES- Horror në Durrës. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në këtë qytet, ku janë gjetur të pajeta dy të moshuara, pas dhunës së ushtruar ndaj tyre. Mësohet se viktimat janë përkatësisht, Gjinovefa dhe Elsa Vava, 70 dhe...

 • CNN: Ja numri i xhihadistëve në mbarë botën, 120 nga Kosova- HARTA

  CNN: Ja numri i xhihadistëve në mbarë botën, 120 nga Kosova- HARTA

  SHBA-Kur ekzekutori që i preu kokën gazetarit amerikan James Foley u vërtetua se ishte një londinez, ish-reper tanimë i konvertuar në xhihad, doli në dritë një problem dhe më i madh që tronditi botën. Të rinj të konvertuar në myslimanë...

 • Eneda Tarifa E Pa Kënaqur Nga Pushimet Në Shqipëri

  Eneda Tarifa E Pa Kënaqur Nga Pushimet Në Shqipëri

  Eneda Tarifa ka postuar në instagram një foto me bashkëshortin e saj, Erjon Zaloshnja. Ajo shkruan se është fotoja e ditës së fundit të pushimeve në jug të Shqipërisë, pushime këto të kaluara si mos më keq. Duke ndjerë keqardhje...

 • Dafina Zeqiri Rikthehet Ne Studio

  Dafina Zeqiri Rikthehet Ne Studio

  Pasi që ka përfunduar koncertet e sezonës verore, këndgëtarja Dafina Zeqiri sic duket është kthyer përseri ne studio, që ta përgatis projektin e saj më të ri. Në rrjetin social Instagram vetë këngëtarja ka postuar disa video ku shihet në...

 • Shkëndije Mujaj, Vazhdojnë Provokimet…

  Shkëndije Mujaj, Vazhdojnë Provokimet…

  Shkendije Mujaj është e njohur tashmë për provokimet e saj që i bën kudo. Nuk lë vend, foto apo video pa u shfaqur tejet ekstravagante & seksi. Kësaj rradhe, destinacioni i zgjedhur për fotografite provokuese të këngëtares ka qenë një...

 • Miriam Cani, Pa Make Up!

  Miriam Cani, Pa Make Up!

  Këngëtarja Miriam Cani ka publikuar së fundmi në rrjetin e saj social në isntagram një foto ku shihet e tëra pa make up. Fotoja siç duket është realizuar në maiknën e saj, e siç shihet ajo duket e bukur edhe...

 • Ryva Kajtazi Martohet Në Maldive

  Ryva Kajtazi Martohet Në Maldive

  Nëpërmjet disa fotove të postuara në rrjetin social instagram është bërë e ditur se këngëtarja Ryva Kajtazi është martuar sot në Maldives. Siç shihet edhe nëpërmjet fotove çifti duket tejet i lumtur pas kurorëzimit të martesës së tyre të veçantë....

 • Elsa Lila, E Lumtur Që Po Rikthehet Në Shqipëri

  Elsa Lila, E Lumtur Që Po Rikthehet Në Shqipëri

  Siç edhe është publikuar tashmë lajmi, unë këtë vit do të jem pjesë e ekipit të trajnerëve të “The Voice Of Albania”, që sigurisht nuk zgjat dhjetë ditë (qesh). Jam shumë e lumtur që këta tre muaj dimri do t’i...

 • Tiranë, sherr me thika pranë “Tregut Elektrik”, plagoset taksis

  Tiranë, sherr me thika pranë “Tregut Elektrik”, plagoset taksis

  TIRANË-Dy taksistë janë grindur me njëri-tjetrin sot në mëngjes në Tiranë, dhe sherri ka përfunduar dhunshëm me plagosjen e njërit prej tyre. Ngjarja ka ndodhur pak më parë prane Tregut Elektrik, për motive që ende nuk dihen. Taksisti i plagosur...

RadioNacional.Al by powered by WordPress