Radio Nacional Live

 • Elvana Gjata, Së Shpejti Me Album Të Ri

  Elvana Gjata, Së Shpejti Me Album Të Ri

  Elvana Gjata, këngëtarja e njohur nga Shqipëria është duke punuar në disa projekte të reja muzikore. Mësojmë se këngëtarja aktulisht pu punon në studion e ThreeDots për nxjerrjen e albumit të saj të 3-të. Ende nuk dihen detajet e albumit,...

 • Nrg Band Synon Tregun Gjerman

  Nrg Band Synon Tregun Gjerman

  i grup u themelua në vitin 2000 dhe në gjithë këtë periudhë kohore ata arritën te njëri ndër ‘pop bendet’ më të kërkuara në skenën muzikore shqipe. Janë këta djelmoshat e grupit ‘NRG Band’ të cilët janë të angazhuar maksimalisht...

 • Me Kë është E Lidhur Rona?

  Me Kë është E Lidhur Rona?

  Dita e saj është e ngarkuar, pasi ajo nuk merret vetëm me muzikën, por edhe me një mori punësh dhe aktivitetesh. Rona Nishliu kohen e lirë e kalon nën shoqërinë e miqve të paktë që ka. Duket natyrë më e...

 • Ledri E Dafina Thumbohen Nga I Njëjti Vend

  Ledri E Dafina Thumbohen Nga I Njëjti Vend

  Këngëtarja Dafina Zeqiri në rrjetin social Instagram mbrëmë ka postuar disa fotografi, ku fillimisht ajo është në njërën nga to me Rebeka Rexhepin, dhe në mbishkrim thuhet, “A pe lojm me dal nfotto me neve? A jo? @rebekarexhepii #duffteam “....

 • Shpërthen në mesnatë makina e kryebashkiakut të Fushë Krujës, Bardhi: S’kam konflikte

  Shpërthen në mesnatë makina e kryebashkiakut të Fushë Krujës, Bardhi: S’kam konflikte

  Fushë Krujë –  Hidhet në erë, makina e kryebashkiakut të Fushë Krujës, Gjon Bardhi. Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 1:00 pas mesnate, ndërsa kryetari i bashkisë së Fushë Krujës ndodhej në një gëzim familjar në fshatin Larushk. Automjeti, për fat...

 • Zanfina E Quan Leonora Jakupin “Rahmetlike”

  Zanfina E Quan Leonora Jakupin “Rahmetlike”

  Zanfina ismaili ka vendosur që ti japë fansave të saj mundësin për të biseduar me të. Kësaj here nëpërmjet fan page-it të saj zyrtar në facebook. Pyetje nga më të ndryshmet kapluan Zanfinen, por edhe ajo nuk ngurroi të përgjigjet....

 • Tuna: “S’më Intereson Dyftyrësia E Kolegeve”

  Tuna: “S’më Intereson Dyftyrësia E Kolegeve”

  Tuna, e cila ka më shumë se një vit që nuk ka dhënë një intervistë për mediumet shqiptare, foli rreth projektit “MMV” dhe standardet e reja që ajo i ka vënë në industrinë e muzikës shqiptare me investimin e bërë,...

 • Adelina Tahiri: “Nuk Më Ka Rrahur Njeri”

  Adelina Tahiri: “Nuk Më Ka Rrahur Njeri”

  Është thënë se këngëtarja nga Shkupi Adelina Tahiri është rrahur keqas mbrëmë në një nga clubet e Shkupit nga ish-i dashuri i saj Arianit Xhaferi, njëherit djali i zëvëndëskryeministrit të Maqedonisë, Musa Xhaferi. Sipas mediave Adelina ishte së bashku me...

 • Mimoza Mustafa: “Do Ti Rikthehem Muzikës”

  Mimoza Mustafa: “Do Ti Rikthehem Muzikës”

  Këngëtarja e njohur për publikun Mimoza Mustafa, edhe pas disa vitesh pauzë në skenë ka vendosur ti riktheht më në fund muzikës. Në një intervistë ekskluzive të dhënë për teksteshqip.com ajo na rrëfen për disa nga të rejat e saj...

 • Edhe Samanta Pjesë E “Babastars”

  Edhe Samanta Pjesë E “Babastars”

  U bënë disa vite tashmë që geziston label-i i njohur BabaStars ku në të janë të përfhsirë disa emra të mëdhenj si: Tingulli 3nt, Tds, ronela Hajati, Visari etj. E së fundmi këtij label-i ju shtua edhe këngëtarja simpatike nga...

RadioNacional.Al by powered by WordPress