Radio Nacional Live

 • Noizy Dhe Blerim Destani Vazhdimisht Bashkë

  Noizy Dhe Blerim Destani Vazhdimisht Bashkë

  Ata duken si miq të vërtetë, edhe pse njëri jeton në Shqipëri e tjetri në Turqi, ata sa herë gjejnë kohë kohë bëjnë vizitë tek njëri tjetri. Së fundmi ata kanë qenë së bashku për të ndjekur ndeshjen Zvicër-Angli, e...

 • Vjedhja në BSH, Adrian Civici jep dorëheqjen. Guvernatorja Gjoni dëshmon në Prokurori

  Vjedhja në BSH, Adrian Civici jep dorëheqjen. Guvernatorja Gjoni dëshmon në Prokurori

  IRANË-Adrian Civici, ka dhënë sot dorëheqjen nga detyra e Anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Në një letër drejtuar Kuvendit, zoti Civici ka depozituar dorëheqjen, duke dhënë shpjegimet përkatëse. Civici është i pari anëtar i Këshillit që jep...

 • Has, polici vret me armën e shërbimit një 34-vjeçar për motive pronësie

  Has, polici vret me armën e shërbimit një 34-vjeçar për motive pronësie

  Has-Një punonjës policie ka vrarë më armën e shërbimit  një person. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 16:20 në fshatin Golaj pas një konflikti për motive pronësie. Sipas burimeve të policisë Qazim Brati, 47 vjeç me profesion punonjës policie...

 • Big Mama Bashkëpunim Me Reperin Shey Tan

  Big Mama Bashkëpunim Me Reperin Shey Tan

  Këngëtarja e njohur Big Mama pasi tentoi që të pushtojë tregun muzikorë turk, dhe pas kthimit nga atje, si duket tashmë synim e ka Europën. E për të pushtuar një treg të madh sigurisht që duhet edhe bashkëpunimi me një...

 • Noyzi është Mik Me Yjet E Zvicrës, Shaqirin E Mehmetin

  Noyzi është Mik Me Yjet E Zvicrës, Shaqirin E Mehmetin

  Reperi i famshëm shqiptar, Noyzi duket se i ka miq të mirë yjet e kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqirin, Admir Mehmetin dhe futbollistin tjeter shqiptar, Pajtim Kasamin. Të paktën kështu duket në bazë të kësaj fotografie të postuar sot në...

 • Fjolla Morina Ndryshon Look!

  Fjolla Morina Ndryshon Look!

  Këngëtarja Fjolla Morina e cila ka publikuar hitin e saj më të fundit “Queen” vazhdoin të jetë në qendë të vëmëndjes. Së fundmi ajo ka publikuar një foto teksa shihet me një look krejt ndryshe dhe më interesant. Kësaj rradhe...

 • Takohen Nik Xheliaj & Rita Ora

  Takohen Nik Xheliaj & Rita Ora

  Aktori i njohur Nik xhelilaj është takuar me këngëtaren Rita Ora në Turqi dje. Aktori i cili prej shumë vitesh jeton në Turqi ku atje edhe vepron nuk ka munguar në koncertin e mbajtur enkas të Ritës në Stamboll. Fotoja...

 • Neki Emra, Pëlqehet Kënga E Fundit!

  Neki Emra, Pëlqehet Kënga E Fundit!

  Këngëtari Neki Emra ka shprehur kënaqësinë e tij në facebook për rezultatin e marrë nga projekti i tij i fundit me Leonara Jakupin. “Çift ty dua të kem” për brenda një muaji arriti të pëlqehet deh të grumbullojë plot 100.000...

 • Rita Ora Me Nënën E Saj!

  Rita Ora Me Nënën E Saj!

  Ritës si duke nuk po i ecin gjërat ashtu siç do. Këtë vit ka përjetuar ndarjen nga ish- i dashuri i saj Calvin Harris, gjithashtu një ndër problemet më dramatike që u bë së fundmi është promovimi i veshjeve të...

 • Dafina Me Unazë Të Krishterimit – Revoltohen Fansat

  Dafina Me Unazë Të Krishterimit – Revoltohen Fansat

  Këngëtarja shqiptare Dafina Zeqiri, ka publikuar një fotografi mjaft nxitëse në Instagramin e saj, ku shihet një unazë kryqi, që simbolizon fenë e krishterë. Kjo, natyrisht se ka nxitur reagimin e fansave të fesë islame, që ajo i ka të...

RadioNacional.Al by powered by WordPress