Radio Nacional Live

 • Përplasen dy makina në aksin Bulqizë-Peshkopi, plagosen 2 persona

  Përplasen dy makina në aksin Bulqizë-Peshkopi, plagosen 2 persona

  BULQIZE – Dy persona janë plagosur rëndë paraditen e sotme, si pasojë e një aksidenti automobilistik, në aksin Bulqizë-Peshkopi. Burime nga policia bëjnë të ditur se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë dy persona kanë mbetur të...

 • Kush tradhëtoi komandant Telin gjatë luftës së Uçk-se për bashkimin kombëtar ne 2001…

  Kush tradhëtoi komandant Telin gjatë luftës së Uçk-se për bashkimin kombëtar ne 2001…

  Kush tradhëtoi komandant Telin gjat luftës së Uçk-se për bashkimin kombëtar ne 2001… Për ekzekutimin e Komandant Telit dhe pesë ushtarëve të tij, menjëherë pas ngjarjes u akuzuan bashkëpunëtorë dhe agjentë të shërbimit sekret shqiptar(SHISH). Masakra e Gazi Babës, e...

 • Remzie Osmani, Prezanton Fëmijët

  Remzie Osmani, Prezanton Fëmijët

  Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Remzie Osmani e cila u rradhit e 10-ta si artistja shqiptare më e kërkuar në Facebook, ka prezantuar për fansat e saj dy fëmijët. Remzia shihet së bashku me djalin dhe vajzën e saj...

 • Elvana Gjata, Kujdeset Vet Për Look-Un

  Elvana Gjata, Kujdeset Vet Për Look-Un

  Këngëtarja Elvana Gjata ka qenë së fundmi mjaft e angazhuar me kocerte të ndryshme me rastin e festës së vitit të ri. Ajo ka publikuar disa foto në Instagram ku shihet pranë fansave teksa ka shkruar edhe diçka tjetër. Mesa...

 • Zhduken dy peshkatarë në Durrës, kishin dalë që dje pasdite në det

  Zhduken dy peshkatarë në Durrës, kishin dalë që dje pasdite në det

  Dy peshkatarë në Durrës kanë dalë në det prej 17 orësh, por nuk janë kthyer më. Alarmin e kanë dhënë familjarët e tyre, të cilët kanë denoncuar humbjen e tyre në polici. Avni Shahinaj dhe Bekim Meçinaj kishin dalë prë...

 • Kuçovë, u asfiksuan nga gazi, humbin jetën 3 gra, një tjetër në gjendje të rëndë

  Kuçovë, u asfiksuan nga gazi, humbin jetën 3 gra, një tjetër në gjendje të rëndë

  Kuçovë-Tre të mushuara kanë humbur jetën në Kuçove pasi janë asfiksuar nga gazi teksa ishin duke u ngrohur, ndërsa një tjetër ndodhet në gjendje të rendë shëndetësore. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 14:30 në fshatin Polovinë. Sipas policisë gratë...

 • SAPO NDODHI/ Vlorë, dy të vrarë pranë shkollës së Marinës, viktimat një vajzë e një djalë

  SAPO NDODHI/ Vlorë, dy të vrarë pranë shkollës së Marinës, viktimat një vajzë e një djalë

  Dy persona mbeten të vrarë me armë zjarri rreth orës 13: 30 minuta pranë Akademisë Ushtarake të Marinës në qytetin e Vlorës. Viktimat një vajzë dhe një djalë janë ekzekutuar brenda në një pasticeri. Sipas policisë viktimat janë identifikuar si...

 • I ftohti i acartë izolon 30 % të Dibrës, sjell spektakël në Pogradec

  I ftohti i acartë izolon 30 % të Dibrës, sjell spektakël në Pogradec

  I ftohti i acartë vazhdon të pushtojë Shqipërinë edhe në ditët e fillimit të vitit të ri 2015. Akulli dhe ngricat kanë krijuar probleme në shumë zona, sidomos në rrugët nacionale ku vazhdohet t’u bëhet apel drejtuesve të mjeteve për...

 • Blero E Takon Taren

  Blero E Takon Taren

  Shumë njerëz bëheshin merak nëse Blero mundet ose jo ta shoh vajzën e tij Taren, pas ndarjes nga Teuta Krasniqi. Ndonëse ish çifti patën deklaruar se Tara do të rritet pa I munguar dashuria e asnjërit prind, shpesh shkruhej e...

 • Dhurata, Vishet Si Babadimër

  Dhurata, Vishet Si Babadimër

  Këngëtarja Dhurata Dora ka publikuar disa fotografi në rrjetin e saj social Instagram ku shihet së bashku me mikun e saj të ngushtë Yang Zerkën. Duke qenë se po afrohen festat ajo mbante në kokë një kapele babadimri për të...

RadioNacional.Al by powered by WordPress