Radio Nacional Live

 • Beatrix Ramosaj Konkurrohet Nga…

  Beatrix Ramosaj Konkurrohet Nga…

  Këngëtarja e re Beatriks Ramosaj, e cila sapo ka lansuar videoklipin e këngës ‘’Qysh ki qef’’, po mundohet të krijojë emrin dhe imazhin e saj në skenen tonë muzikore. Mes shumë këngëtaresh të reja, Beatriks sërish po gjendet dhe po...

 • OST aplikon për rritjen e çmimit të energjisë, pritet vendimi nga ERE

  OST aplikon për rritjen e çmimit të energjisë, pritet vendimi nga ERE

  TIRANE- Siç ishte përfolur dhe më parë, çmimi i energjisë elektrike ka gjasa të rritet, ndaj dhe tarifat për konsumatorët do të ndryshojnë. Operatori i Sistemit të Transmetimit ka aplikuar sot për rritjen e energjisë elektrike, duke dorëzuar kështu kërkesën...

 • Mergim Mjeku Pas Hitit “Pikë Në Zemër”, Duet Me Shpat Kasapin

  Mergim Mjeku Pas Hitit “Pikë Në Zemër”, Duet Me Shpat Kasapin

  Ka vetëm pak kohë që ka sjellë një këngë të bukur me një videoklip shumë interesant me titull ‘Pikë në zemër’. E kemi fjalën për artistin simpatik dhe me një zë shumë të vecantë Mergim Mjeku, i cili ka lindur...

 • Pse Po Provokon Albërie Hadërgjonaj?

  Pse Po Provokon Albërie Hadërgjonaj?

  Këngëtarja e njohur, Albërie Hadërgjonaj, edhe pse në një moshë bukur të shtyrë, ajo ende posedon linja seksi. Jo rrallë herë na sjellë foto të “nxehta”. Së fundmi ajo në Instagram, ka postuar këtë foto që shihni, me mbishkrimin “Ju...

 • Dafina Zeqiri Me Projekt Të Ri

  Dafina Zeqiri Me Projekt Të Ri

  Dafina Zeqiri ka bombarduar natën e mbrëmshme Instagram’in duke postuar video nga studio e Big Bang dhe Stash Beat, “RedBox”. Duffy në këto video shihet duke kënduar një këngë në gjuhën angleze që me sa duket mbrëmë është incizuar, ajo...

 • FMN: Vitin tjetër rritje taksash, qeveria duhet të ulë borxhin

  FMN: Vitin tjetër rritje taksash, qeveria duhet të ulë borxhin

  Qeveria ndodhet përballë tre mundësive për të ulur borxhin vitin e ardhshëm, angazhim i marrë para Fondit Monetar Ndërkombëtar. Rritjen e të ardhurave nga administrimi, uljen e shpenzimeve ose rritjen e taksave. Në një intervistë ekskluzive për News24 përfaqësuesi i...

 • Crowford: Gjobat arbitrare dhe taksat po largojnë biznesin drejt rajonit

  Crowford: Gjobat arbitrare dhe taksat po largojnë biznesin drejt rajonit

  Tirane- Biznesi amerikan ndjehet i shqetësuar për mënyrën se si drejtoria e Tatimeve po vepron ndaj kompanive të huaja dhe shqiptare. Sipas presidentit të Dhomës Amerikane Marc Crowford në shumë raste Drejtoria e Tatimeve ka vendosur gjoba arbitrare duke bërë...

 • Etnon E Lyrical Son Bashkojnë Forcat

  Etnon E Lyrical Son Bashkojnë Forcat

  Janë të njohur e shumë të dashur për publikun. Bëhet fjalë për grupin Etnon dhe rep artistin Festim Arifi apo Lyrical Son siç njihet në publik, të cilët duket se i kanë bashkuar forcat që në publik të vijnë me...

 • Eni Koçi Falënderon Zotin Për…

  Eni Koçi Falënderon Zotin Për…

  Këngëtarja e njohur nga Shkodra, Eni Koçi, është vazhdimisht nëpër rrjete sociale, ku ndan mendime të ndryshme e thënie me fansat e saj. Së fundmi këngëtarja ka zgjedhur që fansave të saj t’u tregojë se në çdo ditë të re...

 • Ardian Bujupi U Këndon Ushtarëve Gjermanë Të Kfor-It

  Ardian Bujupi U Këndon Ushtarëve Gjermanë Të Kfor-It

  Që nga viti 2011 kur në shoun e madh gjerman për bulimin e talenteve të reja “DSDS” kishte zënë vendin e tretë, këngëtari shqiptaro-gjerman Ardian Bujupi është bërë pjesë e skenës muzikore gjermane dhe shqiptare. Në veçanti ndër shqiptarët Ardiani...

RadioNacional.Al by powered by WordPress