Radio Nacional Live

 • Vajza vdes në tension të lartë, prindërit shpërblim nga OSSHEE

  Vajza vdes në tension të lartë, prindërit shpërblim nga OSSHEE

  TIRANE-Pranvera Tatgjonaj, një 14-vjeçare nga Shkodra, po luante me bashkëmoshatarët e saj, kur papritmas largohet për të marrë bagëtinë, por për fat të keq, vajza nuk u kthye më e gjallë për ta rinisur lojën. Aksidentalisht, e mitura ra në...

 • Cani mbron lehtësitë tatimore për bizneset në Komisionin e Ekonomisë

  Cani mbron lehtësitë tatimore për bizneset në Komisionin e Ekonomisë

  TIRANË – Lehtësitë tatimore për bizneset kanë qënë sot në fokus të Komisionit të Ekonomisë dhe Financave në Kuvend, në të cilin, Ministri i Financave Shkëlqim Cani ka mbrojtur ndryshimet në ligjin “Për procedurat tatimore në Republiken e Shqiperisë”.

 • Fullani sot në Prokurori: Do t’i përgjigjem të gjitha pyetjeve

  Fullani sot në Prokurori: Do t’i përgjigjem të gjitha pyetjeve

  TIRANË – Ish-Guvernatori Ardian Fullani ka mbërritur sot në orën 10:00 në Prokurorinë e Tiranës, pasi akuzohet për shpërdorim të detyrës në vjedhjen e 713 milionë lekëve nga Banka e Shqipërisë. Fullani ka deklaruar për mediat se do t’i përgjigjet...

 • Sqarohen Blero E Afërdita

  Sqarohen Blero E Afërdita

  Pak ditë më parë Afërdita Dreshaj ka lëshuar një status ne “Insagram” ku shkruante se Blero tashmë është “single”. Ajo, bile porositi beqaret që të vrapojnë për ta “zënë”. Blero, tha se kjo është deklarata më e hidhur që mund...

 • Flori, Duet Me Argjentina Ramosaj

  Flori, Duet Me Argjentina Ramosaj

  Këngëtari dhe kompozitori i njohur Flori Mumajesi ka vendosur të vijë në duet me këngëtaren kosovare Argjentina Ramosaj, kjo e fundit ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri në skenë. Si duket ftesën e ka marrë nga...

 • Kush E Kafshon Gentën…

  Kush E Kafshon Gentën…

  ëngëtarja Getna Ismajli ka postuar një fotografi në rrjetin social Facebook. Ajo duket se ka pëlqyer të zbavitet me një qenë endacak dhe këto fotografi i ka postuar në rrjetin social. Ajo fillimisht shihet duke treguar se e ka një...

 • Eli Fara, Me Vajzën E Saj

  Eli Fara, Me Vajzën E Saj

  Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Eli Fara ka postuar një foto në Instagram të cilën e ka bërë me vajzën e saj. E në pikëpamje të parë mund të thuhet se janë 2 motra, pavarësisht se kanë shumë vjet diferencë bashk....

 • Remzija Nuk I Largohet Muzikës

  Remzija Nuk I Largohet Muzikës

  Stina e verës e mbushur përplot me koncerte dhe mbrëmje muzikore, ka qenë njëra ndër vitet më të mira të karrierës së këngëtares Remize Osmani. Por, ajo nuk mendon që të ndalojë as në ditët e ftohta të dimrit. Kjo...

 • Senati amerikan voton Donald Lu për ambasador të SHBA në Shqipëri

  Senati amerikan voton Donald Lu për ambasador të SHBA në Shqipëri

  Senati amerikan ka konfirmuar Donald Lu si ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Ambasadori Lu është votuar nga senati amerikan, ndërsa kandidatura e tij ka qenë e bllokuar prej korrikut të vitit 2013 për shkak...

 • Mirko, Tani Prezantues Edhe Në Shqipëri

  Mirko, Tani Prezantues Edhe Në Shqipëri

  Në kanalin televiziv Agon Channel pritet të nisë një emision i ri televiziv së shpejti, në të cilin do të flitet italisht. Dhe gjejeni pak se kush do të jetë prezantues? Prezantues apo udhëheqësi i këtij emisioni do të jetë...

RadioNacional.Al by powered by WordPress