Radio Nacional Live

 • Gjykata E Shkupit: Mos Dëgjoni Gold Ag Se Do Të Dënoheni Me Burg Të Përjetshëm

  Gjykata E Shkupit: Mos Dëgjoni Gold Ag Se Do Të Dënoheni Me Burg Të Përjetshëm

  Shqiptarët duhet të kenë shumë kujdes dhe të mos i dëgjojnë këngët e këngëtarit Golg AG dhe të mos mbajnë literaturë fetare në shtëpi ose në kompjuterë, pasi mund të përfundojnë në burg dhe të dënohen me burg të përjetshëm....

 • Lazarat, thirrje në facebook sërish për protesta e bojkotim të shkollave

  Lazarat, thirrje në facebook sërish për protesta e bojkotim të shkollave

  Në rrjetet sociale bëhet thirrje për të protestuar sërish sot në qendër të fshatit Lazarat. Të tri shkollave të Lazaratit u kërkohet të bojkotojnë mësimin dhe të dalin në qendër të fshatit për të protestuar për lirimin e të ndaluarve...

 • Moderatori Mes Fjollës Dhe Shkëndës

  Moderatori Mes Fjollës Dhe Shkëndës

  Janë dukur si dy ‘bomba’ që gati-gati të jepnin përshtypjen se do të plasnin. Fjala është për dy bukuroshet e skenës shqiptare Fjolla Morina dhe Shkënda Dubova të cilat kanë mahnitur jo vetëm publikun jashtë në tapetin e kuq në...

 • Një Këshillë Nga Afërdita Dreshaj

  Një Këshillë Nga Afërdita Dreshaj

  Këngëtaren dhe modelen e njohur Afërdita Dreshaj, kemi mundësinë që gati çdo ditë ta shohim aktive në rrjetet e saj sociale. Së fundmi ajo ka publikuar një status në twitter, ku edhe i drejtohet fansave me një këshillë: “You have...

 • Mihrije Braha Thotë ‘ti Tash!’

  Mihrije Braha Thotë ‘ti Tash!’

  Kënga ‘E jotja’, që është lansuar në verën që e kemi lënë pas, ka qenë një ndër sukseset e radhës të këngëtares Mihrije Braha. Pas këtij projekti Mihrija është duke punuar në një këngë të re që do të lansohet...

 • Elvana Gjata, Sërish Me Veshje Provokuese

  Elvana Gjata, Sërish Me Veshje Provokuese

  Këngëtarja Elvana Gjata ka qenë e pranishme në një eveniment të mbajtur së fundmi në Tiranë ku edhe është shfaqur me një veshje mjaft provokuese. Teksa ka qenë e shoqëruar nga mikja e saj Jonida Vokshi, nuk kanë hezituar që...

 • Debat në grupin e PS, Ruçi: Je deputet si të tjerët, Kokëdhima: Mos më fol si nxënës

  Debat në grupin e PS, Ruçi: Je deputet si të tjerët, Kokëdhima: Mos më fol si nxënës

  TIRANE – Mungesat e deputetëve të PS-së në mbledhjet e komisioneve parlamentare, si edhe nëpër seanca, degjeneruan dje në debat, mes kreut të grupit Gramoz Ruçi e deputetit të qarkut të Vlorës, Koço Kokëdhima. Burimet nga mbledhja e grupit parlamentar...

 • Meda, Tifoz I Bayernit

  Meda, Tifoz I Bayernit

  Këngëtari Meda ka postuar një fotografi në rrjetet e tij sociale me rastin e festës së Bajramit, ku me anxë të veshjes na ka bërë të ditur se cilin ekip futbollisitk preferon. Meda është tifoz i tifoz i flakët i...

 • Flori Provokohet Nga…

  Flori Provokohet Nga…

  Flori Mumajesi prej kohësh po ndjek një regjim të të ushqyerit. Këngëtari ka folur edhe publikisht për një dietë që po e ndjek. Megjithatë, ka raste kur as Flori nuk mund ti rezistoj gjërave të shijshme, sidomos ëmbëlsirave. Në këtë...

 • Ermal Fejzullahu Dëshiron Të Dobësohet

  Ermal Fejzullahu Dëshiron Të Dobësohet

  Se Ermal Fejzullahu ka shtuar në peshë, kjo është mëse e dukshme. Ai, në fëmijëri ishte i shëndosh, ndërkaq në adoleshencë një djalosh me linja shumë të rregullta. E sapo u martua, u trash. Ermal Fejzullahu, edhe mes miqsh e...

RadioNacional.Al by powered by WordPress