Radio Nacional Live

 • Ngjashmëritë me 21 janarin/ Pse gjithmonë Ilir Meta?

  Ngjashmëritë me 21 janarin/ Pse gjithmonë Ilir Meta?

  Ka një përkim tragjiko-komik midis asaj që ndodhi në janar të vitit 2011 dhe asaj që po ndodh sot. Në të dyja rastet në qendër është i njëjti: Ilir Meta. Sot Lulzim Basha dhe Sali Berisha e marin të mirqenë...

 • Mhill Fufi do të thotë çfarë di për atentatin

  Mhill Fufi do të thotë çfarë di për atentatin

  Deputeti demokrat, Mhill Fufi nuk është thirrur nga institucionet hetuese në lidhje me deklaratat e Tom Doshit se me urdhër të Ilir Metës do të vrisnin dy deputetët. Në studion e Abc News, kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi...

 • Zhvishet Tuna

  Zhvishet Tuna

  Këngëtarja ekspresive Tuna Sejdi ka postuar një foto në rrjetin e saj social Instagram të shkrepur gjatë realizimit të fotosesionit të ri. E në këtë fotosesion që ajo është duke realizuar, Tuna shfaqet më seksi se kurrë. Ajo është zhveshur...

 • Kolegët I Bëjnë Reklamë Capital-It

  Kolegët I Bëjnë Reklamë Capital-It

  Është lansuar albumi më i ri “Slumdog Millionaire” nga reperi i njohur Capital T, e që në daljet e para në treg dhe publikimi i këngëve në youtube ka ngjallur menjëherë interes tek publiku. Por përveq publikut edhe fansave që...

 • Bebe Rexha Me Mbi 20 Milion Klikime

  Bebe Rexha Me Mbi 20 Milion Klikime

  Këngëtarja shqiptare, në Shtetet e Bashkuara – Bebe Rexha, nëpërmjet rrjetit social facebook ka njoftuar se ka lansuar dhe videoklipin më të fundit, atë të këngës me titull “I’m gonna show you crazy”.” Kënga, është lëshuar në iTunes. E deri...

 • Këngëtari Serb Huazon Këngën E Nexhat Osmanit

  Këngëtari Serb Huazon Këngën E Nexhat Osmanit

  Kënga “Boll” nga Nexhat Osmani u dëgjua mjaft shumë nga fansat e tij si dhe arriti të grumbullojë mjaft klikime në youtube, por si duket krijimtaria shqiptare vazhdon të pëlqehet edhe në vendet ballkane si në Serbi, kjo pasi një...

 • Flet sërish Tom Doshi: Bandat e Ilir Metës tentuan të vrisnin dëshmimtarin

  Flet sërish Tom Doshi: Bandat e Ilir Metës tentuan të vrisnin dëshmimtarin

  Deputeti socialist Tom Doshi reagon sërish, pak orë pas deklaratave të kryeparlamentarit Ilir Meta, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Artan Didi, kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe ish-kryeministrit Berisha. Përmes një postimi në Facebook, Doshi këmbëngulë se institucionet...

 • Doshi zbulon bisedën me Ramën: Të ka shpëtuar Zoti, denoncoje t’i tregojme vendin Metës

  Doshi zbulon bisedën me Ramën: Të ka shpëtuar Zoti, denoncoje t’i tregojme vendin Metës

  Deputeti Tom Doshi reagon sërish lidhur me zhvillimet e sotme rreth akuzave të tij për vrasje. Ai ka sqaruar sërish se denoncimi i tij publik erdhi pas 6 muaj heshtje të instancave shtetërore, të cilat sipas tij e lanë të...

 • Kapet në Han të Hotit personi që dyshohet se u porosit për vrasjen e Tom Doshit e Mhill Fufit

  Kapet në Han të Hotit personi që dyshohet se u porosit për vrasjen e Tom Doshit e Mhill Fufit

  Personi i përfolur nga deputeti Tom Doshi si marrësi i porosisë për eliminimin e tij dhe të deputetit Mhill Fufi është arrestuar. Ai u kap teksa po tentonte të kalonte në Mal të Zi, nga pika e kalimit kufitar të...

 • Deklaratë e Ambasadës së SHBA

  Deklaratë e Ambasadës së SHBA

  Shtetet e Bashkuara mirëpresin vendimin e Partisë Socialiste të Shqipërisë për të përjashtuar Z. Tom Doshi, i cili pretendohet se është përfshirë në veprimtari kriminale. Shtetet e Bashkuara e marrin seriozisht kanosjen e krimit dhe korrupsionit ndaj shoqërive të lira...

RadioNacional.Al by powered by WordPress