Radio Nacional Live

 • Shkurtja Prezanton 6 Motrat E Saj

  Shkurtja Prezanton 6 Motrat E Saj

  Shkurte Fejza, këngëtarja e madhe e muzikës popullore e folklorike ka prezantuar 6 motrat e saj. Fotoja është realizuar në manifestimin e 40 vjetorit të karrierës së Shkurtës. Motra më e madhe, Hafizja ka kënduar më herët se Shkurta, të...

 • Sondazhet e rrema të Koco Kokëdhimës që “hoqën qafe” Stefan Cipën

  Sondazhet e rrema të Koco Kokëdhimës që “hoqën qafe” Stefan Cipën

  Përzgjedhja e kandidaturës për Bashkinë e Sarandës, me vullnetin e vetëm të deputetit Koco Kokëdhima, tregon edhe njëherë paaftësinë e kryeministrit Edi Rama për t’u shkëputur nga klientelizmi. Këtë ka lënë të kuptohet kryebashkiaku aktual i Sarandës, Stefan Cipa, gjatë...

 • Lad Kosta kembengul: Ndoshta iki nga grupi i PS

  Lad Kosta kembengul: Ndoshta iki nga grupi i PS

  Nuk kane luajtur rrol as bisedat telefonike me Ramen dhe as pergenjeshtrimet e mediave prane qeverise. Deputeti i Partisë Socialiste për Përmetin Vladimir Kosta ka thënë se e kanë mashtruar për kandidaturën e Gilbero Jaçes për Bashkinë e Përmetit. “U...

 • Zyrtare/ Grida Duma kandidate e PD për bashkinë e Durrësit

  Zyrtare/ Grida Duma kandidate e PD për bashkinë e Durrësit

  Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidaturën e Grida Dumës për bashkinë e Durrësit. Prezantimi i Dumës është bërë nga kryetari i PD, Lulzim Basha, në qytetin ku ajo do të kandidojë. Basha vlerësoi edhe Agron Dukën, deputetin e Partisë Republikane që...

 • Haki Çako në vend të Artan Didit, emërohet në krye të policisë

  Haki Çako në vend të Artan Didit, emërohet në krye të policisë

  Haki Çako u emërua Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në vend të Artan Didit, i cili dha dorëheqjen disa ditë më parë. Çako, një oficer me përvojë në policinë shqiptare, ishte zëvendësues i Didit dhe tashmë ka marrë...

 • Grida Duma: Jam gati të kandidoj për Tiranën

  Grida Duma: Jam gati të kandidoj për Tiranën

  Grida Duma është vetëofruar për Bashkinë e Tiranës gjatë një interviste dhënë për Oranews. Koordinatorja e Marrëdhënieve me Publikun në PD ka thënë se është gati nëse ia ofrojnë këtë detyrë. “Ky është një vendim në grup. Përgjigjje të cilës...

 • PD i jep Beratin, Mediu nuk heq dorë nga Durrësi

  PD i jep Beratin, Mediu nuk heq dorë nga Durrësi

  Fatmir Mediu, deklaron se në negociatat me Partinë Demokratike, çështja për kandidatin e Durrësit mbetet e hapur. Kete deklarate ai e beri ne përfundim të mbledhjes së Komisionit të Ligjeve. Mediu tha se figura e Agron Dukës garanton fitoren në...

 • Mijëra shqiptarë kërkojnë azil në Gjermani

  Mijëra shqiptarë kërkojnë azil në Gjermani

  Një raport i Ministrisë së Brendshme të Gjermanisë tregon se numri i azilkërkuesve shqiptarë në 3 muajt e parë të këtij viti ka pësuar rritje. Shqipëria renditet në vendin e tretë mes dhjetë vendeve nga mbërrin fluksi i azilkërkuesve. Kosova...

 • UÇK merr përsipër sulmin me granatë në selinë e Qeverisë së Maqedonisë

  UÇK merr përsipër sulmin me granatë në selinë e Qeverisë së Maqedonisë

  Sulmi ndaj Qeverisë me granatë tre ditë më parë sërish ka nxjerrë në sipërfaqe autorët e ngjajshëm të deklaruar dy muaj më parë për sulmin e fundit. Dhe sërish një komunikatë e shpërndarë me logon e UÇK-së, ka marrë përgjegjësinë...

 • Zjarr në Komisariatin nr.3 në Tiranë

  Zjarr në Komisariatin nr.3 në Tiranë

  Një zjarr ka rënë në komisariatin nr.3 të policisë së Tiranës. Flakët janë përhapur në katin e dytë të ndërtesës. Forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë duke e vënë atë nën kontroll. Shkaqet e shpërthimit të zjarrit nuk dihen ende.

RadioNacional.Al by powered by WordPress