Radio Nacional Live

 • Sqarohen Blero E Afërdita

  Sqarohen Blero E Afërdita

  Pak ditë më parë Afërdita Dreshaj ka lëshuar një status ne “Insagram” ku shkruante se Blero tashmë është “single”. Ajo, bile porositi beqaret që të vrapojnë për ta “zënë”. Blero, tha se kjo është deklarata më e hidhur që mund...

 • Flori, Duet Me Argjentina Ramosaj

  Flori, Duet Me Argjentina Ramosaj

  Këngëtari dhe kompozitori i njohur Flori Mumajesi ka vendosur të vijë në duet me këngëtaren kosovare Argjentina Ramosaj, kjo e fundit ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri në skenë. Si duket ftesën e ka marrë nga...

 • Kush E Kafshon Gentën…

  Kush E Kafshon Gentën…

  ëngëtarja Getna Ismajli ka postuar një fotografi në rrjetin social Facebook. Ajo duket se ka pëlqyer të zbavitet me një qenë endacak dhe këto fotografi i ka postuar në rrjetin social. Ajo fillimisht shihet duke treguar se e ka një...

 • Eli Fara, Me Vajzën E Saj

  Eli Fara, Me Vajzën E Saj

  Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Eli Fara ka postuar një foto në Instagram të cilën e ka bërë me vajzën e saj. E në pikëpamje të parë mund të thuhet se janë 2 motra, pavarësisht se kanë shumë vjet diferencë bashk....

 • Remzija Nuk I Largohet Muzikës

  Remzija Nuk I Largohet Muzikës

  Stina e verës e mbushur përplot me koncerte dhe mbrëmje muzikore, ka qenë njëra ndër vitet më të mira të karrierës së këngëtares Remize Osmani. Por, ajo nuk mendon që të ndalojë as në ditët e ftohta të dimrit. Kjo...

 • Senati amerikan voton Donald Lu për ambasador të SHBA në Shqipëri

  Senati amerikan voton Donald Lu për ambasador të SHBA në Shqipëri

  Senati amerikan ka konfirmuar Donald Lu si ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Ambasadori Lu është votuar nga senati amerikan, ndërsa kandidatura e tij ka qenë e bllokuar prej korrikut të vitit 2013 për shkak...

 • Mirko, Tani Prezantues Edhe Në Shqipëri

  Mirko, Tani Prezantues Edhe Në Shqipëri

  Në kanalin televiziv Agon Channel pritet të nisë një emision i ri televiziv së shpejti, në të cilin do të flitet italisht. Dhe gjejeni pak se kush do të jetë prezantues? Prezantues apo udhëheqësi i këtij emisioni do të jetë...

 • Capital T, Në Xhirimet E Baladës Së Re

  Capital T, Në Xhirimet E Baladës Së Re

  Reperi i njohur Capital T është në pregaditje të projekteve të tij të reja muzikore të cilat priten të lansohen gjatë festave të fundvitit. Një ndër to do të jetë edhe një baladë të cilin ai e ka realizuar edhe...

 • Leonora E Don Shumë Mbesën E Saj

  Leonora E Don Shumë Mbesën E Saj

  Këngëtarja Leonora Jakupi, emrin e së cilës po e shohim shpesh nëpër media, nuk është prononcuar haptas asnjëherë për jetën e saj private. Madje ajo ka treguar se nuk është edhe një ndjekëse e rregullt e rrjeteve sociale. Por kësaj...

 • Lamtumirë Doktor Flori, homazhet për artistin shqiptar në hollin e RTSH-së

  Lamtumirë Doktor Flori, homazhet për artistin shqiptar në hollin e RTSH-së

  Tiranë- Artistë, miq, të afërm dhe adhurues të muzikës i japin sot lamtumirën këngëtarit të njohur nga të gjithë si Doktor Flori, i cili u nda nga jeta vetëm një ditë më parë. Homazhet do të mbahen sot nga ora...

RadioNacional.Al by powered by WordPress