Radio Nacional Live

 • A do lirohet dhe Mark Frroku për dhjetë ditë?

  A do lirohet dhe Mark Frroku për dhjetë ditë?

  Mark Frroku mund të lirohet nga burgu. Sipas gazetës Shqip, dhjetë ditë përpara përfundimit të afatit 40- ditor, Prokuroria thotë se nuk ka mbërritur akoma dosja nga Brukseli. Nëse nuk vjen dosja, atëherë deputeti i Pukës, i akuzuar për vrasje...

 • Partizani-Tirana/ Prag derbi, aromë trukimesh, akuza tifozësh

  Partizani-Tirana/ Prag derbi, aromë trukimesh, akuza tifozësh

  Kur kanë mbetur vetëm 4 javë nga përfundimi i Superligës, situata në krye të renditjes bëhet edhe më e nxehtë. Megjithëse korçarët e Skënderbeut janë 3 pikë të shkëputur nga Tirana e vendit të dytë, në kampin e “ujqërve” nuk...

 • Gjendet në lumin e Lanës trupi i pajetë i një gruaje

  Gjendet në lumin e Lanës trupi i pajetë i një gruaje

  Mesditën e sotme është gjetur trupi i pajetë i një të moshuare në lumin e Lanës në kryeqytet. Identiteti i viktimës si dhe shkaqet e vdekjes nuk dihen ende. Policia ka nisur hetimet. Mësohet kufoma është gjetur nga disa banorë...

 • Azilkërkuesit, shifrat tronditëse të aplikimeve në Gjermani e Hollandë

  Azilkërkuesit, shifrat tronditëse të aplikimeve në Gjermani e Hollandë

  Rritja e numri të aplikimeve të shqiptareve për azil në vendet e Bashkimit Europian është befasuese. Lapsi.al ka mundur të sigurojë të dhënat e kërkesave për azil në Gjermani e Hollandë, nga viti 2006 deri në 2015. Aplikimet janë rritur...

 • Batutat e Tom Doshit për Fatos Nanon, Grida Dumën dhe Keti Bazhdarin

  Batutat e Tom Doshit për Fatos Nanon, Grida Dumën dhe Keti Bazhdarin

  Kandidaturat e reja për pushtetin lokal nuk kanë mbetur pa u komentuar edhe nga ish-deputeti i Partisë Socialiste, Tom Doshi, i cili gjatë pranisë së tij në Gjykatën e Lartë ka bërë batuta me gazetarët, një pjesë e të cilave...

 • Anika, vajza e Namik Dokles: Ndihem e përfaqësuar nga Ben Blushi

  Anika, vajza e Namik Dokles: Ndihem e përfaqësuar nga Ben Blushi

  Mjekja e njohur, Anika Dokle, ndryshe nga shumë individë në Partinë Socialiste, nuk ngurron ta thotë hapur dhe me kurajo mendimin e saj. Ajo u shqua për angazhimin e saj, bashkë me shumë mjekë të tjerë, kur kundërshtoi reformën e...

 • Gafat e Ramës në aktivitetin e Veliajt

  Gafat e Ramës në aktivitetin e Veliajt

  Edi Rama po shfaqet si asnjëherë më parë në çdo aktivitet të Ministrit Veliaj, si shenjë mbështetje e tij për garën për Tiranën. Por me idenë për ta mbështetur me çdo kusht jo vetëm atë, por edhe qeverisjen e tij,...

 • Tom Doshi: Do të më dëgjoni në parlament

  Tom Doshi: Do të më dëgjoni në parlament

  Deputeti Tom Doshi akuzoi kryeministrin Rama, kryeparamentarin Meta dhe kryeprokurorin Llalla se po i bëjnë presion gjykatës që ai të mos lihet i lirë. Sapo doli nga Gjykata e Lartë e cila hoqi masën e sigurisë “arrest shtëpie” dhe vendosi...

 • Këshilltari i Ramës për rajonin bën thirrje për rrëzimin e qeverisë në Maqedoni

  Këshilltari i Ramës për rajonin bën thirrje për rrëzimin e qeverisë në Maqedoni

  “Situata në Maqedoni nuk është shumë e qartë. Faktori shqiptar në Maqedoni, në vend se të bashkohet, është shumë i ndarë dhe kështu e defaktorizon vetën. Pra, faktori shqiptar në Maqedoni nuk paraqitet si një zë para palës maqedonase. Kështu...

 • Shishtaveci, pikënisja drejt Gjermanisë për azil ekonomik

  Shishtaveci, pikënisja drejt Gjermanisë për azil ekonomik

  Ilir Cenaj e ka parkuar kamionin buzë rrugës dhe pret të kalojë pikën kufitare të Morinës, në Kukës. Automjete të vogla dhe kamionë hyjnë dhe dalin në të dyja anët e kësaj pike, mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ndonjë autobus me...

RadioNacional.Al by powered by WordPress