Radio Nacional Live

 • Adelina Tahiri Po E Lyp Fejesën

  Adelina Tahiri Po E Lyp Fejesën

  Adelina Tahiri mesa duket ka filluar ta kërkojë fejesën, edhe pse thotë se ende nuk e ka gjetur “princin e ëndërrave”, Adelina tregon se është ende në kërkim. Të gjithë e dimë se Milot Nuraj nga emisioni “Dicka po Zihet”...

 • Dhurata, E Lumtur Në Krahët E Argjentit

  Dhurata, E Lumtur Në Krahët E Argjentit

  Këngëtarja Dhurata Ahmetaj prej muaj është në një lidhje me Argjent Haradinaj. Nëpërmes rrjeteve të saj sociale Dhurata shpesh herë ka publikuar foto ku shihet së bashku me të dashurin. Ata kalojnë së bashku shumicën e kohë dhe janë bashk...

 • Nxehet Moti, Nxehet Edhe Afërdita

  Nxehet Moti, Nxehet Edhe Afërdita

  Afërdita Dreshaj duket se është nxehur paralel me nxehjen e motit dhe ardhjen e pranverës. Modelja dhe këngëtarja shqiptare ka realizuar një set të ri të fotografive, ku shfaqet me të brendshme. Fotografitë seksi, të cilat janë kapur përmes objektivit...

 • A do lirohet dhe Mark Frroku për dhjetë ditë?

  A do lirohet dhe Mark Frroku për dhjetë ditë?

  Mark Frroku mund të lirohet nga burgu. Sipas gazetës Shqip, dhjetë ditë përpara përfundimit të afatit 40- ditor, Prokuroria thotë se nuk ka mbërritur akoma dosja nga Brukseli. Nëse nuk vjen dosja, atëherë deputeti i Pukës, i akuzuar për vrasje...

 • Partizani-Tirana/ Prag derbi, aromë trukimesh, akuza tifozësh

  Partizani-Tirana/ Prag derbi, aromë trukimesh, akuza tifozësh

  Kur kanë mbetur vetëm 4 javë nga përfundimi i Superligës, situata në krye të renditjes bëhet edhe më e nxehtë. Megjithëse korçarët e Skënderbeut janë 3 pikë të shkëputur nga Tirana e vendit të dytë, në kampin e “ujqërve” nuk...

 • Gjendet në lumin e Lanës trupi i pajetë i një gruaje

  Gjendet në lumin e Lanës trupi i pajetë i një gruaje

  Mesditën e sotme është gjetur trupi i pajetë i një të moshuare në lumin e Lanës në kryeqytet. Identiteti i viktimës si dhe shkaqet e vdekjes nuk dihen ende. Policia ka nisur hetimet. Mësohet kufoma është gjetur nga disa banorë...

 • Azilkërkuesit, shifrat tronditëse të aplikimeve në Gjermani e Hollandë

  Azilkërkuesit, shifrat tronditëse të aplikimeve në Gjermani e Hollandë

  Rritja e numri të aplikimeve të shqiptareve për azil në vendet e Bashkimit Europian është befasuese. Lapsi.al ka mundur të sigurojë të dhënat e kërkesave për azil në Gjermani e Hollandë, nga viti 2006 deri në 2015. Aplikimet janë rritur...

 • Batutat e Tom Doshit për Fatos Nanon, Grida Dumën dhe Keti Bazhdarin

  Batutat e Tom Doshit për Fatos Nanon, Grida Dumën dhe Keti Bazhdarin

  Kandidaturat e reja për pushtetin lokal nuk kanë mbetur pa u komentuar edhe nga ish-deputeti i Partisë Socialiste, Tom Doshi, i cili gjatë pranisë së tij në Gjykatën e Lartë ka bërë batuta me gazetarët, një pjesë e të cilave...

 • Anika, vajza e Namik Dokles: Ndihem e përfaqësuar nga Ben Blushi

  Anika, vajza e Namik Dokles: Ndihem e përfaqësuar nga Ben Blushi

  Mjekja e njohur, Anika Dokle, ndryshe nga shumë individë në Partinë Socialiste, nuk ngurron ta thotë hapur dhe me kurajo mendimin e saj. Ajo u shqua për angazhimin e saj, bashkë me shumë mjekë të tjerë, kur kundërshtoi reformën e...

 • Gafat e Ramës në aktivitetin e Veliajt

  Gafat e Ramës në aktivitetin e Veliajt

  Edi Rama po shfaqet si asnjëherë më parë në çdo aktivitet të Ministrit Veliaj, si shenjë mbështetje e tij për garën për Tiranën. Por me idenë për ta mbështetur me çdo kusht jo vetëm atë, por edhe qeverisjen e tij,...

RadioNacional.Al by powered by WordPress