Radio Nacional Live

 • Përçarja e PDIU nis nga Vlora. Deputeti Tahiri akuza të forta për mazhorancën

  Përçarja e PDIU nis nga Vlora. Deputeti Tahiri akuza të forta për mazhorancën

  Sikur të mos mjaftonte prezenca në protestën e opozitës, deputeti i PDIU-së, Dashamir Tahiri u ngjit edhe në tribunë, prej nga ku hodhi akuza për mazhorancën. Një akt ky i pastër që tregon përçarjen mes radhëve të deputetëve të partisë...

 • Rama i dhuron Bamir Topit Bashkinë Kamëz?

  Rama i dhuron Bamir Topit Bashkinë Kamëz?

  Pas zyrtarizimit të përfshirjes së Frymës së Re Demokratike në koalicion me mazhorancën qeverisëse, kanë nisur të dalin edhe emrat e parë me të cilët kjo forcë politike e drejtuar nga ish-presidenti Bamir Topi do të përfaqësohet në zgjedhjet lokale....

 • Intervistë De Biasi: “Dua t’i çoj shqiptarët në Europian”

  Intervistë De Biasi: “Dua t’i çoj shqiptarët në Europian”

  Ai tani kërkon ta daravisë pak vëmendjen nga futbolli. Në ditët e fundit ka folur për shtëtësinë e tij të re, atë shqiptare dhe për gruan e tij italiane rreth të cilës ishin krijuar disa keqkuptime. Por mbi të gjitha...

 • Borxhet e Princit Leka, del në ankand vila e Zogut në Durrës

  Borxhet e Princit Leka, del në ankand vila e Zogut në Durrës

  Vila e Mbretit të Shqipërisë, Ahmet Zogu, në qytetin bregdetar të Durrësit ka dalë në shitje. Nipi e tij, Princi Leka e ka ndërmarrë këtë veprim për shkak të problemeve të tij financiare, për mos shlyerje të një kredie. Në...

 • Ndërron jetë babai i futbollistit të kombëtares, Mërgim Mavraj

  Ndërron jetë babai i futbollistit të kombëtares, Mërgim Mavraj

  Ndahet nga jeta babai i futbollistit të kombëtares, Mërgim Mavraj. Mediat kosovare shkruajnë se ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm në një spital të Frankfurtit në...

 • Skandal me fanellat e Kombetares

  Skandal me fanellat e Kombetares

  Ne nje emision televiziv me sakt te Oponion tek B.Fefziu komemtatori Shakohoxha dhe drejtori i digitalb A.Jaho u mundua tja mbushnin mendjen gazetarit R.Çiços se edhe kur ka qen sponcor kompania telefonike Vodafone nuk e ka pas te shkruajtur ne...

 • Edi Rama, njeriu me Top

  Edi Rama, njeriu me Top

  Pas çamëve e “maqedonasve” Edi Rama fut në thesin e koalicionit qeveritar edhe një Top, me të cilin ka kohë që luan dhe që po shënon golin e radhës në lojën me koalicionet qeverisëse. Ai ka arritur një marrëveshje me...

 • Sot dënimi për Arben Frrokun

  Sot dënimi për Arben Frrokun

  Arben Frroku, vëllai i deputetit Mark Frroku, do të njihet sot me vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda. Prokruroria ka kërkuar dënimin e tij me burg përjetë. Mbrojtja kërkoi të mërkurën lirimin e tij. Arben Frroku është arrestuar më...

 • Lajthitje Digit-Hale / Profesor Fuga: Himni komik i kombëtares nuk është himni i kombit o shokë!

  Lajthitje Digit-Hale / Profesor Fuga: Himni komik i kombëtares nuk është himni i kombit o shokë!

  “Himni i kombëtares nuk është himni i kombit. – Këtë dallim të qartë e ka bërë sot, filozofi dhe publicisti Artan Fuga në një shënim të tijin. – Fakti që emocionohemi, na krijon bindjen se kemi energji pozitive për vendin,...

 • Gjykata liron shefin e Interpolit: Arrestimi, i paligjshëm

  Gjykata liron shefin e Interpolit: Arrestimi, i paligjshëm

  Gjykata e Tiranës liroi nga masa e arrestit kreun e zyrës së Interpol Tiranës, Artan Bajraktarin dhe specialisten Loreta Alla. Gjykata vlerësoi se arrestimi i tyre ishte i paligjshëm. Bajraktari dhe Alla u arrestuan nga SHKB për shkak se u...

RadioNacional.Al by powered by WordPress