Radio Nacional Live

 • Ryva Kajtazi Martohet Në Maldive

  Ryva Kajtazi Martohet Në Maldive

  Nëpërmjet disa fotove të postuara në rrjetin social instagram është bërë e ditur se këngëtarja Ryva Kajtazi është martuar sot në Maldives. Siç shihet edhe nëpërmjet fotove çifti duket tejet i lumtur pas kurorëzimit të martesës së tyre të veçantë....

 • Elsa Lila, E Lumtur Që Po Rikthehet Në Shqipëri

  Elsa Lila, E Lumtur Që Po Rikthehet Në Shqipëri

  Siç edhe është publikuar tashmë lajmi, unë këtë vit do të jem pjesë e ekipit të trajnerëve të “The Voice Of Albania”, që sigurisht nuk zgjat dhjetë ditë (qesh). Jam shumë e lumtur që këta tre muaj dimri do t’i...

 • Tiranë, sherr me thika pranë “Tregut Elektrik”, plagoset taksis

  Tiranë, sherr me thika pranë “Tregut Elektrik”, plagoset taksis

  TIRANË-Dy taksistë janë grindur me njëri-tjetrin sot në mëngjes në Tiranë, dhe sherri ka përfunduar dhunshëm me plagosjen e njërit prej tyre. Ngjarja ka ndodhur pak më parë prane Tregut Elektrik, për motive që ende nuk dihen. Taksisti i plagosur...

 • Flaka Krelani Do Sjellë Së Shpejti Këngën “Zjam”

  Flaka Krelani Do Sjellë Së Shpejti Këngën “Zjam”

  Pas një mungese në tregun e muzikës shqipe, këngëtarja Flaka Krelani po sjell një këngë të re që pritet të jetë ‘zjarri’ i hiteve shqiptare. Ajo po ashtu ishte nominuar edhe për sfidën e kovës me ujë dhe akull por...

 • Blero: “S’jam Arrestuar Dhe S’kam Patur Konflikt Me Policinë”

  Blero: “S’jam Arrestuar Dhe S’kam Patur Konflikt Me Policinë”

  Këngëtari i suksesshëm shqiptar, Blero, ka hedhur poshtë raportimet e mediave se ai është arrestuar nga policia. Sipas raportimeve të Indeksonline, Blero u arrestua në qendër të Prishtinës, pas një zënke me policinë. Por, këngëtari i ka mohuar këto raportime....

 • 2po2: “Një Iniciativë Pozitive Po Realizohet Për Prishtinën”

  2po2: “Një Iniciativë Pozitive Po Realizohet Për Prishtinën”

  Hip hop ylli shqiptar, 2po2, ka konfirmuar se ai është duke e punuar një këngë të re kushtuar vendit të tij, Prishtinës. Tash e sa kohë qarkulluan spekulime dhe fotografi në internet qe aluduan se 2po2 po bën një këngë...

 • Tuna Dhe Cozman, Lëvizje Të Nxehta Në Skenë

  Tuna Dhe Cozman, Lëvizje Të Nxehta Në Skenë

  Turi Fenix këtë verë ka qënë më i nxehtë dhe më shpërthyes së kurrë. Tuna dhe Cozman, dyshja bombastike e showbizit shqiptar kanë qënë në qendër të vëmendjes për performancat e tyre dhe aktivitetet e shumta që kanë bërë. Këtë...

 • Tjetër atentat. Në Fier 2 plumba në kokë 49-vjeçarit, rëndë në spital

  Tjetër atentat. Në Fier 2 plumba në kokë 49-vjeçarit, rëndë në spital

  Fier- Një 49-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e së enjtes 28 gusht 2014 në qytetin e Fierit. Ngjarja është shënuar rreth orës 23:00 lagjen “29 Nëntori”, në një lokal në pronësi të 49-vjeçarit të plagosur  Jorgaq Kule. Në...

 • Nora I Rikthehet Ulqinit

  Nora I Rikthehet Ulqinit

  Këngëtarja kosovare Nora Istrefi, krahas angazhimeve në karrierën e saj, i ka ndarë vetes kohë edhe për pushime, e atë disa herë gjatë kësaj vere. Si duket Nora është e dashuruar në Ulqinin, pasi që i është kthyer këtij qyteti...

 • Vlorë, hidhet në erë makina e biznesmenit, Sinanaj pati frikë ta vriste

  Vlorë, hidhet në erë makina e biznesmenit, Sinanaj pati frikë ta vriste

  Vlorë- Pas dy atentash të dështuara, tritoli i ka marrë jetën ndërtuesit nga Vlora, Isuf Brahimaj. Sipas burimeve nga policia dhe prokuroria, Sinanaj ka refuzuar që të kryejë këtë porosi, sepse kishte njohje me Isuf Brahimaj dhe përveç kësaj ia...

RadioNacional.Al by powered by WordPress