Radio Nacional Live

 • Adelina Ismaili, Tek Varri I Nënë Terezës, Për 17 Vjatorin E Vdekjes Së Saj!

  Adelina Ismaili, Tek Varri I Nënë Terezës, Për 17 Vjatorin E Vdekjes Së Saj!

  Këngëtarja Adelina Ismaili ka përkujtuar sot shenjëtoren e madhe, figurën e madhe shqiptare Nëna Terezë (Gonxhe Bojanxhiu) në 17 vjetorin e vdekjes së saj! “Në gjak dhe origjinë, jam SHQIPTARE. E djeshmja iku. E nesërmja akoma s’ka ardhur. Kemi vetëm...

 • Zaimina, Ndryshon Look!

  Zaimina, Ndryshon Look!

  Këngëtarja Zaimina Vasjari ka vendosur që më mos ti ketë flokët e gjata si më parë. Kësaj here ajo i ka prerë mjaft shumë dhe i ka ngjyrosur në të zezë. Pas këtij ndryshimi drastik në look nga Zaimina, ajo...

 • Era Istrefi Bashkë Me Capital T-Në

  Era Istrefi Bashkë Me Capital T-Në

  Këngëtarja Era Istrefi motra e këngëtares Nora Istrefi, ka postuar një foto me reperin e njohur Capital T në faqen e saj në Facebook. Capo së fundmi ka bërë publike këngë të ndryshme duke përfshirë këtu edhe projektin “Prishtinali” në...

 • Kur Të Ndalet Genta Ismajli?

  Kur Të Ndalet Genta Ismajli?

  Tashmë e dimë që pothuajse për të gjithë këngëtarët stina më e bukur e vitit është stina e verës, kjo pasi edhe përfitimet më të mëdha i kanë në këtë periudhë të vitit. Fillimi i muajit korrik dhe ditët e...

 • Çfarë Të Bënë “Zonjë’, Sipas Diellza Kolgecit

  Çfarë Të Bënë “Zonjë’, Sipas Diellza Kolgecit

  Nuk dihet se cka saktësisht e ka frymëzuar Diellza Kolgecin për një postim në Facebook. Ajo është marrë me ‘zonjat” që bartin çanta të shtrenjta, por, sipas saj, nuk janë çantat ato që të bëjnë ‘zonjë’ … Më poshtë mund...

 • Arta Bajrami, Rikthehet Kanali Zyrtar Në Youtube

  Arta Bajrami, Rikthehet Kanali Zyrtar Në Youtube

  Para publikim të videoklipit të saj më të ri “Diamant”, kanali i saj është fshirë nga youtube. Bëhet fjalë për këngëtaren Arta Bajrami e cila tashmë ka hapur një kanal të ri të sajin zyrtar dhe se ai i vjetri...

 • Beatrix Ramosaj “Oh, Prit, Unë Jam Single”

  Beatrix Ramosaj “Oh, Prit, Unë Jam Single”

  Ka qenë një ndër statuset e saja të poastuara së fundmi në rrjetet e saj sociale. Është kjo këngëtarja Beatrix Ramosaj e cila ka “ngushëlluar” vetën me që është single me një status të tillë: “Those cold, rainy days when...

 • Ja Fotot Ekskluzive Të Dasmës Së Nora Istrefit!

  Ja Fotot Ekskluzive Të Dasmës Së Nora Istrefit!

  Nora Istrefi & Robert berisha kanë festuar sot martesën e tyre në Restaurantin e Hotelit “Emerald” në Prishtinë. Me një fustan tejet të bukur dhe elegant të punuar nga Valdrin Sahiti është shfaqur Nora Istrefi. Kjo dasëm është cilësuar si...

 • Dafina Ndërron Përsëri Dukjen

  Dafina Ndërron Përsëri Dukjen

  Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri shquhet për njërën ndër femrat më me stil në skenën tonë. E ajo që e bën Dafinën më të veçantë është loja që ajo bën me stilin e flokëve të saj. Ndonëse jo shumë kohë...

 • Rona Nishliu Uron Fatosat!

  Rona Nishliu Uron Fatosat!

  Njëra ndër emrat me zërin më të fuqishëm në skenën tonë, këngëtarja Rona Nishliu, faqen e saj zyrtare në rrjetin social ‘Twitter’ dje (e hënë) e ka shfrytëzuar, jo për të treguar ndonjë të re rreth angazhimeve të saj, por...

RadioNacional.Al by powered by WordPress