Radio Nacional Live

 • A është ky terroristi i atentateve në Paris që u strehua në Preshëvë (foto+video)

  A është ky terroristi i atentateve në Paris që u strehua në Preshëvë (foto+video)

  Një nga terroristët e sulmeve të përgjakshme të Parisit, ku u vranë 132 persona dhe u plagosën 350 të tjerë, dyshohet të jetë strehuar disa javë më parë në Preshëvë. Bëhet fjalë për Amar Al –Ziad. Në Preshevë ai është...

 • Franca në luftë, nis bombardimet kundër ISIS

  Franca në luftë, nis bombardimet kundër ISIS

  Francezët nisin sulmin me të gjitha forcat e tyre ushtarake kundër ISIS. Avionët luftarakë të Francës lëshuan 20 bomba mbi territoret e shtetit islamik, në bazat e Rakas (Raqqa) në Sirinë Veriore. Avionët goditën një qendër rekrutimi të xhihadistëve, një...

 • Gjermanët njoftuan Francën për aktet terroriste

  Gjermanët njoftuan Francën për aktet terroriste

  Some beats by dre black friday people beats by dre cyber monday believe michael kors cyber monday fashion beats by dre cyber monday is beats by dre cyber monday focused beats by dre cyber monday on beats by dre black...

 • Kërcënohet ministri i Brendshëm Saimir Tahiri? Foto msg

  Kërcënohet ministri i Brendshëm Saimir Tahiri? Foto msg

  Sipas opinion.al, një mesazh kërcënues ka mbërritur në postën elektronike personale të ministrit të Brendshëm. Nuk dihet nëse ky kërcënim përmes email-it ka lidhje me sulmet e ndodhura një ditë më parë në Paris. Brigada e Kuqe ishte një emër...

 • Policia shqiptare në alarm pas sulmeve në Paris

  Policia shqiptare në alarm pas sulmeve në Paris

  Policia e shtetit njoftoi se ka rritur nivelin e gadishmërisë pas ngjarjeve të mbrëmjes së të premtes në Paris. Në një njoftim të saj thuhet se është kaluar prej orëve të mesnatës ne gatishmëri te përforcuar. Shërbime shtese policore janë...

 • ISIS merr përsipër sulmet terroriste në Paris

  ISIS merr përsipër sulmet terroriste në Paris

  Me anë të një komunikate, Shteti Islamik, ISIS, ka marrë përsipër sulmet në Paris, që shkaktuan 128 viktima. Sipas komunikatës, kjo është përgjigjja kundër bombardimeve të ISIS në Siri e Irak.

 • Rama-Meta, ja ç’po ndodh në takim!

  Rama-Meta, ja ç’po ndodh në takim!

  TIRANE- Rama është kthyer me nxitim nga vizita e tij në një land të Gjermanisë për t’u takuar që në mengjes me aleatin e tij kryesor. Ditët e fundit veç takimeve të bëra publike dhe për median, Edi Rama dhe...

 • Fjalët e fundit të Steve Jobs

  Fjalët e fundit të Steve Jobs

  Kam arritur majën e suksesit në botën e biznesit. Në sytë e të tjerëve, jeta ime është një model i suksesit. Megjithatë, përveç punës, kam pak gëzim. Fundi fundit, pasuria është vetëm një fakt i jetës që unë jam mësuar...

 • Blushi: Ky parlament duhet ti dorëzohet drejtësisë

  Blushi: Ky parlament duhet ti dorëzohet drejtësisë

  Une isha në Bruksel gjatë takimit të dy parlamenteve dhe dua të them dy fjalë: ajo që kuptova është se Evropa kërkon të na integroje por ne nuk duam. Në fakt e krijova këtë pershtyje duke parë menyren sesi tolerojne...

 • Berisha: Rama dhe Meta si çiftet që nuk e shpallin ndarjen për shkak të fëmijëve

  Berisha: Rama dhe Meta si çiftet që nuk e shpallin ndarjen për shkak të fëmijëve

  Ish kryeministrit Sali Berisha nuk i ka shpëtuar as sot fakti se ministrat e LSI kanë munguar në sallën e Kuvendit. Sipas tij, prej disa kohësh kjo lloj braktisje ndaj Ramës është evidente. Madje Berisha e konsideron tashmë çështje të...

RadioNacional.Al by powered by WordPress