Radio Nacional Live

 • Adelina Tahiri, Me Pëllumba Në Kokë

  Adelina Tahiri, Me Pëllumba Në Kokë

  Këngëtarja shkupjane ka vizituar këto ditë qytetin e Amsterdamit së bashku me të dashurin e saj. Pas udhëtimeve dhe vizitave në vendet e ndryshme që ajo ka bërë atje, në sheshin e qytetit të Amsterdamit ajo është ndalur për të...

 • TI: Shqipëria në”zonën e kuqe”, me korrupsion të lartë si Etiopia

  TI: Shqipëria në”zonën e kuqe”, me korrupsion të lartë si Etiopia

  Organizata Transparency International ka publikuar sot Indeksin e perceptimit të Korrupsionit për vitin 2014. Më shumë se dy të tretat e 175 vendeve të vlerësuara radhiten nën shifrën 50 në indeksin prej 0 pikësh që përshkruan vendet me korrupsion të...

 • Lushnje, 53 vjeçari i vë flakën vetes para komisariatit të policisë

  Lushnje, 53 vjeçari i vë flakën vetes para komisariatit të policisë

  Një person i ka vënë flakën vetes para Komisariatit të policisë të Lushnjes vetëm pak minuta më parë. Peroni që kreu aktin ekstrem është identifikuar si Jorgo Derga 53-vjeç.   Sipas të dhënave të para mësohet se i vuri flakën...

 • Vajza vdes në tension të lartë, prindërit shpërblim nga OSSHEE

  Vajza vdes në tension të lartë, prindërit shpërblim nga OSSHEE

  TIRANE-Pranvera Tatgjonaj, një 14-vjeçare nga Shkodra, po luante me bashkëmoshatarët e saj, kur papritmas largohet për të marrë bagëtinë, por për fat të keq, vajza nuk u kthye më e gjallë për ta rinisur lojën. Aksidentalisht, e mitura ra në...

 • Cani mbron lehtësitë tatimore për bizneset në Komisionin e Ekonomisë

  Cani mbron lehtësitë tatimore për bizneset në Komisionin e Ekonomisë

  TIRANË – Lehtësitë tatimore për bizneset kanë qënë sot në fokus të Komisionit të Ekonomisë dhe Financave në Kuvend, në të cilin, Ministri i Financave Shkëlqim Cani ka mbrojtur ndryshimet në ligjin “Për procedurat tatimore në Republiken e Shqiperisë”.

 • Fullani sot në Prokurori: Do t’i përgjigjem të gjitha pyetjeve

  Fullani sot në Prokurori: Do t’i përgjigjem të gjitha pyetjeve

  TIRANË – Ish-Guvernatori Ardian Fullani ka mbërritur sot në orën 10:00 në Prokurorinë e Tiranës, pasi akuzohet për shpërdorim të detyrës në vjedhjen e 713 milionë lekëve nga Banka e Shqipërisë. Fullani ka deklaruar për mediat se do t’i përgjigjet...

 • Sqarohen Blero E Afërdita

  Sqarohen Blero E Afërdita

  Pak ditë më parë Afërdita Dreshaj ka lëshuar një status ne “Insagram” ku shkruante se Blero tashmë është “single”. Ajo, bile porositi beqaret që të vrapojnë për ta “zënë”. Blero, tha se kjo është deklarata më e hidhur që mund...

 • Flori, Duet Me Argjentina Ramosaj

  Flori, Duet Me Argjentina Ramosaj

  Këngëtari dhe kompozitori i njohur Flori Mumajesi ka vendosur të vijë në duet me këngëtaren kosovare Argjentina Ramosaj, kjo e fundit ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri në skenë. Si duket ftesën e ka marrë nga...

 • Kush E Kafshon Gentën…

  Kush E Kafshon Gentën…

  ëngëtarja Getna Ismajli ka postuar një fotografi në rrjetin social Facebook. Ajo duket se ka pëlqyer të zbavitet me një qenë endacak dhe këto fotografi i ka postuar në rrjetin social. Ajo fillimisht shihet duke treguar se e ka një...

 • Eli Fara, Me Vajzën E Saj

  Eli Fara, Me Vajzën E Saj

  Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Eli Fara ka postuar një foto në Instagram të cilën e ka bërë me vajzën e saj. E në pikëpamje të parë mund të thuhet se janë 2 motra, pavarësisht se kanë shumë vjet diferencë bashk....

RadioNacional.Al by powered by WordPress