Radio Nacional Live

 • E ëmbla Xhensila

  E ëmbla Xhensila

  Këngëtarja nga Shqipëria, Xhensila Myrtezaj siç duket kohëve të fundit po kalon ditë të mira pasi që shpesh poston foto në rrjetin social Instagram. Ajo tashmë është njëra ndër pjesëmarrëset në spektaklin e madh ‘Dancing With me’ku në krahët e...

 • Çka Premton Dhurata Ahmetaj?

  Çka Premton Dhurata Ahmetaj?

  Këngëtarja Dhurata Ahmetaj premton se në prag të festave të fudnvitit do të vijë me diçka krejt ndryshe. Nuk bëhet fjalë për ndonjë projekt të ri, por për një Dhuratë e cila do të na lë me gojë hapur. Emri...

 • 8 dhjetori, Dita e Rinisë, demokratët koncert festiv në Qyteti Studenti

  8 dhjetori, Dita e Rinisë, demokratët koncert festiv në Qyteti Studenti

  Demokratët festojnë 8 dhjetorin, Ditën e Rinisë,  dhe 24 vjetorin e vendosjes së pluralizmit në Shqipëri. Festa do të arrijë kulmin me një koncert të organizuar në  Qytetin Studenti, aty ku 24 vite më parë një grup studentësh e pedagogësh...

 • Blero Merr Rrugë Pa Kthim Drejt Finlandës

  Blero Merr Rrugë Pa Kthim Drejt Finlandës

  Këngëtari Blero Muharremi duket se e ka përjetuar shumë keq ndarjen me Teuta Krasniqit. Në emisionin Wazzup të Klan Kosovës thuhet se ai tashmë se ai do të largohet nga Kosova. Klan njofton se Blero ka blerë biletë njëdrejtimëshe drejt...

 • Dhurata Gati Për Ta “Kallë”

  Dhurata Gati Për Ta “Kallë”

  Këngëtarja Dhurata Dora po korrë një sukes shumë të madh së fundmi me këngën e saj të re “A bombi”. Përveq klikimeve të shumta ajo ka marrë edhe shumë ftesa për të qenë pjesë e disa koncerteve jasht vendit. Së...

 • Sinani Me Vjollcën Kthehen Me Nanushin

  Sinani Me Vjollcën Kthehen Me Nanushin

  Vjollca haxhiu nuk po i ndalet dueteve. Së fundmi ajo është bërë pjesë e një dueti me këngëtarin Sinan Vllasaliun. Kënga më e re e tyre titullohet “Nanush” dhe është publkuar në xhirimet e vitit të ri. Se sa do...

 • Genta Ismajli, Në Pregaditje Të Performacës Për “Këngën Magjike”

  Genta Ismajli, Në Pregaditje Të Performacës Për “Këngën Magjike”

  Genta Ismajli këtë vit është pjesë e festivalit Kënga Magjike. Ajo u prezantua në javën e njëmbëdhjetë me një këngë të punuar nga Adrian Hila, e cila titullohet “Maje”. Genta ka treguar edhe më parë për emisionin Prive se në...

 • Elvana Gjata: Balerinat Në Zjarr E Siper

  Elvana Gjata: Balerinat Në Zjarr E Siper

  Këngëtarja Elvana Gjata vazhdon të ketë koncerte edhe pas sezoni të verës, ajo është ndër më të kërkuarat e diskotekave shqiptare dhe mbrëmjeve live. Së fundmi ajo ka qenë në një koncert jasht vendit dhe duket të ketë kaluar mjaft...

 • Çiljeta, Më E Klikuara Tek “Kënga Magjike”

  Çiljeta, Më E Klikuara Tek “Kënga Magjike”

  Këngëtarja Çiljeta Xhilaga aktualisht mban rekordin për klikimet në youtube këtë vit sa i përket festivalit të “Këngës Magjike”. Ajo është prezantuar me baladën “Nuk e di pse më do” të punuar nga Elgit Dodoa dhe me tekst të Olti...

 • Gjuha e Klasës II me një hartë ku Australia është në Europë dhe Kosova nuk ekziston

  Gjuha e Klasës II me një hartë ku Australia është në Europë dhe Kosova nuk ekziston

  Në gjuhën e klasës së dytë të teksteve shkollore, ekziston një hartë e kontinentit të Europës, ku është e përfshirë edhe Australia, apo nga ana tjetër Kosova nuk ekziston farë si shtet. Për zvendësministrin e Arsimit Arbjan Mazniku, ky problem...

RadioNacional.Al by powered by WordPress