Radio Nacional Live

 • Esat Duashj , Kerkohej ne Shkoder e vetedorzohet ne Tirane .

  Esat Duashj , Kerkohej ne Shkoder e vetedorzohet ne Tirane .

  Esat Dushaj u rikthye në Shkodër, por kësaj radhë i prangosur. Për 3 ditë dhe 3 netë, policia e kërkoi në zonën e Postribës dhe në malet e Dukagjinit, por Dushaj arriti të udhëtojë drejt Tiranës, për t’u dorëzuar në...

 • Gjermania jep alarmin: Lëvizja e lirë brenda Schengenit në rrezik

  Gjermania jep alarmin: Lëvizja e lirë brenda Schengenit në rrezik

  Lëvizja në zonën Schengen është në rrezik. Paralajmërimi vjen nga Gjermania “Liria e lëvizjes është një parim i rëndësishëm, një nga arritjet më të mëdha të Bashkimit Europian në vitet e fundit. Schengen-i ka vlera të mëdha, por gjendet në...

 • Moti, çfarë na pret në ditët e ardhshme

  Moti, çfarë na pret në ditët e ardhshme

  Sikundër ishte parashikuar nga meteorologët, ditë te para të vitit 2016 kanë nisur me mot të keq në të gjithë vendin. Në pjesën e dytë të ditë së sotme raportohen reshje dëbore sidomos në veri dhe juglindje të vendit. Por...

 • Partia e Mark Frrokut me kryetar të ri

  Partia e Mark Frrokut me kryetar të ri

  Pas dorëheqjes së Mark Frrokut nga Partia Kristian Demokrate, Këshilli Kombëtar i kësaj partie zhvilloi sot mbledhjen, duke pranuar dorëheqjen e Frrokut, si dhe vendosi kryetarin e ri. Ai do të jetë Dhimitër Muslia, ish-kandidat për kryetar bashkie në Tiranë...

 • Vrasje tjetër, ekzekutohet me pushkë 31 vjeçari në Kavajë

  Vrasje tjetër, ekzekutohet me pushkë 31 vjeçari në Kavajë

  Një 31 vjeçar u vra me armë, një orë më parë në fshatin Luz i Madh, në Kavajë. Nuk dihen më shumë detaje për ngjarjen, por policia njoftoi se viktima është me inicialet I.Z dhe është vrarë nga Xhevdet Saraçi...

 • Nis bora dhe ngricat, ja rrugët ku lëvizet me zinxhirë!

  Nis bora dhe ngricat, ja rrugët ku lëvizet me zinxhirë!

  Në disa rajone të vendit ka pasur reshje dëbore, të cilat kanë shkaktuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve në rrugë. Probleme të tilla janë shfaqur në qarqet e Korçës, Kukësit dhe Shkodrës, kryesisht në akset Korçë-Dardhë, Bilisht-Kapshticë, Krumë-Qafë Prush (Kosovë),...

 • Pushimet në Amerikë, Edi Rama: Jam me Lindën, në një gëzim familjar!

  Pushimet në Amerikë, Edi Rama: Jam me Lindën, në një gëzim familjar!

  Komentet negative në portale dhe rrjetet sociale, e detyruan kryeministrin Rama të bëjë një sqarim, për vizitën e tij në Amerikë. Përmes zyrës së shtypit në kryeministri, njoftohet se: “Kryeministri Edi Rama së bashku me bashkëshorten do të kalojnë tre...

 • Forbes: Shqipëria ndër të fundit në rajon në listën e vendeve për të bërë biznes

  Forbes: Shqipëria ndër të fundit në rajon në listën e vendeve për të bërë biznes

  Shqipëria renditet në pozicionin e 69, duke qenë afër vendeve të tilla si Ruanda, Zambia, apo Bahrain. E para në rajon, Maqedonia… Shqipëria renditet ndër të fundit në rajon, në një renditje të publikuar nga revista e njohur Forbes në...

 • FOTO/ Ky është Esat Dushaj, vrasësi i dy vëllezërve në Shkodër

  FOTO/ Ky është Esat Dushaj, vrasësi i dy vëllezërve në Shkodër

  Esat Dusha është personi që vrau dy vëllezërit në Shkodër. Sipas policisë, Dusha është person me precedent penalë. Dyshohet se ai ishte zënë me një nga vëllezërit, Shkami pasi i refuzuan kërkesën për t’u fejuar me një nga vajzat e...

 • Detajet/ Pse ndodhi vrasja e dyfishtë ne Shkoder

  Detajet/ Pse ndodhi vrasja e dyfishtë ne Shkoder

  Dy vëllezërit i vranë për motive të dobëta nga komshiu i tyre E.D 35 vjec. Sipas të dhënave të para autori i vrasjes kishte kërkuar për martesë vajzën e njerit prej vëllezërve që vrau, gjë që nuk ishte pëlqyer dhe...

RadioNacional.Al by powered by WordPress