Radio Nacional Live

 • Gafa e policisë franceze, ndaloi terroristin pas sulmeve, por më pas e liroi

  Gafa e policisë franceze, ndaloi terroristin pas sulmeve, por më pas e liroi

  Ky është sot njeriu më i kërkuar në të gjithë Europën. Por mediat e huaja raportojne se 26 vjeçari, Salah Abdeslam u kap nga policia franceze pas sulmeve dhe arriti të shpëtojë falë kaosit të krijuar nga dhjetëra të vdekur...

 • Edhe bojaxhi punësohesh vetëm me rekomandim Partie

  Edhe bojaxhi punësohesh vetëm me rekomandim Partie

  Punësimet me rekomandim të deputetëve nuk bëhen vetëm në dogana, tatime apo në arsim, siç rezulton nga disa dokumenta të siguruara dhe botuara javët e fundit nga lapsi.al. Partia në qendër duhet të të sugjerojë edhe nëse je bojaxhi. Provë...

 • A është ky terroristi i atentateve në Paris që u strehua në Preshëvë (foto+video)

  A është ky terroristi i atentateve në Paris që u strehua në Preshëvë (foto+video)

  Një nga terroristët e sulmeve të përgjakshme të Parisit, ku u vranë 132 persona dhe u plagosën 350 të tjerë, dyshohet të jetë strehuar disa javë më parë në Preshëvë. Bëhet fjalë për Amar Al –Ziad. Në Preshevë ai është...

 • Franca në luftë, nis bombardimet kundër ISIS

  Franca në luftë, nis bombardimet kundër ISIS

  Francezët nisin sulmin me të gjitha forcat e tyre ushtarake kundër ISIS. Avionët luftarakë të Francës lëshuan 20 bomba mbi territoret e shtetit islamik, në bazat e Rakas (Raqqa) në Sirinë Veriore. Avionët goditën një qendër rekrutimi të xhihadistëve, një...

 • Gjermanët njoftuan Francën për aktet terroriste

  Gjermanët njoftuan Francën për aktet terroriste

  Some beats by dre black friday people beats by dre cyber monday believe michael kors cyber monday fashion beats by dre cyber monday is beats by dre cyber monday focused beats by dre cyber monday on beats by dre black...

 • Kërcënohet ministri i Brendshëm Saimir Tahiri? Foto msg

  Kërcënohet ministri i Brendshëm Saimir Tahiri? Foto msg

  Sipas opinion.al, një mesazh kërcënues ka mbërritur në postën elektronike personale të ministrit të Brendshëm. Nuk dihet nëse ky kërcënim përmes email-it ka lidhje me sulmet e ndodhura një ditë më parë në Paris. Brigada e Kuqe ishte një emër...

 • Policia shqiptare në alarm pas sulmeve në Paris

  Policia shqiptare në alarm pas sulmeve në Paris

  Policia e shtetit njoftoi se ka rritur nivelin e gadishmërisë pas ngjarjeve të mbrëmjes së të premtes në Paris. Në një njoftim të saj thuhet se është kaluar prej orëve të mesnatës ne gatishmëri te përforcuar. Shërbime shtese policore janë...

 • ISIS merr përsipër sulmet terroriste në Paris

  ISIS merr përsipër sulmet terroriste në Paris

  Me anë të një komunikate, Shteti Islamik, ISIS, ka marrë përsipër sulmet në Paris, që shkaktuan 128 viktima. Sipas komunikatës, kjo është përgjigjja kundër bombardimeve të ISIS në Siri e Irak.

 • Rama-Meta, ja ç’po ndodh në takim!

  Rama-Meta, ja ç’po ndodh në takim!

  TIRANE- Rama është kthyer me nxitim nga vizita e tij në një land të Gjermanisë për t’u takuar që në mengjes me aleatin e tij kryesor. Ditët e fundit veç takimeve të bëra publike dhe për median, Edi Rama dhe...

 • Fjalët e fundit të Steve Jobs

  Fjalët e fundit të Steve Jobs

  Kam arritur majën e suksesit në botën e biznesit. Në sytë e të tjerëve, jeta ime është një model i suksesit. Megjithatë, përveç punës, kam pak gëzim. Fundi fundit, pasuria është vetëm një fakt i jetës që unë jam mësuar...

RadioNacional.Al by powered by WordPress