Radio Nacional Live

 • Esat Dushaj në polici: Do vras edhe vëllain e tretë!

  Esat Dushaj në polici: Do vras edhe vëllain e tretë!

  Pavarësisht se u dorëzua në polici, Esat Dushaj nuk shfaqi asnjë pendesë për vrasjen e dy vëllezërve Shkambi. Kur e pyetën, nëse ishte penduar, Esat Dushaj u tha punonjësve të policisë: Do vras edhe vëllain e tretë! Duket se 31...

 • Pse u tërhoq Adriatik Llalla nga arrestimi i zyrtarëve të korruptuar?

  Pse u tërhoq Adriatik Llalla nga arrestimi i zyrtarëve të korruptuar?

  Prokuroria njoftoi sot shkrirjen e Njësisë Antikorrupsion, një strukturë që do të arrestonte zyrtarët e lartë, të dyshuar për korrupsion. Në njoftimin për shtyp thuhet se: “ngarkesa e kësaj njësie nuk ka qenë e lartë, pasi nuk ka pasur referime...

 • Esat Duashj , Kerkohej ne Shkoder e vetedorzohet ne Tirane .

  Esat Duashj , Kerkohej ne Shkoder e vetedorzohet ne Tirane .

  Esat Dushaj u rikthye në Shkodër, por kësaj radhë i prangosur. Për 3 ditë dhe 3 netë, policia e kërkoi në zonën e Postribës dhe në malet e Dukagjinit, por Dushaj arriti të udhëtojë drejt Tiranës, për t’u dorëzuar në...

 • Gjermania jep alarmin: Lëvizja e lirë brenda Schengenit në rrezik

  Gjermania jep alarmin: Lëvizja e lirë brenda Schengenit në rrezik

  Lëvizja në zonën Schengen është në rrezik. Paralajmërimi vjen nga Gjermania “Liria e lëvizjes është një parim i rëndësishëm, një nga arritjet më të mëdha të Bashkimit Europian në vitet e fundit. Schengen-i ka vlera të mëdha, por gjendet në...

 • Moti, çfarë na pret në ditët e ardhshme

  Moti, çfarë na pret në ditët e ardhshme

  Sikundër ishte parashikuar nga meteorologët, ditë te para të vitit 2016 kanë nisur me mot të keq në të gjithë vendin. Në pjesën e dytë të ditë së sotme raportohen reshje dëbore sidomos në veri dhe juglindje të vendit. Por...

 • Partia e Mark Frrokut me kryetar të ri

  Partia e Mark Frrokut me kryetar të ri

  Pas dorëheqjes së Mark Frrokut nga Partia Kristian Demokrate, Këshilli Kombëtar i kësaj partie zhvilloi sot mbledhjen, duke pranuar dorëheqjen e Frrokut, si dhe vendosi kryetarin e ri. Ai do të jetë Dhimitër Muslia, ish-kandidat për kryetar bashkie në Tiranë...

 • Vrasje tjetër, ekzekutohet me pushkë 31 vjeçari në Kavajë

  Vrasje tjetër, ekzekutohet me pushkë 31 vjeçari në Kavajë

  Një 31 vjeçar u vra me armë, një orë më parë në fshatin Luz i Madh, në Kavajë. Nuk dihen më shumë detaje për ngjarjen, por policia njoftoi se viktima është me inicialet I.Z dhe është vrarë nga Xhevdet Saraçi...

 • Nis bora dhe ngricat, ja rrugët ku lëvizet me zinxhirë!

  Nis bora dhe ngricat, ja rrugët ku lëvizet me zinxhirë!

  Në disa rajone të vendit ka pasur reshje dëbore, të cilat kanë shkaktuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve në rrugë. Probleme të tilla janë shfaqur në qarqet e Korçës, Kukësit dhe Shkodrës, kryesisht në akset Korçë-Dardhë, Bilisht-Kapshticë, Krumë-Qafë Prush (Kosovë),...

 • Pushimet në Amerikë, Edi Rama: Jam me Lindën, në një gëzim familjar!

  Pushimet në Amerikë, Edi Rama: Jam me Lindën, në një gëzim familjar!

  Komentet negative në portale dhe rrjetet sociale, e detyruan kryeministrin Rama të bëjë një sqarim, për vizitën e tij në Amerikë. Përmes zyrës së shtypit në kryeministri, njoftohet se: “Kryeministri Edi Rama së bashku me bashkëshorten do të kalojnë tre...

 • Forbes: Shqipëria ndër të fundit në rajon në listën e vendeve për të bërë biznes

  Forbes: Shqipëria ndër të fundit në rajon në listën e vendeve për të bërë biznes

  Shqipëria renditet në pozicionin e 69, duke qenë afër vendeve të tilla si Ruanda, Zambia, apo Bahrain. E para në rajon, Maqedonia… Shqipëria renditet ndër të fundit në rajon, në një renditje të publikuar nga revista e njohur Forbes në...

RadioNacional.Al by powered by WordPress