Radio Nacional Live

 • Incident i rëndë i kryeministrit Rama në Vlorë

  Incident i rëndë i kryeministrit Rama në Vlorë

  Edi Rama shkoi sërish në Vlorë për të vizituar zonat e përmbytura. Por nëse herën e parë banorët e panë si shpresë për t’ua lehtësuar sado pak problemet, sot i kanë kërkuar llogari për ndihmat e pamjaftueshme dhe reagimin e...

 • Kapen në Turqi 51 kg heroinë në makinën me targa shqiptare

  Kapen në Turqi 51 kg heroinë në makinën me targa shqiptare

  Policia turke gjeti 51 kilogram heroinë në një automjet me targa shqiptare, i cili po eksportonte mallrat të ndryshme drejt Shqipërisë. Ministria e Tregtisë së Turqisë dhe ekipet e Drejtorisë së Shërbimit Informativ dhe Mbrojtjes së Doganës njoftuan se droga...

 • Ja kush po pasurohet nga përmbytjet

  Ja kush po pasurohet nga përmbytjet

  Reshjet e ditëve të fundit kanë krijuar një situatë dramatike në zonat jugore të Shqipërisë, pasi vërshimi i ujërave të lumenjve ka detyruar qindra familje të braktisin shtëpitë e tyre të përmbytura. Dëmet materiale të shkaktuara nga përmbytjet janë të...

 • Ngushtohet “laku” për ministrin Beqaj, tani sulmohet edhe nga brenda qeverisë

  Ngushtohet “laku” për ministrin Beqaj, tani sulmohet edhe nga brenda qeverisë

  Edhe gazeta “Shekulli” e deputetit të Partisë Socialiste Koço Kokëdhima duket se ka vënë “në rreth të kuq” ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj. Në faqe të parë të kësaj gazete për ditën e mërkurë është vendosur një titull i madh...

 • Gazeta e Kokëdhimës përgatit shkarkimin e Shkëlqim Canit

  Gazeta e Kokëdhimës përgatit shkarkimin e Shkëlqim Canit

  Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, është vënë në qendër të kritikave të gazetës “Shekulli”, si ministri me performacën më të dobët në qeverinë Rama. E përditshmja e deputetit socialist, Koço Kokëdhima, në një shkrim që paralajmëron ndryshime në qeveri, shkruan...

 • Ja pse janë bllokuar hetimet për “serverin e tatimeve” dhe “përgjimin nga Ministria e Mbrojtjes”

  Ja pse janë bllokuar hetimet për “serverin e tatimeve” dhe “përgjimin nga Ministria e Mbrojtjes”

  Gjatë  një  takimi të  organizuar nga OSBE në  Tiranë , Drejtori i Hetimit të Krimit Ekonomik dhe Anti-korrupsionit në  Prokurorinë  e Pë rgjithshme, Kosta Beluri, ka dhë në  ndë r të  tjera edhe shpjegime se pë rse janë  bllokuar hetimet...

 • New York Times 1911/Shqiptarët janë rraca më e bukur në Evropë

  New York Times 1911/Shqiptarët janë rraca më e bukur në Evropë

  “Shqiptarët janë raca më e bukur në Evropë”. Ky është konkluzioni i një shkrimi në New York Times, publikuar më 21 maj të vitit 1911, që sillet tashmë sërish në vëmendje. “Fizikisht shqiptarët janë raca më e bukur në Evropë....

 • Hije skandali/ Qeveria, mbi 6 milion dollarë për Vilma Nushin

  Hije skandali/ Qeveria, mbi 6 milion dollarë për Vilma Nushin

  Prej tri javësh, kompania “Marketing& Distribution” ka lidhur një kontratë me Fondin e Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor për të bërë kontrollin shëndetësor falas, check-up, për grupmoshat 40- 65 vjeç. Falas është fjala, sepse rreth 730 milion lekë do të dalin...

 • Nora Po Përgatit Diçka Të Re

  Nora Po Përgatit Diçka Të Re

  Që kur u bë zonja Berisha me 2 shtator të vitit të kaluar e pastaj pjesë e Dance With me Albania, Nora Istrefi kishte lënë anash projektet e saja muzikore. E pas kësaj doli edhe shtatzania e cila e ishte...

 • Arta Po Vjen Me Shumë Risi

  Arta Po Vjen Me Shumë Risi

    Këngëtarja Arta Bajarami ka vendosur që në këtë vit të mos ndalet. Ajo do të vijë me shumë këngë, klipe dhe album.Vëllai i saj, që njëherë është edhe menaxheri i saj, reperi Don Arbas, për Indeksonline ka zbuluar detaje...

RadioNacional.Al by powered by WordPress