Radio Nacional Live

 • Gazetarët e A1 Report në protestë: 2 muaj pa marrë rrogat

  Gazetarët e A1 Report në protestë: 2 muaj pa marrë rrogat

  Gazetarët e televizionit A1 Report të Carlo Bollinos refuzuan sot të dilnin në punë si zakonisht. Ata u mblodhën për t’u kërkuar drejtuesve që t’u paguajnë pagat. Gazetarët duhet të paguheshin për punën e bërë në muajin prill. Por drejtuesit...

 • Rekord kërkesash për azil nga shqiptarët në Gjermani, në prill

  Rekord kërkesash për azil nga shqiptarët në Gjermani, në prill

  Numri i azilkërkuesit Shqiptar në Gjermani ka arritur rekordin në muajin prill. Plot 4.794 kanë kërkuar azil në këtë vend, kundrejt 3.020 aplikantëve të muajit mars. Sipas të dhënave të fundit publikuar nga Ministria e Brendshme në Gjermani, përsa u...

 • Shqipëria, e fundit në rajon për turizmin

  Shqipëria, e fundit në rajon për turizmin

  Shqipëria është e fundit në rajon për konkurrueshmërinë në fushën e turizmit. Raporti për Konkurrueshmërinë, Udhëtime dhe Turizëm për vitin 2015 e rendit edhe pas Serbisë, 11 vende më larg. Në rang botëror Shqipëria gjendet në vendin e 106 mes...

 • Të shtëna me armë në Shkodër, plagoset një person

  Të shtëna me armë në Shkodër, plagoset një person

  Një person është plagosur me armë zjarri në lagjen “Zdrale” të Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9.30. Shkaqet dhe rrethanat e plagosjes nuk dihen ende. Ngjarja është mësuar pasi i plagosuri është dërguar në spital.

 • Mesila Doda kundër gjuhës së Berishës. Ai të punojë për historinë

  Mesila Doda kundër gjuhës së Berishës. Ai të punojë për historinë

  Deputetja demokrate Mesila Doda e cila këto dy vite ka dalë disa herë nga rrjeshti këtë herë vërtet e ka kaluar vijën e kuqe të vendosur në PD. Ajo ka guxuar dhe ka kritikuar gjuhën që përdor sali Berisha dike...

 • Këmbët Seksi Të Elvana Gjatës

  Këmbët Seksi Të Elvana Gjatës

  Elvana gjata me këmbët e gjata”, ishte hiti që këndohej dikur nga Elvana & Tingulli 3nt, por këmbët e Elvanës përveçse janë të gjata janë edhe tejet seksi. Së fundmi këngëtarja ka publikuar një foto në rrjetin e saj sociale...

 • KQZ zëvendëson sot 8 deputetët kandidatë për kryebashkiakë

  KQZ zëvendëson sot 8 deputetët kandidatë për kryebashkiakë

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të zëvendësojë sot 8 vendet në parlament që do të lihen bosh nga deputetët që kanë vendosur të garojnë për kryetar bashkie. Mbledhja do të zhvillohet në 18:00 dhe pritet të shqyrtohen 35 projektvendime. Në...

 • Hap gojën Hasani i LSI-së. Sulmon Blushin

  Hap gojën Hasani i LSI-së. Sulmon Blushin

  Më në fund pas stigmatizimit që i bëri Blushi ka marrë fjalën edhe Hasani i LSI-së. Kryebashkiaku i Kukësit, Hasan Halili, i është përgjigjur akuzave të deputetit socialist.“Mendoni se kam kohë të merrem me Ben Blushin? Ben Blushi është një...

 • Zgjedhjet/ Qeveria liron nga detyra 1 zv.ministër dhe 5 prefektë

  Zgjedhjet/ Qeveria liron nga detyra 1 zv.ministër dhe 5 prefektë

  Këshilli i Ministrave ka miratuar sot lirimin nga detyra të zëvendësministrit të Bujqësisë dhe 5 Prefektëve. Largimet janë kryer në kuadër të zgjedhjeve lokale të 21 qershorit, pasi këta zyrtarë do të kandidojnë në bashki të ndryshme të vendit. Ish-zv.ministri...

 • Maqedonia në prag të përplasjes civile

  Maqedonia në prag të përplasjes civile

  Shkupi nuk është i qetë pas protestave të dhunshme të së martës në mbrëmje. Opozita protestoi sërish një ditë më parë, paqësisht këtë herë. Lideri i saj, Zoran Zaev ka paralajmëruar se tubimet nuk do të ndalen deri në dorëheqjen...

RadioNacional.Al by powered by WordPress