Radio Nacional Live

 • Tom Doshi: Koha për ndryshim në qeveri, Ministrat janë konsumuar

  Tom Doshi: Koha për ndryshim në qeveri, Ministrat janë konsumuar

  Si në mbledhjen me dyer të mbyllura të grupit të PS-së, deputeti socialist Tom Doshi ngriti sërish sot zërin duke shprehur pakënaqësitë në lidhje me punën e ministrave. Tom Doshi:“Unë s’kam një ankim. Deklaratat e mia lidhem me ankimet që...

 • Capital T Lanson “Fly Up”

  Capital T Lanson “Fly Up”

  Reperi i njohur Capital T ka publikuar këngën e tij më të re me titull “Fly up” e cila është pjesë e labumit t1% tij më të ri “Slumdog Millionaire” që do të publikohet me datën 1 mars. Kënga është...

 • Bime reagon pas akuzave të IKMT: Do vërtetoj se nuk qëndrojnë

  Bime reagon pas akuzave të IKMT: Do vërtetoj se nuk qëndrojnë

    Një ditë pas kallëzimit penal nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit për abuzim me lejet e ndërtimit, ka ardhur reagimi i kreut të Bashkisë së Gjirokastrës Flamur Bime. Në një konferencë për mediat, Bime deklaroi se gjatë gjithë...

 • Ethet e zgjedhjeve lokale/ Kërcënohet me burg kryebashkiaku i Gjirokastrës

  Ethet e zgjedhjeve lokale/ Kërcënohet me burg kryebashkiaku i Gjirokastrës

  Përcaktimi i kandidatëve për zgjedhjet bashkitë duket se nuk është një proces edhe aq i qetë për koalicionin e majtë. Kryetarët e bashkive me nga 3 mandate nuk e kanë pranuar lehtë largimin. Pas “eliminimit” të Shpëtim Gjikës në Vlorë,...

 • Qeveria që u bë Burokraci nga Ben Blushi

  Qeveria që u bë Burokraci nga Ben Blushi

  Popujt që nuk janë të lumtur më cilësinë e jetës që bëjnë fajësojnë kryesisht qeveritë që kanë zgjedhur. Kur qeveritë për një kohë të gjatë përsërisin veten, pra qeverisin njëlloj pa ndryshuar cilësinë e jetës, popujt ndëshkojnë veten. Kur mendojnë...

 • Karburantet, çmimi rritet për të dytën herë brenda 2 javëve

  Karburantet, çmimi rritet për të dytën herë brenda 2 javëve

  Nafta dhe benzina janë shtrenjtuar sërish ditët e fundit, duke shënuar rritjen e dytë brenda një periudhe kohore prej dy javësh. Në total, gjatë periudhës në fjalë karburantet janë shtrenjtuar me 10 lekë për litër, apo rreth 6%, shkruan revista...

 • Durrës, grushta e të shtëna me armë para zyrave të ALUIZNI-t

  Durrës, grushta e të shtëna me armë para zyrave të ALUIZNI-t

  Të shtënat me armë kanë tmerruar qytetarët mesditën e sotme, 23 shkurt 2015 në katin e parë të prefekturës së qytetit të Durrësit, para zyrave të ALUIZNI-t. Policia e Durrësit saktësoi se  ngjarja ndodhi rreth orës 11:25 “tek zyrat e...

 • Lezhë, maskat pritë në hyrje të banesës, grabitet biznesmeni

  Lezhë, maskat pritë në hyrje të banesës, grabitet biznesmeni

  Maskat janë shfaqur sërish në Lezhë, ndërsa pre e tyre ka rënë një biznesmen. Kanë qenë tre përsona të maskuar dhe të armatosur të cilët i kanë zënë pritë shtetasit Petrit Shtjefni, teksa po hynte në banesën e tij, ndërsa...

 • Përplasje e fortë e Berishës me Carlo Bollinon

  Përplasje e fortë e Berishës me Carlo Bollinon

  Konflikti ka mbërritur në kulm. Pasi me një status të stërgjatë, Sali Berisha i cili në një shënim të vetëm ka marrë nëpër gojë jo vetëm Ramën por edhe “djemtë dhe vajzat e ish bllokmeneve Bushatit, Gjonit, Kolekës, Gegpriftit, Fugës,...

 • Krijohet loja “Edi Rama dhe Hajduti” Shkarkohet falas në Play Store

  Krijohet loja “Edi Rama dhe Hajduti” Shkarkohet falas në Play Store

  Aksioni i qeverisë për arrestimin e vjedhësve të energjisë së fundmi është kthyer edhe në një lojë që mund të luhet përmes telefonave smart. Loja e titulluar “Edi Rama dhe Hajduti” ka për krijues një djalë shqiptar, i cili quhet...

RadioNacional.Al by powered by WordPress