Radio Nacional Live

 • Çiljeta, Bashkpunon Me Elgit Dodën

  Çiljeta, Bashkpunon Me Elgit Dodën

  Këngëtaren Çiljeta Xhilaga jemi mësuar ta shohim gjithmonë shpërthyese me këngët dhe performancat e saja nëpër festivale të ndryshme, një gjë e tillë po pritet nga këngëtarja këtë vit ku mendohet se do të shfaqet në festivalin Kënga Magjike me...

 • Geti E Skivi Nuk E Përkrahin Tunën Për Klipin Pardon

  Geti E Skivi Nuk E Përkrahin Tunën Për Klipin Pardon

  Getoar Selimi (Ghetto Geazy) dhe Visar Shala (Skivi) nuk e përkarhin këngëtaren Tuna pas lansimit të këngës me klip “Pardon” . Reperët e labelit Babastars nuk kanë bërë asnjë share të këngës së re të Altuna Sejdiut në rrjetin social...

 • Albërie Hadërgjonaj, Me Përmasa Të Duhura Trupore

  Albërie Hadërgjonaj, Me Përmasa Të Duhura Trupore

  Albërie Hadërgjonaj është pa dyshim një ndër këngëtaret e cila i ka rezistuar shumë viteve. Pavarësisht moshës së saj mund të themi se ajo gëzon linja trupore perfekte. Së fundmi këngëtarka ka postuar një foto në rrjetin e saj social...

 • Zbulohet harta, CIA: 148 xhihadistë shkuan nga Shqipëria në Siri

  Zbulohet harta, CIA: 148 xhihadistë shkuan nga Shqipëria në Siri

  SIRI – Sipas Shërbimit Sekret Amerikan, rreth 15 mijë militantë nga 80 shtete besohet se kanë hyrë në Siri për të rrëzuar regjimin e Bashar al-Assad. Lajmin e bën të ditur prestigjiozja “The Washington Post”, përmes një harte e cila...

 • Udhëtari kinez harron valixhen në WC, shkakton alarm për bombë në Aeroportin e Rinasit

  Udhëtari kinez harron valixhen në WC, shkakton alarm për bombë në Aeroportin e Rinasit

  Një udhëtar kinez ka harruar valixhen në WC-në e Aeroportit të Rinasit duke ngritur në këmbë policinë dhe krijuar panik tek udhëtarët që prisnin të niseshin.Por, hetimi i objekteve të dyshimta në aeroporte është një procedurë standarte.  

 • Dafina Zeqiri Shkruan Këngë Për Beatrix Ramosaj

  Dafina Zeqiri Shkruan Këngë Për Beatrix Ramosaj

  Që është ndër këngëtaret më të pëlqyera kjo është pak por e sigurt por që shkruan këngë këtë pak e dinë. Në fakt Dafina Zeqiri disa prej këngëve të realizuara vijën melodike e ka krijuar vetë. Kësaj radhe nuk ka...

 • Edhe Flori Hap Kanalin E Tij Vevo

  Edhe Flori Hap Kanalin E Tij Vevo

  Flori Mumajesi është bërë pjesë e rrjetit më të madh të videove në youtube, kanalit të njohur VEVO. Me datën 9 tetor 2014 është hapur zyrtarisht kanali Vevo i këngëtarit Flori Mumajesi, dhe janë publikuar gjithsej 4 këngë: “Pa Jetë”,...

 • Leonora Jakupi, Me Mbi 81.000 Fansa Në Facebook!

  Leonora Jakupi, Me Mbi 81.000 Fansa Në Facebook!

  Këngëtarja Leonora Jakupi, ndonëse nuk është shumë aktive në rrjetet e saj sociale ajo ka ende një fan page në facebook të cilin e mban prej vitesh dhe e mirëmban bashk me fansat e saj! Jakupi ka shfrytëzuar rastin për...

 • INUK vazhdon aksionin e prishjeve të ndërtimeve në Rrugën e “Elbasanit”

  INUK vazhdon aksionin e prishjeve të ndërtimeve në Rrugën e “Elbasanit”

  NUK ka vazhduar aksionin e prishjeve të ndërtimeve përgjatë rrugës së Elbasanit. Këtë e ka përshëndetur edhe Kryeministri Rama në rrjetet sociale, i cili ka premtuar rilindjen e akseve hyrëse për në kryeqytet. Zgjerimi i Rrugës së Elbasanit është duke...

 • Lezhë, Tushaj: S’kam dhënë leje ndërtimi kundër ligjit, i hapur për hetim

  Lezhë, Tushaj: S’kam dhënë leje ndërtimi kundër ligjit, i hapur për hetim

  “Në Lezhë nuk janë dhënë leje ndërtimi në kundërshtim me ligjin, dhe për këtë jam i hapur për çdo lloj hetimi dhe të gjitha akuzat ndaj meje të cilët janë bërë nga individë që duan t’i prishin imazhin Lezhës janë...

RadioNacional.Al by powered by WordPress