Radio Nacional Live

 • Mbifaturimet për ujin , Shkarkohet kreu i UKT-së, emërohet Redi Molla

  Mbifaturimet për ujin , Shkarkohet kreu i UKT-së, emërohet Redi Molla

  hkarkohet nga detyra kreu i Ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë Neritan Gjojdeshi. Bashkia e Tiranës në një komunikatë për mediat, bën me dije se Bordi i Asamblesë së Ujësjellës-Kanalizimeve të Tiranës, me aksionerë Bashkinë e Tiranës, Bashkinë e Kamzës dhe...

 • Tenton të hyjë në vilën qeveritare, plagos policët me thikë

  Tenton të hyjë në vilën qeveritare, plagos policët me thikë

  Policia e Korçës njoftoi se ka arrestuar 48-vjeçarin Fatos Afëzi, banues në fshatin Vërdovë të Pogradecit. Arrestimi i tij u bë pasi ditën e hënë ka tentuar të hyjë në ambientet e rezidencës qeveritare në lagjen nr 1, në Pogradec,...

 • Rikthimi i Prengës në Kuvend, PD sërish drejt bojkotit

  Rikthimi i Prengës në Kuvend, PD sërish drejt bojkotit

  Rikthimi në Kuvend i deputetit socialist të Lezhës Armando Prenga nuk është pritur mirë nga opozita e cila e ka akuzuar për të shkuar kriminale. Ishte ndryshimi i masës së sigurisë në detyrim paraqitje nga Gjykata e Lartë që Prenga...

 • Shfrytëzonte për prostitucion një vajzë, arrestohet 26-vjeçari

  Shfrytëzonte për prostitucion një vajzë, arrestohet 26-vjeçari

  Policia e Lezhës ka arrestuar një 26-vjeçar, i cili shfrytëzonte për prostitucion një vajzë 21 vjeçe. Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në Drejtorinë e Policisë Lezhë kanë bërë ndalimin me iniciativë të shtetasit në kerkim: Agustin Toli, 26...

 • Prenga nga burgu në parlament për sigurinë kombëtare

  Prenga nga burgu në parlament për sigurinë kombëtare

  Gjithçka përfundon si komedi. pasi është sjellë si kaubojs Armando Prenga mund të bëje sërish deputetin. Ai u la të premten me masën detyrim paraqitje nga Gjykata e Lartë dhe sot është ulur përkrah kolegëve në Komisionin e Sigurisë. Ai...

 • Basha: Në botën e Ramës gëlon korrupsioni, hajdutët e kriminelët

  Basha: Në botën e Ramës gëlon korrupsioni, hajdutët e kriminelët

  Pas protestës së opozitës para Bashkisë së Tiranës, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar përmes një deklarate për mediat, ku akuzon kryeministrin Rama për vjedhje, korrupsion dhe shkelje të ligjeve. Sipas Bashës, Edi Rama vazhdon të thellojë hendekun mes...

 • LSI kundër propozimit për shkarkimin e Bujar Nishanit

  LSI kundër propozimit për shkarkimin e Bujar Nishanit

  “Retorikë juridiko politike që nuk i vlen kësaj situate” i quajti Spartak Braho paralajmërimet e qeverisë për presidentin Bujar Nishani. Sipas deputetit të LSI, është ende herët për të folur mbi atë që do të ndodhë. “Koha që Kushtetuta i...

 • Ndryshime të tjera në qeveri? Meta: Gjithmonë ka nevojë për impulse të reja

  Ndryshime të tjera në qeveri? Meta: Gjithmonë ka nevojë për impulse të reja

  LSI ka mbledhur sot pasdite kryesinë e partisë, ku morën pjesë edhe ministrat e saj në kabinetin “Rama”. Në përfundim të mbledhjes, kreu i LSI-së, Ilir Meta doli para mediave bashkë mes Sekretarin e Përgjithshëm, Luan Rama. Ndërsa ky i...

 • Nis ndërtimi i këndit të lojrave te Parku i Liqenit (FOTO)

  Nis ndërtimi i këndit të lojrave te Parku i Liqenit (FOTO)

  Pavarësisht kundërshtimeve dhe protestave të aktivistëve të shoqërisë civile, punimet për këndin e lojrave në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës kanë nisur. Një ditë më parë makineritë e rënda hynë në park. Siç shihet edhe nga fotot, ka filluar...

 • Dështon ankandi i përmbaruesve për shitjen e ARMO-s, asnjë ofertë

  Dështon ankandi i përmbaruesve për shitjen e ARMO-s, asnjë ofertë

  Edhe pse publiciteti ka qenë i mjaftueshëm asnjë i interesuar nuk u paraqit të premten pasdite në zyrat e shoqërisë përmbarimore, EPSA për të marrë pjesë në ankandin për shitjen e pjesshme të ndërmarrjes së përpunimit të naftës, ARMO. Përmbaruesit...

RadioNacional.Al by powered by WordPress