Radio Nacional Live

 • Ja pse janë bllokuar hetimet për “serverin e tatimeve” dhe “përgjimin nga Ministria e Mbrojtjes”

  Ja pse janë bllokuar hetimet për “serverin e tatimeve” dhe “përgjimin nga Ministria e Mbrojtjes”

  Gjatë  një  takimi të  organizuar nga OSBE në  Tiranë , Drejtori i Hetimit të Krimit Ekonomik dhe Anti-korrupsionit në  Prokurorinë  e Pë rgjithshme, Kosta Beluri, ka dhë në  ndë r të  tjera edhe shpjegime se pë rse janë  bllokuar hetimet...

 • New York Times 1911/Shqiptarët janë rraca më e bukur në Evropë

  New York Times 1911/Shqiptarët janë rraca më e bukur në Evropë

  “Shqiptarët janë raca më e bukur në Evropë”. Ky është konkluzioni i një shkrimi në New York Times, publikuar më 21 maj të vitit 1911, që sillet tashmë sërish në vëmendje. “Fizikisht shqiptarët janë raca më e bukur në Evropë....

 • Hije skandali/ Qeveria, mbi 6 milion dollarë për Vilma Nushin

  Hije skandali/ Qeveria, mbi 6 milion dollarë për Vilma Nushin

  Prej tri javësh, kompania “Marketing& Distribution” ka lidhur një kontratë me Fondin e Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor për të bërë kontrollin shëndetësor falas, check-up, për grupmoshat 40- 65 vjeç. Falas është fjala, sepse rreth 730 milion lekë do të dalin...

 • Nora Po Përgatit Diçka Të Re

  Nora Po Përgatit Diçka Të Re

  Që kur u bë zonja Berisha me 2 shtator të vitit të kaluar e pastaj pjesë e Dance With me Albania, Nora Istrefi kishte lënë anash projektet e saja muzikore. E pas kësaj doli edhe shtatzania e cila e ishte...

 • Arta Po Vjen Me Shumë Risi

  Arta Po Vjen Me Shumë Risi

    Këngëtarja Arta Bajarami ka vendosur që në këtë vit të mos ndalet. Ajo do të vijë me shumë këngë, klipe dhe album.Vëllai i saj, që njëherë është edhe menaxheri i saj, reperi Don Arbas, për Indeksonline ka zbuluar detaje...

 • Islamofobia si paragjykimi kunder nje qyteterimi

  Islamofobia si paragjykimi kunder nje qyteterimi

  Islamofobia eshte nje term paragjykimi kunder nje qyteterimi, dhe drejt urretjes dhe rrezikut te besimit te ndyshem , dhe grupeve etnike t e besimit islam,term I cili esht zmadhuar,,dhe esht ber concept themelor I diteve qe sot jetojm… Per kete...

 • Ministrat Haxhinasto dhe Naço bëhen krushq

  Ministrat Haxhinasto dhe Naço bëhen krushq

   Krushq në shtëpi dhe kolegë në qeveri. Kjo do te ndodhë me dy nga anëtarët e kabinetit dhe njëkohësisht të LSI-së. Vajza e Edmond Haxhinastos, Eliza, është fejuar me djalin e Nasip Naços, Frankon.  Fejesa ka ndodhur para disa ditësh,...

 • Vuçiç flet sërish për dronin, Olsin dhe Edi Ramën

  Vuçiç flet sërish për dronin, Olsin dhe Edi Ramën

  Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, flet për gazetën austriake Die Presse në lidhje me marrëdhëniet me Shqipërinë dhe çështjen e shumëdebatuar të dronit në stadiumin e Beogradit Para disa muajve, mbi Beograd fluturoi një dron me flamurin e Shqipërisë së...

 • Athina trondit BE, Merkel deklaron: Nuk falet borxhi gek

  Athina trondit BE, Merkel deklaron: Nuk falet borxhi gek

  Kancelarja gjermane Angela Merkel ka përjashtuar anulimin e borxhit të Greqisë, duke deklaruar se tashmë  bankat dhe kreditorët kanë bërë shkurtime të konsiderueshme. Por në një intervistë për mediat vendase, Merkel këmbënguli se pavarësisht kësaj,  ajo nuk dëshiron që Greqia...

 • Presidenti i ri i Italisë është Sergio Matarella. Renzi e uron i pari

  Presidenti i ri i Italisë është Sergio Matarella. Renzi e uron i pari

  Sergio Mattarella zgjidhet Presidenti i ri i Italisë. Kandidati i kryeminsitrit italian Mateo Renzi arriti të marrë 2 të tretat e nevojshme në raundin e katërt të votimit në parlament, pas dështimit të tre raundeve të tjera. Menjëherë ka ardhur...

RadioNacional.Al by powered by WordPress