Radio Nacional Live

 • Era Istrefi Me Erolld Belegun Nisen Drejt…

  Era Istrefi Me Erolld Belegun Nisen Drejt…

  ëngëtarja Era Istrefi që tani është nën menaxhimin e Erolld Belegut e kështu duket se ajo po bënë progres në lëvizje të karrierës së saj. Pas këngës që u bë hit nga Era “E dehun”, ajo tashmë po punon drejt...

 • Malësi e Madhe, kthehen nga Anglia, gjejnë të vrarë babain në banesë

  Malësi e Madhe, kthehen nga Anglia, gjejnë të vrarë babain në banesë

  Malësi e Madhe-Nuk ka qenë një kthim si herët e tjera për dy djemtë emigrantë në Angli të familjes Mujaj në Malësi të Madhe. Të atin e tyre që i priste gjithmonë te dera, e kanë gjetur të vrarë në...

 • Vlorë, atentat biznesmenit të ndërtimit, shpëton mrekullisht 45-vjeçari

  Vlorë, atentat biznesmenit të ndërtimit, shpëton mrekullisht 45-vjeçari

  Vlorë- Atentat një biznesmeni në Vlorë. Bisnesmeni i ndërtimit A.V është qëlluar me armë zjarri  mbrëmjen e së martës. Mësohet se 45-vjeçari po kthehej në shtëpinë e tij me mjetin Wolksvagen Tuareg Fuoristradë ngjyrë bezhë, kur është qëlluar në ecje...

 • Prapaskenat e takimit Rama-Vuçiç

  Prapaskenat e takimit Rama-Vuçiç

  Zbardhen negociatat e padukshme, që çuan në shtyrjen e takimit Rama-Vuçiç në 10 nëntor. Mësohet se ka qenë këmbëngulja e kancelares gjermane, që vizita e Ramës të realizohej, siç u ra dakord në samitin e gushtit në Berlin. Ndërsa mosmarrëveshja...

 • Një Këshillë Nga Ronela Hajati.. Nuk ka akoma asnje vote 1 2 3 4 5

  Një Këshillë Nga Ronela Hajati.. Nuk ka akoma asnje vote 1 2 3 4 5

  Këngëtarja Ronela Hajati është mjaft aktive në rrjetet e saj sociale. Ajo vazhdimisht poston foto dhe bashkbisedon me fansat nëpërmjet facebook apo instagram. Së fundmi ajo ka vendosur tu drejtohet fansave me një këshillë të cilën e ka postuar në...

 • INUK shemb sot me shpërthim të komanduar një objekt në aksin Tiranë-Vaqarr

  INUK shemb sot me shpërthim të komanduar një objekt në aksin Tiranë-Vaqarr

  TIRANE – Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijon aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje përgjatë aksit Tiranë-Vaqarr. Mësohet se gjatë ditës së sotme aksioni i INUK është përqëndruar në afërsi të urës së Beshirit, ku pritet të shembet edhe një...

 • Shaqir Cërvadiku – Besniku I Këngës Së Mirëfilltë Shqipe !

  Shaqir Cërvadiku – Besniku I Këngës Së Mirëfilltë Shqipe !

  Rajoni I Drenicës shtrihet në pjesën qëndrore të Kosovës, konkretisht në perëndim të Prishtinës, Ky rajon përfshin komunën e Drenasit dhe Skënderajit (të dyja këto komuna të banuara me 145 mijë banorë), por edhe disa fshatra të Klinës, Mitrovicës dhe...

 • ‘Zbutet’ kryeministri Vuçiç: Me bisedime bëhet zgjidhja e problemeve

  ‘Zbutet’ kryeministri Vuçiç: Me bisedime bëhet zgjidhja e problemeve

  Serbi- Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, tha se Serbia dhe Shqipëria të gjitha problemet duhet t’i zgjidhim me anë të bisedimeve. Vuçiç dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, të dielën biseduan ne telefon dhe ranë dakord që Rama ta vizitojë Beogradin...

 • Mediat italiane: Delegacioni shqiptar la Samitin për kazinonë. Kodheli mohon

  Mediat italiane: Delegacioni shqiptar la Samitin për kazinonë. Kodheli mohon

  Itali- Delegacioni shqiptar në Samitin-euro-aziatik në Milano përfshihet në një skandal. Corriere della Sera shkruan se “një grup i madh i delegacionit shqiptar, sapo ka mundur, ia ka mbathur për në Liguria. Jo për të parë detin, por për kazinonë...

 • Dafina Zeqiri Mysafir Te Lyrical Son Në Amerikë

  Dafina Zeqiri Mysafir Te Lyrical Son Në Amerikë

  Këngëtarja Dafina Zeqiri është larguar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkatësisht në New York. Njëkohësisht edhe Lyrical Son është larguar me datën 17 të këtij muaji në Amerikë, ku ka vendosur ta vazhdoj jetën për një periudhë përkrahë...

RadioNacional.Al by powered by WordPress