Radio Nacional Live

 • Mandati i Koço Kokëdhimës, Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë PD-së

  Mandati i Koço Kokëdhimës, Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë PD-së

  The ideal thing you are capable of doing for jordan 11 72-10 yourself when buying Jordan shoes is help make sure you acquire something to suit with jordan 12 the master for sale the sport you tend to choose. As...

 • Brukseli i shqetësuar për kthimin e Armando Prengës në Kuvend

  Brukseli i shqetësuar për kthimin e Armando Prengës në Kuvend

  Bashkimi Europian është i shqetësuar nga kthimi i deputetit Armando Prenga në Kuvendin e Shqipërisë. Kjo është përçuar jo vetëm nga zyrtarë të Komisioni Europian, por edhe nga raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, që e shprehu këtë...

 • Gjykata e Strasburgut shqyrton proçesin e Mark Frrokut në Shqipëri

  Gjykata e Strasburgut shqyrton proçesin e Mark Frrokut në Shqipëri

  Në fillim të shkurtit, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut mori në shqyrtim padinë e ish-deputetit Mark Frroku për shtetin shqiptar. Ish deputeti ankimoi moslejimin e tij në procesin gjyqësor në Belgjikë. Kërkesa u dorëzua në 22 shtator 2015...

 • Lu e Vlahutin në Gjykatën e Lartë për Prengën

  Lu e Vlahutin në Gjykatën e Lartë për Prengën

  Ndryshimi i masës së sigurisë nga Gjykata e Lartë për deputetin Armando Prenga, ndaj të cilit rëndojnë tre akuza, s’ka kaluar në heshtje jo vetëm nga opozita, por edhe nga ndërkombëtarët. Dy diplomatët më me peshë në vendin tonë, ambasadori...

 • “Kumbarët” e reformës në drejtësi takohen me Zaganjorin në Gjykatën e Lartë

  “Kumbarët” e reformës në drejtësi takohen me Zaganjorin në Gjykatën e Lartë

  Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin zhvilluan sot një takim me kryetarin e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Takimi u mbajt në ambientet e Gjykatës së Lartë dhe zgjati rreth 1 orë. Nuk dihet...

 • Zbulohet “Grand Kafeja” në parkun e lojërave te Liqeni

  Zbulohet “Grand Kafeja” në parkun e lojërave te Liqeni

  Një dokument tregon se një kafene është menduar të ndërtohet pranë parkut të lojërave për fëmijë, që Bashkia e Tiranës ka menduar të ngrejë në territorin e Parkut të Liqenit Artificial, një projekt që ka ngjallur reagimin e ashpër të...

 • Tjetër protestë para Bashkisë kundër Erion Veliajt

  Tjetër protestë para Bashkisë kundër Erion Veliajt

  Pas shoqërisë civile dhe më pas opozitës, para Bashkisë së Tiranës janë mbledhur për të protestuar përfaqësues të biznesit të vogël. Protesta është kundër rritjes së taksave vendore. Biznesi i vogël protestoi edhe më 19 shkurt. Sipas protestuesve, Erion Veliaj...

 • Karlo Bolino, një fitore ndaj Koço Kokëdhimës

  Karlo Bolino, një fitore ndaj Koço Kokëdhimës

  Pas ndarjes me sherr mes tyre nga televizioni A1Report (tashmë janë dy të tillë A1 dhe Report), mes Karlo Bolinos dhe Koço Kokëdhimës nuk patur më paqe. Dy njerëzit që drejtojnë media pranë Edi Ramës, fillimisht kanë qenë miq dhe...

 • Mbifaturimet për ujin , Shkarkohet kreu i UKT-së, emërohet Redi Molla

  Mbifaturimet për ujin , Shkarkohet kreu i UKT-së, emërohet Redi Molla

  hkarkohet nga detyra kreu i Ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë Neritan Gjojdeshi. Bashkia e Tiranës në një komunikatë për mediat, bën me dije se Bordi i Asamblesë së Ujësjellës-Kanalizimeve të Tiranës, me aksionerë Bashkinë e Tiranës, Bashkinë e Kamzës dhe...

 • Tenton të hyjë në vilën qeveritare, plagos policët me thikë

  Tenton të hyjë në vilën qeveritare, plagos policët me thikë

  Policia e Korçës njoftoi se ka arrestuar 48-vjeçarin Fatos Afëzi, banues në fshatin Vërdovë të Pogradecit. Arrestimi i tij u bë pasi ditën e hënë ka tentuar të hyjë në ambientet e rezidencës qeveritare në lagjen nr 1, në Pogradec,...

RadioNacional.Al by powered by WordPress