Radio Nacional Live

 • Të dielën akrepat e orës zhvendosen 60 minuta përpara, flemë 1 orë më pak

  Të dielën akrepat e orës zhvendosen 60 minuta përpara, flemë 1 orë më pak

  E diela e fundit e marsit shënon ndërrimin e akrepave të orës dhe zhvendosjen e tyre një orë përpara. Ky ndryshim i orës do të ndodhë në orën 02:00 të mëngjesit të datës 30 mars ku akrepat do të zhvendosen...

 • “Edi Rama e fshehu kërkesën për arrestimin e Frrokut”

  “Edi Rama e fshehu kërkesën për arrestimin e Frrokut”

  Pas publikimit të kërkesës së Prokurorisë për arrestim për deputetit Mark Frroku sepse kërkohet për vrasje në Belgjik, reagon Partia Demokratike. Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani, ka akuzuar kryeministrin Rama se ka patur dijeni prej kohësh për kërkesën e autoriteteve...

 • Toma me duar në xhepa drejt Gjykatës

  Toma me duar në xhepa drejt Gjykatës

  Dy deputetet Tom Doshi dhe Mark Frroku kane mberritur ne Gjykaten e Larte, per t’u njohur me masen e sigurise. I para qe doli nga Drejtoria e Policise se Tiranes ishte Mark Frroku. Pasi zbriti nga makina, ai ka ngritur...

 • Kompromentohet proçesi në dosjen “Doshi”, bashkëshorti i gjyqtares Adrea është këshilltar i Ilir Metës

  Kompromentohet proçesi në dosjen “Doshi”, bashkëshorti i gjyqtares Adrea është këshilltar i Ilir Metës

  Pak pasi u njoftuan emrat e pesë gjyqtarëve që dolën nga shorti për të përcaktimin e trupit gjykues, që do të caktonte masën e sigurisë për deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku, një prej gjyqtareve paraqiti kërkesë për tërheqje nga...

 • UEFA: Ajeti nuk mund të luajë kundër Armenisë

  UEFA: Ajeti nuk mund të luajë kundër Armenisë

  Mbrojtësi Arlind Ajeti nuk lejojet të luajë për kombëtaren shqiptare në ndeshjen kundër Armenisë. Shkak për këtë është bërë një letër e mbërritur nga UEFA me arsyet se nuk ka kompletuar dokumentacionin e nevojshëm për të veshur fanellën kuqezi. Në...

 • Belgjika i kërkon Shqipërisë arrestimin e Frrokut për vrasje

  Belgjika i kërkon Shqipërisë arrestimin e Frrokut për vrasje

  Belgjika i kërkon Shqipërisë arrestimin e deputetit Mark Frroku nën akuzë se ka vrarë një shqiptar. Burime të sigurta nga prokuroria konfirmuan për A1 Report se kërkesa zyrtare për arrestimin e kreut demokristian Mark Frroku ka mbërritur mbrëmë nga Belgjika....

 • Tërhiqet një nga gjyqtaret që i ra shorti për dosjen “Doshi”

  Tërhiqet një nga gjyqtaret që i ra shorti për dosjen “Doshi”

  Një nga gjyqtaret që u caktua nga shorti për të qenë pjesë e trupës që do të gjykojë Tom Doshin dhe Mark Frrokun është tërhequr. Bëhet fjalë për gjyqtaren Majlinda Andrea, e cila i ka nisur një kërkesë kolegjit, ku...

 • Nano reagon per arrestimin e Doshit : Gjithcka u kthye permbys , burgosje politike

  Nano reagon per arrestimin e Doshit : Gjithcka u kthye permbys , burgosje politike

  Ish-Kryeministri dhe lideri historik i socialistëve ka reaguar përmes një postimi në faqen e tij në Facebook mbi arrestimin e deputetit Doshi. “Po ndodh sërish ajo që më ndodhi mua… Gjithçka kthyer përmbys. ‘Burgosje politike’ antikushtetuese, antiligjore dhe pa prova!...

 • 7 deputetet më joshëse të Kosovës (Foto)

  7 deputetet më joshëse të Kosovës (Foto)

  Gjinia e bukur ka zënë vend në parlament dhe po na e përgjysmon irritimin që kemi rreth ngjarjeve e diskutimeve që ndodhin brenda tij.Deputetet e parlamentit të Kosovës, nuk është se kanë nevojë tëmendojnë e të diskutojnë rreth ngjarjeve në...

 • Arrestohet deputeti Mark Frroku

  Arrestohet deputeti Mark Frroku

  Policia sapo ka arrestuar deputetin Mark Frroku në një lokal në pronësi të familjes të tij në lagjen e Kombinatit në Tiranë. Arrestimi ndodhi pas urdhërit të lëshuar nga prokuroria sot pas votimit në parlament që i hapi rrugë ndalimit...

RadioNacional.Al by powered by WordPress