Radio Nacional Live

 • Arrestimi i Ballist Morinës një ditë para ndeshjes Shqipëri – Serbi

  Arrestimi i Ballist Morinës një ditë para ndeshjes Shqipëri – Serbi

  Ismail Morina, i njohur me emrin Ballist Morina, pasi bën pjesë në grupin e tifozëve “Ballistat”, u ndalua pak pas mesnate në rrugën “Petro Nini Luarasi”, pranë Shkollës së Baletit, në Tiranë. Ai ishte i shoqëruar nga 4 persona të...

 • Byroja Kombëtare e Hetimit, ambasadori amerikan takohet me Tahirin

  Byroja Kombëtare e Hetimit, ambasadori amerikan takohet me Tahirin

  Diskutimi i draftit për ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit ka qenë tema e një takimi mes ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu dhe ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Mësohet se takimi është zhvilluar në ambientet e Gardës së Republikës....

 • Nasip Naço për ndryshimet në qeveri: Duhen impulse malore e fushore!

  Nasip Naço për ndryshimet në qeveri: Duhen impulse malore e fushore!

  Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço përcolli me një batutë interesimin e gazetarëve, për ndryshimet në qeveri. “Për këtë pyesni kryeministrin, por sigurisht që ka nevojë. Madje duhet të ketë impulse të reja dhe për ju gazetarët”. Ndërsa pyetjes, nëse Saimir...

 • Parashikimet: Shqipëria fiton ndeshjen me Serbinë

  Parashikimet: Shqipëria fiton ndeshjen me Serbinë

  “Me vetëm një pikë në tabelë, Serbia është e eliminuar nga Euro 2016. Ndërsa Shqipëria beson dhe dëshiron të jetë pjesëmarrëse e këtij kompeticioni të madh. Për këtë arsye do të bëjë gjithçka për të marrë një rezultat pozitiv, duke...

 • Qeveria/Ja kokat që kërkon Meta

  Qeveria/Ja kokat që kërkon Meta

  Megjithëse se kryeministri Edi Rama e mohoi që të ketë një debat mbi ndryshimet në qeveri, Ilir Meta nuk ndalet. Kreu i kuvendit nuk ka folur publikisht për takimin e së dielës por megjithëatë disa sinjale janë rë qarta. Vetë...

 • Miratohet në parim nga shumica, Ligji për barnat, LSI: Nuk duhet të nxitohemi, ndryshimi kërkon kohë të gjatë

  Miratohet në parim nga shumica, Ligji për barnat, LSI: Nuk duhet të nxitohemi, ndryshimi kërkon kohë të gjatë

  Mazhoranca në Komisionin e Shëndetësisë miratoi në parim propozimin e Ministrisë së Shendetësisë për ndryshimin e ligjit të tregtimit të barnave, duke rrëzuar kështu propozimin e opozitës për të mos ndryshuar ligjin e barnave. Mbledhja u shoqërua me debate të...

 • Prokuroria mbyll hetimet për Kastriot Ismailajn

  Prokuroria mbyll hetimet për Kastriot Ismailajn

  Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për Kastriot Ismailajn dhe e ka dorëzuar dosjen në gjykatë. Administratori i kompanisë DIA akuzohet për mashtrim dhe pastrim parash. Sipas akuzës me kompaninë DIA ai i ka zhvatur kompanisë CEZ në vitet 2010...

 • Vihet në dyshim financimi për Rrugën e Arbërit

  Vihet në dyshim financimi për Rrugën e Arbërit

  Financimi i Rrugës së Arbërit, arteries që do të lidhë Tiranën me Dibrën dhe Maqedoninë, është vënë në dyshim. “Exim Bank”, banka që ishte ofruar për të financuar rrugën, besohet se është tërhequr nga projekti. Qeveria shqiptare është vënë në...

 • Varfëria, shqiptarët konsumojnë më pak për ushqime

  Varfëria, shqiptarët konsumojnë më pak për ushqime

  breitling replica watches replica watches swiss rolex replica rolex replica watches breitling replica watches rolex replica siwss rolex replica rolex replica watches Manchester United football shirts England football shirts Arsenal football shirts Chelsea football shirts Real Madrid football shirts Northern...

 • Diplomati kosovar: E turpshme, FSHF nuk u dha bileta liderëve të Kosovës

  Diplomati kosovar: E turpshme, FSHF nuk u dha bileta liderëve të Kosovës

  breitling replica watches replica watches swiss rolex replica rolex replica watches breitling replica watches rolex replica siwss rolex replica rolex replica watches Manchester United football shirts England football shirts Arsenal football shirts Chelsea football shirts Real Madrid football shirts Northern...

RadioNacional.Al by powered by WordPress