Radio Nacional Live

 • Jep dorëheqjen Drejtori i Policisë së Shtetit Artan Didi

  Jep dorëheqjen Drejtori i Policisë së Shtetit Artan Didi

  Jep dorëheqjen e parevokueshme drejtori i Policisë së Shtetit Artan Didi. Ai e ka komunikuar vendimin e tij në një mbledhje me drejtuesit e lartë të policisë në Drejtorinë e Përgjithshme. Ende nuk ka një motiv zyrtar për largimin nga...

 • Valon Berhami: “Jam zviceran, mos më trajtoni si shqiptar”

  Valon Berhami: “Jam zviceran, mos më trajtoni si shqiptar”

  Mesfushori kosovar, Valon Behrami, ka reaguar ashpër në një intervistë për mediat e vendit te tij dhe është munduar ta qetësojë situatën në skuadrën zvicerane. Sipas raportimeve të mediave helvetike, te Përfaqësuesja e Zvicrës kanë filluar pakënaqësitë me futbollistët emigratë...

 • Arrestohen shefat e interpolit. Fshehën dokumentin e interpolit belg për Mark Frrokun

  Arrestohen shefat e interpolit. Fshehën dokumentin e interpolit belg për Mark Frrokun

  Shërbimi i Kontrolli të Brendshëm ka prangosur mbrëmë rreth mesnatës shefin e Interpol Tirana, Artan Bajraktarin dhe shefen e sektorit të kësaj zyre, Loreta Alla. Arrestimi i tyre ka lidhje me akuzat ndaj Mark Frrokut për vrasjen e Aleksandër Kurtit,...

 • Shpëtim Idrizi mbyll tenderin, kalon në prehrin e Edi Ramës

  Shpëtim Idrizi mbyll tenderin, kalon në prehrin e Edi Ramës

  Nëse Shpëtim Idrizi do të përfaqësonte realisht komunitetin çam, me siguri që do ua rëndonte paragjykimin që mund të ekzistojë për ta, si njerëz që nuk janë të besës. Këtë e tregon lëvizja më e fundit politike e kreut të...

 • Soni Malaj, Ende Me Barbie

  Soni Malaj, Ende Me Barbie

  Këngëtarja Soni Malaj ka publikuar një fotografi në rrjetet e saj sociale ku shihet me një bluzë të bardh e që në fakt në mbishkrimin e saj ishte një Barbie. Soni ka treguar se kur ajo ishte e vogël i...

 • KE: Kërkesa për ekstradimin e Frrokut të trajtohet sa më shpejt

  KE: Kërkesa për ekstradimin e Frrokut të trajtohet sa më shpejt

  Komisioni Europian u kërkon autoriteteve shqiptare që ta përmbyllin sa më shpejt hetimin ndaj deputetëve Tom Doshi e Mark Frroku. Përmes një deklarate për shtyp KE thekson se mbështet një proçes të shpejtë e pa pengesa për të hedhur dritë...

 • Gjykata e Lartë lë në burg Durim Bamin

  Gjykata e Lartë lë në burg Durim Bamin

  Gjykata e Lartë vendosi të lërë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Durim Bamin. Çështjen e tij e mori në shqyrtim kjo gjykatë, pasi e bashkangjiti me atë të dy deputetëve Frroku e Doshi. Durim Bami u...

 • Daffy: Unë S’jam Tuna

  Daffy: Unë S’jam Tuna

  Lajmi , qoftë edhe i spekuluar, se Cozmani e ka rrah Tunën ka zgjuar kureshtjen e shumë fansave, të cilët edhe po japin komente të llojllojshme. Madje, edhe pas kësaj fotoje të Daffyt, ishte një koment tek shkruante: Unë s...

 • Gjykata e Lartë: Arrest shtëpie edhe për Tom Doshin

  Gjykata e Lartë: Arrest shtëpie edhe për Tom Doshin

  Pas një seance maratonë Gjykata e Lartë vendosi të lërë në “arrest shtëpie” edhe deputetin Tom Doshi. Seanca e tij u zhvillua pas asaj të kolegut Mark Frroku. Doshi qëndroi në një nga dhomat e Gjykatës së Lartë gjatë kohës...

 • Lirohet Mark Frroku, Gjykata e Larte e çon ne arrest shtepie

  Lirohet Mark Frroku, Gjykata e Larte e çon ne arrest shtepie

  Deputeti Mark Frroku do të shkojë në shtëpi pasi para çastesh Gjykata e Lartë vendosi hetimin e tij jashtë izolimit nga burgu. Gjykata dha mësën e sigurisë arrest shtëpie për Frrokun lidhur me akuzën e Prokurorisë për dëshmi të rreme....

RadioNacional.Al by powered by WordPress