Radio Nacional Live

 • Argjentina I Kthehet Fakultetit

  Argjentina I Kthehet Fakultetit

  Argjentina Ramosaj më herët kishte në plan të rrinte në Holandë dhe të shkonte në një shkolle arti, por tani ka vendosur që të qëndrojë në Kosovë, pasi këtu e ka të dashurin dhe të ëmën. ndeksonline zbulon se këngëtarja...

 • Aferdita Dreshaj Më Mungon Gjysma E Vetës Sime

  Aferdita Dreshaj Më Mungon Gjysma E Vetës Sime

  Këngëtarja Afërdita Dresha e dimë se prej kohësh është në lidhje me hokeisitin e njohur çek, Jakub Kindl. Pasi së fundmi ata nuk kanë qenë bashk, për shkak të një udhëtimi të Jakubit jasht vendit. Afërdita duket s emenjëherë e...

 • Elton Deda, Pjesë E “Dancing With The Stars”

  Elton Deda, Pjesë E “Dancing With The Stars”

  Këngëtari i njohur Elton Deda ka vendosur që së fundmi të sprovojë vetën edhe në vallëzim. Ai do të jetë pjesë e spektakli “Dancing with the Stars” i cili pritet të fillojë shumë shpejt në vizion Plus. Këngëtari i cili...

 • Getoar Selimi, Në Itali Me Flamurin Kuq E Zi

  Getoar Selimi, Në Itali Me Flamurin Kuq E Zi

  Reperi i njohur Getoar Selimi ka vizituar Italin këto ditë. Ai ka vendosur që ti jap pak kohë vetës për pushime pasi ka qenë tejet i angazhuar në studion e tij duke u bërë gati për pordhimet muzikore të viti...

 • Tuna Dhe Cozman Ikin Nga Prishtina

  Tuna Dhe Cozman Ikin Nga Prishtina

  Rep këngëtari Cozman dhe e dashura e tij këngëtarja Tuna janë larguar nga kryeqyteti i Prishtinës. Pas publikimit të këngës nga Cozman “Shumë i smut”, cifti duket ta ketë zgjedhur një kohë për pauzë, për ta vizituar Londrën, vendi ku...

 • Ja Cilët Janë 28 Emrat E Festivalit Të 53-Të Të Rtsh-Së

  Ja Cilët Janë 28 Emrat E Festivalit Të 53-Të Të Rtsh-Së

  Është zbuluar së fundmi lista e pjesmarrësve të Festivalit të 53-të të Rtsh-së. Emra nga më të ndryshën, këngëtarë të njohur e deri tek aktorët më profesionist të tatrit do të konkurojnë sivjet për në Eurovision. Një ndër konkurentët që...

 • Tiranë, policit rrugor i djegin makinën, dyshohet të jetë e qëllimshme

  Tiranë, policit rrugor i djegin makinën, dyshohet të jetë e qëllimshme

  Tirane- Një automjet është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në rrugën “Bedri Karapici”në Tiranë. Lajmi është raportuar në redaksi në orën 08:46 minuta. Burimeve nga Policia të cilave u referohemi bëjnë të ditur se mjeti, me targa të huaja...

 • Platini viziton Finlandën, aty ndesh protesta të Shqiptarëve

  Platini viziton Finlandën, aty ndesh protesta të Shqiptarëve

  Presidenti i UEFA-s Mishel Platini ka vizituar ditën e sotme Finlandën. Ai ka qenë për vizitë në Helsinki për të dikutuar çështjet e futbollit por aty ka ndeshur me një grup shqiptarësh me flamuj kombëtarë të cilët kanë dalë në...

 • Kur Mero i ngjitej në këpucë gjyshit tim! Dasara Malltezi

  Kur Mero i ngjitej në këpucë gjyshit tim! Dasara Malltezi

  I dashur Mero, Arsyeja që po marr 10 minuta nga koha ime për t’i shpenzuar me njerëz si puna jote, është thjeshtë për të treguar se Pinokët si ty që i komandon Xhepeto kryeministër, nuk meren dot me dikë që...

 • Sot Kuvendi, votohen dy anëtarët e KLD dhe kreu i AMA-s

  Sot Kuvendi, votohen dy anëtarët e KLD dhe kreu i AMA-s

  ot në Kuvendin e Shqipërisë priten të miratohen disa çështje të rëndësishme, siç është zgjedhja e dy anëtarëve të KLD dhe zgjedhja e kreut të AMA-s. Dy kandidatët që janë propozuar për t’u votuar si anëtarë të KLD janë Vangjel...

RadioNacional.Al by powered by WordPress