Radio Nacional Live

 • “Lajkatarja” E Albatritit

  “Lajkatarja” E Albatritit

  Fillimi i pranverës e ka aktivizuar edhe këngëtarin e ri Albatrit Muçiqi. Albatriti, që njihet për një mori këngësh e videoklipesh, tashmë ka hyrë në studio për realizimin e këngës së re. “Lajkatare”, ky është titulli i singlit të radhes...

 • Argjentina Në Muajin E 6 Të Shtatzanisë, Mezi Pret Ta Sheh Djalin

  Argjentina Në Muajin E 6 Të Shtatzanisë, Mezi Pret Ta Sheh Djalin

  Këngëtarja Argjentina Ramosaj para disa kohësh pati lajmëruar se është shtatzënë. Ndërsa tani, ajo ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet se është së bashku me burrin e saj dhe në pah kishte vënë barkun e saj të cilin...

 • Dule mund të dalë nga koalicioni me Ramën. A është Himara shkaku?

  Dule mund të dalë nga koalicioni me Ramën. A është Himara shkaku?

  Vangjel Dule paralajmëron Edi Ramën për një prishje të mundshme të koalicionit të vendosur para zgjedhjeve parlamentare të qershorit 2013. “Nëse do të kemi mospërputhje, do të dalim në koalicion më vete”,- ka thënë Dule gjatë një aktiviteti të organizuar...

 • Çmendet Andrea Stefani/ Rastin Doshi e shpiku Berisha njësoj siç vrau Azemin

  Çmendet Andrea Stefani/ Rastin Doshi e shpiku Berisha njësoj siç vrau Azemin

  Shvejkut rëndom i atribuohet një shprehje: “Njeriu bën ç‘të dojë po nuk ka lezet”. E në këtë rast po e njëjta shprehje shkon edhe për analistin pranë së majtës, Andrea Stefani, i cili në një shkrim spektakolar në gazetën “Shqip”,...

 • Ballist Morina: Serbët duan të na djegin flamurin

  Ballist Morina: Serbët duan të na djegin flamurin

  Tifozi i njohur i Kombëtares shqiptare, Ballist Morina, nëpërmjet një postimi në “Facebook”, jep një lajmërim të rëndësishëm për ndeshjen Shqipëri-Armeni, shkruan sot Panorama Sport. Nga burime të pakonfirmuara, sipas tij mësohet se armenët do të tentojnë të djegin flamurin...

 • Në 18:00 mblidhet Këshilli i Mandateve, Doshi ka lajmëruar “bombën” e radhës

  Në 18:00 mblidhet Këshilli i Mandateve, Doshi ka lajmëruar “bombën” e radhës

  Këshilli i Mandateve dhe Imuniteteve pritet të mblidhet sot pasdite për të shqyrtuar kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për arrestimin e deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku. Mbledhja do të nisë në orën 18:00 dhe do të jetë e hapur...

 • Sot trafiku në gjendje lufte. 3 aksidente të rënda

  Sot trafiku në gjendje lufte. 3 aksidente të rënda

  Tirana është e zgjuar sot me një numër seri aksidentesh, ku vetëm gjatë orëve të para të mëngjesit janë shënuar 3 aksidente të rënda. Aksidenti i parë u regjistrua në zonën e Kombinatit, ku një automjet ka përplasur një këmbësor,...

 • Arratisja e “Stresit”, përjashtohen 7 policë

  Arratisja e “Stresit”, përjashtohen 7 policë

  7 punonjës të policisë së komisariatit Nr.3  kanë humbur vendin e punës, ndërsa ndaj 8 të tjerëve janë marrë masa ndëshkimore. 3 efektivë janë ulur në detyrë dhe 5 të tjerë janë pezulluar për 10 ditë pa të drejtë page....

 • Sulmon Pjerin Ndreu: Kriminelët e vërtetë po hedhin valle të qetë

  Sulmon Pjerin Ndreu: Kriminelët e vërtetë po hedhin valle të qetë

  Gati cdo ditë e më shumë deputeti socialist Pjerin Ndreu bëhet më i ashpër me deklaratat e tij në Facebook. Në postimin e fundit ai thotë se “kriminelët e vërtetë po hedhin valle të qetë nën zhurmën shurdhuse të zëdhënëseve...

 • Adrian Hadribeaj shqiptari qe po shkelqen ne SHBA

  Adrian Hadribeaj shqiptari qe po shkelqen ne SHBA

  Adrian Hadribeaj vazhdon karrieren e tij ne ShBA ne kampionatin MMA, ne artet marciale te miksuara,sporti me ekstrem i nje luftetari te arteve marciale. Ish kampioni i shumfishte i kartese jo vetem ne Shqiperi, por njekohesisht edhe kampion i ballkanit...

RadioNacional.Al by powered by WordPress