Radio Nacional Live

 • Blushi: Ky parlament duhet ti dorëzohet drejtësisë

  Blushi: Ky parlament duhet ti dorëzohet drejtësisë

  Une isha në Bruksel gjatë takimit të dy parlamenteve dhe dua të them dy fjalë: ajo që kuptova është se Evropa kërkon të na integroje por ne nuk duam. Në fakt e krijova këtë pershtyje duke parë menyren sesi tolerojne...

 • Berisha: Rama dhe Meta si çiftet që nuk e shpallin ndarjen për shkak të fëmijëve

  Berisha: Rama dhe Meta si çiftet që nuk e shpallin ndarjen për shkak të fëmijëve

  Ish kryeministrit Sali Berisha nuk i ka shpëtuar as sot fakti se ministrat e LSI kanë munguar në sallën e Kuvendit. Sipas tij, prej disa kohësh kjo lloj braktisje ndaj Ramës është evidente. Madje Berisha e konsideron tashmë çështje të...

 • Durrës, 716 nxënës të larguar për azil drejt Gjermanisë

  Durrës, 716 nxënës të larguar për azil drejt Gjermanisë

  Plotë 716 fëmijë janë larguar nga shkollat parauniversitare të Durrësit si azilantë drejt Gjermanisë, deri në fund të muajit shtator. Sipas të dhënave të publikuara nga Drejtoria Arsimore e qytetit bregdetar, mësohet se vetëm gjatë muajit tetor janë rikthyer 120...

 • Testi për mësuesit, shikoni çfarë gabimesh të trasha ka!

  Testi për mësuesit, shikoni çfarë gabimesh të trasha ka!

  Testi për mësuesit është një hall më vete. Fillimisht duhet ta kuptosh dhe pastaj për shkak të reflekseve të mësuesit duhet edhe ta korrigjosh. Por nëse e korrigjon, cdo shënim duket si përgjigje dhe mund ta hash. Në faksimilen e...

 • Edi Rama fut nenin që çon në burg gazetarët

  Edi Rama fut nenin që çon në burg gazetarët

  Kryeministri Edi Rama ka inkurajuar një ndryshim në Kodin Penal përmes të cilit gazetarët mund të dënohen për shpifje nga gjobë deri në 3 vjet burg. Tri vjet më parë Rama dhe deputetët e tij votuan një ndryshim në Kodin...

 • Vritet Elton Nika, plagoset pronari i restorant Muraga

  Vritet Elton Nika, plagoset pronari i restorant Muraga

  Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është plagosur sot në Tiranë. Krimi ka ndodhur në fshatin Linzë në zonën e Dajtit. Nga raportimet e para mësohet se viktima është Elton Nika, ndërsa i plagosuri është Ismet Gazheri....

 • Shpërthim tritoli në Fushë-Krujë, asnjë person i lënduar

  Shpërthim tritoli në Fushë-Krujë, asnjë person i lënduar

  Nje karburant ne Fushe Kruje eshte bere serish objekt i nje sulmi me eksploziv. Ngjarja ka ndodhur gjate nates dhe sipas policise nje sasi e vogel tritoli ishte vendosur ne murin e pasme te lokalit prane karburantit. Per pasoje ka...

 • Studentët sot në protestë, a do t’i gjuajnë me vezë kryeministrisë?

  Studentët sot në protestë, a do t’i gjuajnë me vezë kryeministrisë?

  Studentët që qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama do të protestojnë sot përballë kryeministrisë, rreth orës 11;00. Studentët kanë bërë thirrje në rrjetet sociale, që të gjithë ata që janë kundër ligjit të ri për arsimin, t’i bashkohen protestës. Grupimi...

 • Manjani ministri i ri i Drejtësisë/ Flet pas takimit me Ramën

  Manjani ministri i ri i Drejtësisë/ Flet pas takimit me Ramën

  Nënkryetari i LSI, Ylli Manjani, sapo ka dalë nga takimi me kryeministrin Ilir Meta duke lënë të nënkuptohet se do të jetë ai ministri i ardhshëm i Drejtësisë. Manjani nuk e tha këtë hapur, por siguroi se portofoli i Drejtësisë...

 • Gjykata e Lartë përjashton Mark Frroku nga Kuvendi

  Gjykata e Lartë përjashton Mark Frroku nga Kuvendi

  Ish deputeti Demokristian Mark Frroku nuk do të marrë pjesë në seancat plenare të Kuvendit dhe as në Komisionet Parlamentare të tij. Ky vendim është marrë sot nga Gjykata e Lartë, e cila ka rrëzuar kërkesën e Mark Frrokut, për...

RadioNacional.Al by powered by WordPress