Radio Nacional Live

 • Pas Bines, paditet në Prokurori edhe kryebashkiaku i Peshkopisë, Ilir Krosi

  Pas Bines, paditet në Prokurori edhe kryebashkiaku i Peshkopisë, Ilir Krosi

  Një tjetër kryebashkiak paditet në prokurori, këtë herë një kryebashkiak i PD-së. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vendosur të kallëzojë penalisht kryetarin e bashkisë Peshkopi, z.Ilir Krosi për akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. Sipas Inspektoriatit, Krosi nuk ndaloi...

 • Nje status ne facebook dhe nje leter per pushtetaret nga nje djal nga Vlora

  Nje status ne facebook dhe nje leter per pushtetaret nga nje djal nga Vlora

  Lamtumire Vlora ime dashur lamtumire nëna Shqipëri ika morra rrugën për Itali…”, kështu shkruan në rrjetin social facebook një i ri i zhgënjyer e i lodhur me arritjet imagjinare të vendit tonë. Shkurt dhe shqip ka vendosur të largohet, si...

 • Tom Doshi: Koha për ndryshim në qeveri, Ministrat janë konsumuar

  Tom Doshi: Koha për ndryshim në qeveri, Ministrat janë konsumuar

  Si në mbledhjen me dyer të mbyllura të grupit të PS-së, deputeti socialist Tom Doshi ngriti sërish sot zërin duke shprehur pakënaqësitë në lidhje me punën e ministrave. Tom Doshi:“Unë s’kam një ankim. Deklaratat e mia lidhem me ankimet që...

 • Capital T Lanson “Fly Up”

  Capital T Lanson “Fly Up”

  Reperi i njohur Capital T ka publikuar këngën e tij më të re me titull “Fly up” e cila është pjesë e labumit t1% tij më të ri “Slumdog Millionaire” që do të publikohet me datën 1 mars. Kënga është...

 • Bime reagon pas akuzave të IKMT: Do vërtetoj se nuk qëndrojnë

  Bime reagon pas akuzave të IKMT: Do vërtetoj se nuk qëndrojnë

    Një ditë pas kallëzimit penal nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit për abuzim me lejet e ndërtimit, ka ardhur reagimi i kreut të Bashkisë së Gjirokastrës Flamur Bime. Në një konferencë për mediat, Bime deklaroi se gjatë gjithë...

 • Ethet e zgjedhjeve lokale/ Kërcënohet me burg kryebashkiaku i Gjirokastrës

  Ethet e zgjedhjeve lokale/ Kërcënohet me burg kryebashkiaku i Gjirokastrës

  Përcaktimi i kandidatëve për zgjedhjet bashkitë duket se nuk është një proces edhe aq i qetë për koalicionin e majtë. Kryetarët e bashkive me nga 3 mandate nuk e kanë pranuar lehtë largimin. Pas “eliminimit” të Shpëtim Gjikës në Vlorë,...

 • Qeveria që u bë Burokraci nga Ben Blushi

  Qeveria që u bë Burokraci nga Ben Blushi

  Popujt që nuk janë të lumtur më cilësinë e jetës që bëjnë fajësojnë kryesisht qeveritë që kanë zgjedhur. Kur qeveritë për një kohë të gjatë përsërisin veten, pra qeverisin njëlloj pa ndryshuar cilësinë e jetës, popujt ndëshkojnë veten. Kur mendojnë...

 • Karburantet, çmimi rritet për të dytën herë brenda 2 javëve

  Karburantet, çmimi rritet për të dytën herë brenda 2 javëve

  Nafta dhe benzina janë shtrenjtuar sërish ditët e fundit, duke shënuar rritjen e dytë brenda një periudhe kohore prej dy javësh. Në total, gjatë periudhës në fjalë karburantet janë shtrenjtuar me 10 lekë për litër, apo rreth 6%, shkruan revista...

 • Durrës, grushta e të shtëna me armë para zyrave të ALUIZNI-t

  Durrës, grushta e të shtëna me armë para zyrave të ALUIZNI-t

  Të shtënat me armë kanë tmerruar qytetarët mesditën e sotme, 23 shkurt 2015 në katin e parë të prefekturës së qytetit të Durrësit, para zyrave të ALUIZNI-t. Policia e Durrësit saktësoi se  ngjarja ndodhi rreth orës 11:25 “tek zyrat e...

 • Lezhë, maskat pritë në hyrje të banesës, grabitet biznesmeni

  Lezhë, maskat pritë në hyrje të banesës, grabitet biznesmeni

  Maskat janë shfaqur sërish në Lezhë, ndërsa pre e tyre ka rënë një biznesmen. Kanë qenë tre përsona të maskuar dhe të armatosur të cilët i kanë zënë pritë shtetasit Petrit Shtjefni, teksa po hynte në banesën e tij, ndërsa...

RadioNacional.Al by powered by WordPress