Radio Nacional Live

 • Udhëtari kinez harron valixhen në WC, shkakton alarm për bombë në Aeroportin e Rinasit

  Udhëtari kinez harron valixhen në WC, shkakton alarm për bombë në Aeroportin e Rinasit

  Një udhëtar kinez ka harruar valixhen në WC-në e Aeroportit të Rinasit duke ngritur në këmbë policinë dhe krijuar panik tek udhëtarët që prisnin të niseshin.Por, hetimi i objekteve të dyshimta në aeroporte është një procedurë standarte.  

 • Dafina Zeqiri Shkruan Këngë Për Beatrix Ramosaj

  Dafina Zeqiri Shkruan Këngë Për Beatrix Ramosaj

  Që është ndër këngëtaret më të pëlqyera kjo është pak por e sigurt por që shkruan këngë këtë pak e dinë. Në fakt Dafina Zeqiri disa prej këngëve të realizuara vijën melodike e ka krijuar vetë. Kësaj radhe nuk ka...

 • Edhe Flori Hap Kanalin E Tij Vevo

  Edhe Flori Hap Kanalin E Tij Vevo

  Flori Mumajesi është bërë pjesë e rrjetit më të madh të videove në youtube, kanalit të njohur VEVO. Me datën 9 tetor 2014 është hapur zyrtarisht kanali Vevo i këngëtarit Flori Mumajesi, dhe janë publikuar gjithsej 4 këngë: “Pa Jetë”,...

 • Leonora Jakupi, Me Mbi 81.000 Fansa Në Facebook!

  Leonora Jakupi, Me Mbi 81.000 Fansa Në Facebook!

  Këngëtarja Leonora Jakupi, ndonëse nuk është shumë aktive në rrjetet e saj sociale ajo ka ende një fan page në facebook të cilin e mban prej vitesh dhe e mirëmban bashk me fansat e saj! Jakupi ka shfrytëzuar rastin për...

 • INUK vazhdon aksionin e prishjeve të ndërtimeve në Rrugën e “Elbasanit”

  INUK vazhdon aksionin e prishjeve të ndërtimeve në Rrugën e “Elbasanit”

  NUK ka vazhduar aksionin e prishjeve të ndërtimeve përgjatë rrugës së Elbasanit. Këtë e ka përshëndetur edhe Kryeministri Rama në rrjetet sociale, i cili ka premtuar rilindjen e akseve hyrëse për në kryeqytet. Zgjerimi i Rrugës së Elbasanit është duke...

 • Lezhë, Tushaj: S’kam dhënë leje ndërtimi kundër ligjit, i hapur për hetim

  Lezhë, Tushaj: S’kam dhënë leje ndërtimi kundër ligjit, i hapur për hetim

  “Në Lezhë nuk janë dhënë leje ndërtimi në kundërshtim me ligjin, dhe për këtë jam i hapur për çdo lloj hetimi dhe të gjitha akuzat ndaj meje të cilët janë bërë nga individë që duan t’i prishin imazhin Lezhës janë...

 • Çmimi i energjisë do të ndryshojë, Cani: Do heqim fashon 300 kV

  Çmimi i energjisë do të ndryshojë, Cani: Do heqim fashon 300 kV

  Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, ka lajmëruar shqiptarët për heqjen e fashës së mbrojtur 300 kV të konsumit të energjisë elektrike, e cila pas këtij vendimi do të paguhet me një çmim mesatar të...

 • Sherr për miellin, Batoni: Lexon si i palexuar. Braçe: Mos korrupto miellin!

  Sherr për miellin, Batoni: Lexon si i palexuar. Braçe: Mos korrupto miellin!

  Vijojnë replikat e ashpra në distancë mes deputetit socialist Erion Braçe dhe gazetarit Baton Haxhiu. Pas reagimit të Braçes lidhur me letrën e hapur që gazetari Baton Haxhiu shkroi për kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Kuvendit Ilir Meta për...

 • Kush Nuk E Deshi Elvanën?

  Kush Nuk E Deshi Elvanën?

  Këngëtarja Elnava Gjata, gjatë postimit të një statusi në rrjetin e saj social në facebook na ka bërë paksa të dyshojmë mbi jetën e saj private. “T’me doje ti dhe pak më shumë..” kishte shkruar Elvana. Por çfarë donte të...

 • Amantia Dhe Hekurani Vijnë Me Një Duet

  Amantia Dhe Hekurani Vijnë Me Një Duet

  Dy këngëtarët kanë bashkuar vokalet e tyre për të sjellë dicka të bukur për publikun Amantia nuk i len fansat e saj me prit gjatë dhe deklaron se pas këngës së saj të parë ”Beso”, do të publikohet së shpejti...

RadioNacional.Al by powered by WordPress