Radio Nacional Live

 • Ambasada e SHBA thërret Ramën të sqarojë deklaratën për Kosovën

  Ambasada e SHBA thërret Ramën të sqarojë deklaratën për Kosovën

  Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për herë të parë lidhur me deklarimet e kryeministrit Edi Rama për bashkimin e shqiptarëve në Bashkimin Evropian dhe qasjen që duhet të ketë BE-ja ndaj këtij bashkimi. I pyetur nga “Zëri i Amerikës”...

 • PD zyrtarizon kandidatët për Elbasanin dhe Kamzën

  PD zyrtarizon kandidatët për Elbasanin dhe Kamzën

  Partia Demokratike ka zyrtarizuar sot edhe dy kandidatë të tjerë që do të garojnë për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Për Bashkinë Elbasan garën e të djathtëve e udhëheqë Ardian Turku. Ish-ministri i Kulturës në kohën e qeverisë “Berisha” do...

 • Patenta me 20 pikë, në fuqi nga 22 prilli. Kush kapet i dehur i hiqen 8 pikë, provim nga e para nëse shkon në “zero”

  Patenta me 20 pikë, në fuqi nga 22 prilli. Kush kapet i dehur i hiqen 8 pikë, provim nga e para nëse shkon në “zero”

  Në 22 prill hyn në fuqi patenta me pikë. Lejet e drejtimit aktuale do të jenë të vlefshme dhe sistemi i pikëve do të aplikohet në faqen online, ku edhe drejtuesit e mjeteve do të njihen me penalitetet. Ministria e...

 • Arditi Dhe Vlora Së Shpejti Me Klip Të Ri

  Arditi Dhe Vlora Së Shpejti Me Klip Të Ri

  Ai është prej vitesh në skenën shqiptare dhe sukseset i janë radhitur një pas një. Është ky këngëtari i mirënjohur nga Gostivari, Ardit Bexheti, i cili ka menduar të vijë me një projekt të ri. Këtë herë ka vendosur që...

 • Vesa Tregon Se Nuk është Shtatzënë

  Vesa Tregon Se Nuk është Shtatzënë

  Këngëtarja Vesa Luma ka publikuar në rrjetin e saj social në facebook një fotografi përmes së cilës ka lënë edhe një mbishkrim ku ka sqaruar hipotezat mbi shtatëzaninë e saj. Ajo e ka konfirmuar se nuk është shtatëzënëdhe se gjithçka...

 • Zgjedhjet/ Nga qelia Mark Frroku regjistron partinë e tij në KQZ

  Zgjedhjet/ Nga qelia Mark Frroku regjistron partinë e tij në KQZ

  Deputeti i arrestuar Mark Frroku pritet që nesër të regjistrojë partinë e tij Kristian Demokrate (PKD) në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, në mënyrë që ky subjet të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Por në fakt Frroku është...

 • Pse kryeministri sulmoi dje “Bankers Petroleum”?

  Pse kryeministri sulmoi dje “Bankers Petroleum”?

  Duket se pas skandalit të shpërthimit në Marinzë tonet e qeverisë shqiptare me gjigantin e naftës “Bankers Petroleum” janë rritur ndjeshëm. Vetë kryeministri shqiptar Rama sulmoi ashpër këtë të mërkurë kompaninë dhe korit të tij i’u bashkuan edhe dy deklarata...

 • Policia e Tiranës: Këta janë 15 personat më të kërkuar

  Policia e Tiranës: Këta janë 15 personat më të kërkuar

  Policia e Tiranës ka publikuar në faqen zyrtare një listë me 15 persona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale, ku mbizotëron akuza e vrasjes. Vladimir Gjuta dhe Baftjar Bruka të arrestuar si autorë të dyshuar të vendosjes...

 • “Bashkimi me Kosovën”, BE i tërheq vëmendjen Ramës: Mos provoko!

  “Bashkimi me Kosovën”, BE i tërheq vëmendjen Ramës: Mos provoko!

  Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për Bashkim klasik me Kosovën, Bashkimi Evropian ka reaguar duke theksuar se provokimet janë të papranueshme, në nëj kohë që kërkohet bashkëpunim rajonal dhe përparim për integrimin evropian. Maja Kocijançiç, zëdhënëse e përfaqësueses së...

 • Përleshje me armë në Vlorë/ 3 të vdekur dhe 1 i plagosur

  Përleshje me armë në Vlorë/ 3 të vdekur dhe 1 i plagosur

  Një ekzekutim mafioz ka ndodhur sot në mesditë në lagjen Çole në Vlorë. Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i ngjarjes së ndodhur në lagjen “Çole” të qytetit bregdetar. Një prej viktimave është Albi Limaj, ndërsa një prej...

RadioNacional.Al by powered by WordPress