Radio Nacional Live

 • I ftohti i acartë izolon 30 % të Dibrës, sjell spektakël në Pogradec

  I ftohti i acartë izolon 30 % të Dibrës, sjell spektakël në Pogradec

  I ftohti i acartë vazhdon të pushtojë Shqipërinë edhe në ditët e fillimit të vitit të ri 2015. Akulli dhe ngricat kanë krijuar probleme në shumë zona, sidomos në rrugët nacionale ku vazhdohet t’u bëhet apel drejtuesve të mjeteve për...

 • Blero E Takon Taren

  Blero E Takon Taren

  Shumë njerëz bëheshin merak nëse Blero mundet ose jo ta shoh vajzën e tij Taren, pas ndarjes nga Teuta Krasniqi. Ndonëse ish çifti patën deklaruar se Tara do të rritet pa I munguar dashuria e asnjërit prind, shpesh shkruhej e...

 • Dhurata, Vishet Si Babadimër

  Dhurata, Vishet Si Babadimër

  Këngëtarja Dhurata Dora ka publikuar disa fotografi në rrjetin e saj social Instagram ku shihet së bashku me mikun e saj të ngushtë Yang Zerkën. Duke qenë se po afrohen festat ajo mbante në kokë një kapele babadimri për të...

 • Shuhet në moshën 72-vjeçare aktori dhe komentatori sportiv Veli Rada

  Shuhet në moshën 72-vjeçare aktori dhe komentatori sportiv Veli Rada

  Shuhet në moshën 72-vjeçare aktori i mirënjohur Veli Rada, i cili vuante nga një sëmundje e rëndë dhe për më shumë se një muaj ndodhej në gjendje të rënduar. Lajmi për humbjen e jetës së aktorit është bërë i ditur...

 • Ikin dritat teksa Basha prezanton “Tirana moderne dhe evropiane”

  Ikin dritat teksa Basha prezanton “Tirana moderne dhe evropiane”

  TIRANË-“Tirana moderne dhe Europiane” ishte aktiviteti që Bashkia e Tiranës po zhvillonte këtë paradite kur energjia elektrike ndërpritet duke nderprere keshtu dhe fjalën e kryebashkiakut. Teksa Kryetari i Bashkisë, Lulzim Basha po bënte bilancin e punës dhe prezantonte objektivat afatmesme...

 • Labi, Ju Bën Thirrje Shqiptarëve Për Bashkim

  Labi, Ju Bën Thirrje Shqiptarëve Për Bashkim

  Këngëtari i njohur nga Ferizaji, Labi ka publikuar një status në Facebook ku ju bënte thirrje të gjithë shqiptarëve që të bashkohen bashkë dhe të festojnë dhe urojnë miqt e tyre për çdo lloj feste, si ato të muslimanëve, edhe...

 • Soni Malaj, Kjo është Vajza E Saj E Vogël Anna

  Soni Malaj, Kjo është Vajza E Saj E Vogël Anna

  Këngëtarja Soni Malaj jo shumë shpesh e ka ekspozuar vajzën e saj nëpër media. Ajo është e martuar prej vitesh me balerinin italian Mirko Lukareni dhe kanë një vajzë të vogël që quhet Anna. Së fundmi këngëtarja ka pozuar së...

 • Elvana E Jonida Dy Në Një

  Elvana E Jonida Dy Në Një

  anë shoqe të mira dhe ngjajnë shumë mes vete. Këngëtarja e njohur Elvana Gjata dhe aktorja e prezantuesja Jonida Vokshi, këtë herë janë afruar shumë mes vete. Se janë të afërta kjo dihet, ama në këtë foto duket sikur afërsia...

 • Çmimi i ri i energjisë elektrike, ERE publikon Sot tarifën

  Çmimi i ri i energjisë elektrike, ERE publikon Sot tarifën

  Enti Rregullator i Energjisë Elektrike do të vendosë të premten mbi rritjen e çmimit. Burime  theksuan se Enti do të vendosë që çmimi i energjisë të rritet në 10.2 lekë për kilovat, pa llogaritur këtu TVSH-në, çka automatikisht çmimi do...

 • Një ditë pas pajtimit, politika “shmang” politikën, uron Krishtlindjet

  Një ditë pas pajtimit, politika “shmang” politikën, uron Krishtlindjet

  Një ditë pas pajtimit në Kuvend, politika ka përcjellë vetëm mesazhe urimi për Krishtlindje, duke mënjanuar çdo deklaratë tjetër. Urimi për më shumë begati, e dashuri, kanë bashkuar Presidentin e Republikës Bujar Nishani, kreun e Kuvendit Ilir Meta dhe kryedemokratin...

RadioNacional.Al by powered by WordPress