Radio Nacional Live

 • Vesa Tregon Se Nuk është Shtatzënë

  Vesa Tregon Se Nuk është Shtatzënë

  Këngëtarja Vesa Luma ka publikuar në rrjetin e saj social në facebook një fotografi përmes së cilës ka lënë edhe një mbishkrim ku ka sqaruar hipotezat mbi shtatëzaninë e saj. Ajo e ka konfirmuar se nuk është shtatëzënëdhe se gjithçka...

 • Zgjedhjet/ Nga qelia Mark Frroku regjistron partinë e tij në KQZ

  Zgjedhjet/ Nga qelia Mark Frroku regjistron partinë e tij në KQZ

  Deputeti i arrestuar Mark Frroku pritet që nesër të regjistrojë partinë e tij Kristian Demokrate (PKD) në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, në mënyrë që ky subjet të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Por në fakt Frroku është...

 • Pse kryeministri sulmoi dje “Bankers Petroleum”?

  Pse kryeministri sulmoi dje “Bankers Petroleum”?

  Duket se pas skandalit të shpërthimit në Marinzë tonet e qeverisë shqiptare me gjigantin e naftës “Bankers Petroleum” janë rritur ndjeshëm. Vetë kryeministri shqiptar Rama sulmoi ashpër këtë të mërkurë kompaninë dhe korit të tij i’u bashkuan edhe dy deklarata...

 • Policia e Tiranës: Këta janë 15 personat më të kërkuar

  Policia e Tiranës: Këta janë 15 personat më të kërkuar

  Policia e Tiranës ka publikuar në faqen zyrtare një listë me 15 persona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale, ku mbizotëron akuza e vrasjes. Vladimir Gjuta dhe Baftjar Bruka të arrestuar si autorë të dyshuar të vendosjes...

 • “Bashkimi me Kosovën”, BE i tërheq vëmendjen Ramës: Mos provoko!

  “Bashkimi me Kosovën”, BE i tërheq vëmendjen Ramës: Mos provoko!

  Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për Bashkim klasik me Kosovën, Bashkimi Evropian ka reaguar duke theksuar se provokimet janë të papranueshme, në nëj kohë që kërkohet bashkëpunim rajonal dhe përparim për integrimin evropian. Maja Kocijançiç, zëdhënëse e përfaqësueses së...

 • Përleshje me armë në Vlorë/ 3 të vdekur dhe 1 i plagosur

  Përleshje me armë në Vlorë/ 3 të vdekur dhe 1 i plagosur

  Një ekzekutim mafioz ka ndodhur sot në mesditë në lagjen Çole në Vlorë. Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i ngjarjes së ndodhur në lagjen “Çole” të qytetit bregdetar. Një prej viktimave është Albi Limaj, ndërsa një prej...

 • Blushi: Kandidatët për zgjedhjet lokale s’janë të PS-së, por vetëm të Edi Ramës

  Blushi: Kandidatët për zgjedhjet lokale s’janë të PS-së, por vetëm të Edi Ramës

  Nën drejtimin e Gramoz Ruçit është mbledhur sot Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste, ku në fokus të diskutimeve ishte procesi i përzgjedhjes së kandidatëve për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Mbledhja u zhvillua me dyer të mbyllura. I vetmi nga...

 • U vihet zjarri 3 makinave në Sarandë

  U vihet zjarri 3 makinave në Sarandë

  Tre automjete janë djegur gjatë natës në qytetin e Sarandës. Policia dyshon se bëhet fjalë për një zjarrvënie të qëllimshme. Makinat ishin parkuar para një pallati dhe flakët kanë prekur edhe një pjesë të tij. Në shuarjen e zjarrit morën...

 • FRD e Shkodrës kundër Bamir Topit: Nuk mbështesim Keti Bazhdarin

  FRD e Shkodrës kundër Bamir Topit: Nuk mbështesim Keti Bazhdarin

  Pas socialistëve të Rrogozhinës që kundërshtuan marrëveshjen Rama-Idrizi, edhe në Shkodër nuk ka dakordësi në radhët e Frymës së Re Demokratike, sa i përketit marrëveshjes Rama-Topi. Alma Puka, kryetarja e FRD-së në Shkodër, është shprehur se është kundër një koalicioni...

 • Konfirmimi gjerman: Në laboratorin e Xibrakës kishte kokainë

  Konfirmimi gjerman: Në laboratorin e Xibrakës kishte kokainë

  Rikthehet sërish në vëmendje laboratori i kokainës në Xibrakë të Elbasanit. Ekspertët gjermanë kanë dërguar sot në Shqipëri përgjigjen e analizave, sipas të cilave konfirmohet se në këtë laborator prodhohej drogë e titpit kokainë. Edhe pse nuk ka një përgjigje...

RadioNacional.Al by powered by WordPress