temp

Sipas meteorologeve, të mërkurën territori do te dominohet nga kthjellime e vranësira te lehta deri ne mesdite kur pritet zhvillim i vranësirave, me te dendura ne zonat malore ku priten shira te përkohshëm e te izoluar.

Serish oret e vona te pasdites dhe mbremjes sjellin mot te kthjellet ne bregdet dhe zonat e uleta por vranesira kalimtare do kete ne zonat lindore.

Temperaturat e ajrit sjellin nje rritje te lehte mesditen e neserme, duke bere qe maksimalja territoriale te ngjitet ne 33 – 34 grade Celcius.

Sipas “accuëeather”, moti do te surprizoje kete fundjave dhe nga e hena, kur termometri pritet te arrije ne 36 grade.