foto

Prej dy javësh disa fshatra të thella malore në Kukës dhe Tropojë vijojnë të jenë të bllokuar nga bora.
Prefektura e Qarkut të Kukësit bën të ditur se banorët e izoluar nga bora kanë nevojë për ushqime pasi rezervat e tyre familjare po shkojnë drejt përfundimit.
Në këtë situatë Prefektura bën apel për ndihma edhe në rrugë tokësore, pasi situata e rrugëve është përmirësuar.
Në qarkun e Dibrës, si pasojë e amortizimit dhe ngricave, rruga nacionale Klos-Bulqizë, është kthyer në burim aksidentesh.
Drejtuesit e mjeteve që thonë se jane taksapagues te rregullt shtojnë se makinat po pesojne demtime te medha vetem per shkak te rruges se demtuar.
Në Gjirokastër, prurjet nga përrenjtë malorë gjatë ditëve me reshje, kanë sjellë fryrje të përroit të Cullës, i cili rrezikon përmbytjen e dhjetëra banesave e bizneseve.
Për t’i paraprirë ndonjë situate të rëndë, Bashkia ka nisur ndërhyrjen në të gjithë gjatësinë e shtratit të përroit.
Përroi i Cullës në Gjirokastër del nga shtrati çdo dimer si pasoje e gerryerjeve nga shfrytëzimi pa kriter i shtratit të tij ranor ndër vite.
Dalja e ujerave te tij rrezikonte seriozisht banesat e banoreve te lagjes se re te Gerhotit.

Add new comment

Të tjera

4 orë 32 min më parë3

“Palaço, i pafytyrë”, degjenerojnë deputetët në komisionin për CEZ

Kishte vetëm 5 minuta që kishte nisur mbledhja e Komisionit të Partisë Demokratike për CEZ kur mes deputetëve kanë nisur sharjet…

4 orë 44 min më parë0

Presidenti shpjegon pse do ta mbledhë Këshillin i Sigurisë për Eskobarin

Siç u lajmërua më herët në media, Presidenti Bujar Nishani u tregua shumë i gatshëm të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare për…

5 orë 11 min më parë2

A e bojkotoi Rama kuvendin pas shqetësimit nga Klemend Balili?

Seanca e djeshme parlamentare u mbyll pas orës 18:00 të pasdites. Gjithsej mund të ketë zgjatur 6 orë, por në asnjë moment Edi…

6 orë 15 min më parë0

Dallgët nxjerrin në breg trupin e 70 vjeçarit që lahej në janar

Trupi i pajetë i të moshuarit u gjet në bregun e detit në Golem, tek Mali i Robit. Sipas policisë, viktima është rreth 70 vjeç…

6 orë 59 min më parë0

Mbetet pa shitur hashashi i Fushë-Krujës, kapen 4 kuintal drogë

Ndërhyrja e policisë u bë në momentin kur kultivuesit kishin marrë paratë dhe po kryenin shkëmbimin e mallit. Rreth 170 kg…

7 orë 11 min më parë0

Pse lindi vajzë/ 23 vjeçarja rrëfen dhunën nga familja e të shoqit

Pasi lindi vajzë jeta e Fatimes në shtëpinë e bashkëshortit të saj u kthye në një ferr. “Përnjëherë bashkëshorti im u bë njeri…

16 orë 41 min më parë3

Flet Petrit Vasili: Çfarë lidhje kanë letra e Metës, Balili dhe Tahiri

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, u pyet edhe në lidhje me kërkesën e kreut të…

16 orë 44 min më parë14

Habit ministri Ahmetaj: Kemi hapur 300 mijë vende pune

Në studion e Sokol Ballës ministri i Financave Arben Ahmetaj bëri një deklaratë jo pak të çuditshme. “Kemi thënë 300 mijë vende…

18 orë 28 min më parë1

Detajet e reja/ Si u bë fotoja “provokuese” që tërboi Greqinë

Ndërsa në Athinë vazhdojnë akuzat dhe idetë mbi arsyet e realizmit të fotos së 7 ushtarëve me origjinë shqiptare dalin detaje të…

19 orë 24 min më parë1

Zbulohet emri/ Prokurori i parë që nuk deklaron pasurinë sipas Vetingut

Nisja e zbatimit të ligjit të Vetting-ut po jep efektet e para. Panorama shkruan se prokurori i Krujës, Sulejman Tola ka…