gentian-demaliaj

Ndahet nga jeta Gentian Demaliaj, vokalisti i grupit të njohur “Djemtë e Detit”.

Mësohet se ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

Gentian Demaliaj dhe grupi i tij “Djemtë e Detit” është krijuar në vitin 1990.

Grupi nga Lezha është bërë mjaft i njohur për publikun me këngët e tij e sidomos me hitin “Mos Qaj”.